Odstranit virus Hades Locker (Vylepšené Instrukce) - Návod k odstranení viru

Návod na odstranění viru Hades Locker

Co je to Hades Locker ransomwarový virus?

Hrozba Hades Locker ransomware se šíří neuvěřitelnou rychlostí

Kuriózní případ viru Hades Locker ukazuje, že autoři ransomwaru Wildfire se rozhodli bojovat proti neštěstí a vytvořit silný ransomware. V minulosti se odbornákům na malware podařilo vzít tento virus pod kontrolu poté, co sundali jeho řídící a kontrolní servery. Nicméně, HadesLocker ransomware je zbrusu nový software, který byl vydán stejnými lidmi jako Wildfire, a zdá se, že tentokrát se podvodníkům podařilo program opatrně rozvíjet – tentokrát nemusí být možné Hades Locker dešifrovat. Po instalaci tento škodlivý software načte stránku ip-api.com/xml, která určí odkud oběť je, včetně informací, jako je kód země, region, město, PSČ, poskytovatele internetového připojení, IP adresu a dokonce i souřadnice místa kde se ohrožený počítač nachází! Dále pošle tyto informace na C&C server. Server pak reaguje na virus a poskytne jedinečný AES šifrovací klíč, který bude použit k uzamčení všech souborů oběti. Během šifrování, HadesLocker přidává konkrétní přípony souborů, které se skládají z .~HL a prvních pěti symbolů šifrovacího hesla. Je třeba poznamenat, že program je nastaven tak, aby se zaměřil na širokou škálu typů souborů, takže jakmile najde soubor s určitou příponou, která je součástí jeho cílového seznamu, zašifruje je. Virus je nastavena pro šifrování těchto typů souborů:

.apk, .bmp, .cdr, .cer, .chm, conf, .dat, .db, .dbf, .djvu, .dbx, .docm, ,doc, .epub, .docx .fb2, .flv, .gif, .gz, .iso .ibooks,.jpeg, .jpg, .key, .mdb .md2, .mdf, .mht, .mobi, .mp3, .mp4, .mhtm, .mkv, .mov, .mpg .mpeg, .pict, .pdf, .pps, .pkg, .png, .ppt .pptx, .ppsx, .rtf, .scr, .swf, .sav, .psd, .rar, .tiff, .tif, .tbl, .torrent, .txt, .wmv, .xls, .xlsx, .xps, .xml, .ckp, zip, .java, .py, .asm, .c, .cpp, .cs, .js, .php, .dacpac, .rbw, .rb, .mrg, .sql, .sqlite3, .sqlite, .sqlitedb, .psd, .psp, .pdb, .dxf, .dwg, .drw, .casb, .ccp, .cal, .cmx, .css, .csv, .cr2, .3gp, .7z, .avi., .dcx, .db3, .vsd.

Virus samozřejmě některé složky obejde, aby počítač mohl běžet dál a mezi tyto položky patří:

 • Recycle bin;
 • Windows;
 • Program Files;
 • Program files (x86);
 • System Volume Information.

Virus pak do každé složky, kde byly zašifrované alespoň některé soubory vloží žádost o výkupné výkupné. Žádost o výkupné obvykle přijde ve třech různých formátech a překvapivě v nich stojí to stejné jako v žádosti o výkupné viru Locky.

 • README_RECOVER_FILES_[ID oběti].html;
 • README_RECOVER_FILES_[ID oběti].png;
 • README_RECOVER_FILES_[ID oběti].txt.

Žádost otevřete buď v poznámkovém bloku, prohlížeči médií nebo webovém prohlížeči, v závislosti na formátu souboru. Tyto žádosti obsahují stejné informace jako každý jiný ransomwarový virus – pokyny k dešifrování zašifrovaných dat. Oběť je vyzvána stáhnout si prohlížeč Tor, přejít na určité webové stránky a zaplatit výkupné k získání dešifrovacího klíče. Hades Locker žádá buď o 600 USD, 500 EUR nebo 400 GBP. Podle počítačových zločinců by tato částka měla být v Bitcoin měně (asi 1 BTC) převedena na uvedenou Bitcoin adresu. A co víc, platební stránka Hades Locker poskytuje několik dalších stránek, včetně FAQ, Test Decrypt, Decryption Tutorial, a Helpdesk. Níže najdete, co jsme se o těchto stránkách dozvěděli:

 • Zatímco typické ransomwarové projekty umožňují oběti dešifrovací nástroje vyzkoušet, nebylo možné na stránku Test Decryption nahrát žádné soubory, což nám dává podezření, že možná neexistuje žádný dešifrovací nástroj.
 • Stránka Help Desk umožňuje zadat a odeslat zprávu autorům ransomwaru.
 • Sekce Decryption Tutorial poskytuje krátký návod s obrázky, který vysvětluje, jak soubory dešifrovat pomocí Hades Locker Decrypter.
 • Stránka FAQ poskytuje odpovědi na nejčastěji kladené dotazy. Zajímavé je, že zločinci vysvětlují, proč by na ně oběti měli spoléhat a zaplatit výkupné – podle nich v případě, že by neposkytovali funkční dešifrovací nástroj, rychle by se to rozkřiklo a nikdo by výkupné neplatil.

Pokud byly vaše soubory zašifrované ransomwarem Hades Locker, prosím, najděte všechny zálohy, které máte a obnovte data z nich – nedoporučujeme vám platit výkupné. Předtím, než začnete jakékoliv dešifrování dat, odeberte virus Hades Locker pomocí programu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo jiného výkonného anti-malwarového nástroje. Je nutné odstranění Hades Locker dokončit před dešifrováním souborů!

Počet obětí ransomwaru se každý den zvyšuje

HadesLocker se údajně šíří přes Kelihos botnet, který se dříve používal k šíření ransomwaru Wildfire. Tento botnet byl také použit k šíření ransomwaru CryptFile2 a JokeFromMars, což nás utvrzuje v tom, že jsou tyto viry úzce spojeny. Existuje více způsobů, jak mohou tyto škodlivé soubory proniknout do počítačového systému oběti, proto doporučujeme uživatelům počítačů přijmout nezbytná bezpečnostní opatření, jako například:

 1. Neotvírejte podezřelé e-maily odeslané neznámými osobami – ransomware se většinou šíří prostřednictvím nevyžádané pošty. Takové infekční e-maily jsou doplněny škodlivými přílohami nebo odkazy ve zprávě, které po otevření vpustí do systému ransomware.
 2. Vyhněte se klikání na podezřelé reklamy, které se agresivně zobrazují na obrazovce při každém procházení Internetu. Doporučujeme neklikat na reklamy, které pocházejí z webových stránek s obsahem pro dospělé, hazardních nebo herních stránek.
 3. Nikdy nedávejte souhlas s instalací jakéhokoliv typu programu nebo jeho aktualizace ze stránek, které nemají nic společného s developerem tohoto softwaru. Taková falešná stahování jsou obvykle naplněná škodlivými spustitelnými soubory.
 4. Nainstalujte si anti-malwarový program, který dokáže počítač chránit před vysoce rizikovými stránkami a blokovat stahování škodlivých souborů.

Jaký je nejlepší způsob, jak virus Hades Locker

odstranit?

Ransomwarové viry, stejně jako virus HadesLocker bývají tvrdohlaví a odmítají z počítače odejít; Kromě toho, že neposkytují možnost odinstalace, jejich odstranění ze systému trvá mnohem déle. Nicméně, s aktualizovaným anti-malwarovým nástrojem, můžete virus Hades Locker a jeho soubory poměrně rychle odstranit. Chcete-li spustit anti-malwarový program, nebo jej stáhnout z internetu, budete muset spustit počítač v nouzovém režimu s prací v síti. Prosím, postupujte podle následujících pokynů pro odstranění viru Hades Locker:

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Hades Locker

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte Hades Locker pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Hades Locker. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění Hades Locker proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit Hades Locker z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem Hades Locker, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Data Recovery Pro pro záchranu vašich souborů

Můžete se pokusit poškozená data obnovit pomocí programu Data Recovery Pro. Tento nástroj je snadné použít – instrukce jsou uvedeny níže.

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem Hades Locker;
 • Obnovte je.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Hades Locker a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích