Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit Gestyy.com (Návod zdarma) - aktualizace Úno 2021

od Olivia Morelli - - | Druh: Adware

Gestyy.com je legální reklamní síť, která je spojena s shorte.st, přestože vývojáři adwaru často vkládají do prohlížečů uživatelů reklamy nelegálně

Adware Gestyy.com

Gestyy.com je reklamní síť třetí strany, kterou používají vlastníci webových stránek ke zpeněžení reklam. Přestože existuje spousta reklamních platforem jako je tato, reklamy Gestyy.com mohou převážně objevit uživatelé, kteří byli nakaženi adwarem – potenciálně nežádoucím programem, který změní nastavení v prohlížeči Google Chrome, Mozilla Firefox nebo jiném a bez svolení zobrazuje rušivé reklamy.

Uživatelé, kteří se potýkají s pochybným chováním prohlížeče, jako je neustálé přesměrování a reklamy, také zaznamenali, že jsou přesměrováni na shorte.st – službu pro zkrácení URL adresy, která se podobá ad.fly nebo bit.ly. Nicméně přesměrování a reklamy od Gestyy.com stále zůstávají hlavním problémem adwarové infekce a jediným způsobem, jak tento problém odstranit je identifikovat PUP, který byl do systému nainstalován a navždy jej odstranit.

Mějte na paměti, že reklamy Gestyy.com mohou být vloženy do legitimních webových stránek a nemusí je způsobovat infekce prohlížeče. Pokud však tyto reklamy vidíte na většině stránek, které navštěvujete, měli byste se znepokojovat, protože je velmi pravděpodobné, že jste byli nakaženi potenciálně nežádoucím programem.

Název Gestyy.com
Typ Potenciálně nežádoucí program / adware
Stupeň nebezpečí Nízký. Hrozí však nepřímé poškození způsobené přesměrováním na potenciálně škodlivé webové stránky.
Činnost Po instalaci vás adware zapojí do činností spojených s reklamami a přesměrováním. Můžete také zaznamenat, že se v prohlížeči změnila domovská stránka/nová karta, a objevili se pomocné objekty (rozšíření, plug-iny, cookies, majáky, atd.)
Cílová zařízení Tento pochybný program se může objevit na počítačích se systémem Windows nebo macOS. Některá androidová zařízení také zaznamenala problémy s vyskakovacími reklamami od Gestyy.com
Odstranění K odstranění tohoto adrarowého programu použijte spolehlivý software nebo návod krok za krokem, který naleznete na konci tohoto článku
Oprava K opravě všech poškozených souborů a položek vyzkoušejte například program ReimageIntego

Adware Gestyy.com není vůbec důvěryhodný, protože vás může přesměrovat na nezabezpečené webové stránky, například podvodné, phishingové nebo stránky, které jsou plné malwaru. Proto není vhodné po přesměrování na nic klikat, mohli byste svoje zařízení infikovat trojskými koni, červy, cryptojackery nebo dokonce ransomwarem.

Dalším velkým problémem se pro vás stanou vyskakovací reklamy. Kdykoli se budete snažit procházet internet pomocí infikovaného prohlížeče, adware pro vás může mít přichystané vyskakovací okna, banery, kupóny a reklamy v textu.

Cílené reklamy často spoléhají na historii a návyky prohlížení uživatele. Vývojáři vkládají sledovací objekty jako jsou soubory cookies, majáky nebo pixely, aby shromažďovali osobně neidentifikovatelné údaje, které souvisejí s prohlížením internetu, nejčastěji navštěvovanými stránkami, IP adresou, atd. Gestyy.com udává, že taková data shromažďuje, ve svých Zásadách ochrany osobních údajů:

Když Stránku navštívíte, naše servery automaticky zaznamenávají informace o vašem používání a návštěvě Stránky („Data protokolu“). Data protokolu mohou zahrnovat informace jako je adresa internetového protokolu (IP), datum a čas vašich požadavků, typ prohlížeče, jaký software jste používali, jakou stránku jste navštívili předtím, než jste navštívili Stránku, datum a čas přístupu, vaši polohu, informace o mobilní síti a další statistiky.

Pokud Gestyy.com shromáždí takovéto údaje, nebuďte překvapení, když uvidíte nabídky, které jste si nedávno prohlíželi. Nicméně nedoporučujeme s žádnou z těchto nabídek souhlasit, neboť je zde velká šance, že se jedná o podvod. Hlavně si dávejte pozor na falešné odměny a dotazníky, které po vás vyžadují osobní informace.

Potenciálně nežádoucí program Gestyy.comGestyy.com - potenciálně nežádoucí program, který může v počítači nebo mobilním telefonu zobrazovat otravné reklamy

NEZADÁVEJTE žádné osobně identifikovatelné údaje, pokud vás o to Gestyy požádá. Poskytování citlivých údajů neznámým osobám může být velmi nebezpečné a hackeři mohou shromážděné údaje zneužít nejen k tomu, aby zobrazovali rušivé reklamy, ale mohou je také použít ke krádeži identity nebo je prodat na temném webu.

Androidový virus Gestyy může také změnit nastavení vašeho webového prohlížeče, jako je domovská stránka a nová karta. Tyto sekce mohou být změněny po útoku adwaru. Potenciálně nežádoucí program může také do vašeho prohlížeče bez vašeho svolení vložit falešné sledovací objekty, rozšíření, plug-iny a doplňky.

Pokud k tomu dojde, je zde velká pravděpodobnost, že nechtěné změny můžete vrátit úplným odstraněním Gestyy ze zařízení. K tomu doporučujeme použít spolehlivý animalwarový software, který vám s tím pomůže během několika minut. Na konci tohoto článku také naleznete návod k ručnímu odstranění.

Gestyy.com je dotěrný potenciálně nežádoucí program, a podle zpráv uživatelů je velmi těžké jej zablokovat. Spousta různých lidí tvrdí, že problém s vyskakovacími okny této domény nastal hned po aktualizaci jejich telefonů z MIUI 10 na MIUI 11 a od té doby mají problém se jich zbavit.

Někteří uživatelé hlásili, že se jim vyskakovací okna neustále zobrazovaly na telefonech Samsung Galaxy S8, Huawei P20 Pro a dalších zařízeních. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli poskytnout návod jak odstranit potenciálně nežádoucí aplikace ze zařízení android (viz konec tohoto článku).

Poté, co Gestyy odstraníte z počítače Windows, macOS nebo mobilu s androidem, je nezbytné zkontrolovat poškozené položky ve vašem počítači/zařízení. Pokud objevíte poškozené soubory nebo položky, můžete se je pokusit obnovit do jejich předchozí pozice pomocí programu jako je například ReimageIntego.

Virus Gestyy.com

Způsoby, kterými se adware šíří

Podle odborníků z Virusai.It jsou adwarové aplikace velmi záludné hrozby, které používají klamné techniky, aby se dostaly do systému. Nejznámější metoda je známá jako „svazování softwaru“ a mnoho vývojářů na ni spoléhá. Tato metoda se stává úspěšnou, když uživatel nevěnuje dostatek pozornosti zabezpečení počítače.

Adware má větší pravděpodobnost objevit se na počítačích, které mají režim stahování/instalace nastaven na „Rychlá“ nebo „Doporučená“. Pokud chcete mít úplnou kontrolu nad tím, co do počítače stahujete a předejít infiltraci potenciálně nežádoucích programů, měli byste změnit nastavení instalace na „Vlastní“ nebo „Pokročilá“.

Vyhněte se také stahování z webových stránek jako jsou cnet.com, softonic.com a jiné. Všechny své produkty a služby získávejte pouze od důvěryhodných vývojářů a jejich oficiálních webových stránek a nenechte se oklamat nabídkami, které navrhují stahování celých balíčků zdarma, protože právě tady se schovává adware.

Potenciálně nežádoucí programy se mohou také vydávat za falešné softwarové aktualizace, reklamy a hyperlinky. Nedovolte pochybnému obsahu přístup do vašeho systému. Investujte do automatického bezpečnostního systému, který poskytne vašemu zařízení dlohodobou ochranu.

Kroky pro odstranění falešných aplikací z androidových zařízení

Jak jsme již zmínili, Gestyy.com může být Androidový virus a zaměřit se na různé modely mobilních telefonů jako je Samsung, Huawei a další. Pokud jste zaznamenali reklamy a přesměrování z této domény, měli byste být opatrní, protože se ve vašem systému skrývá potenciálně nežádoucí program.

Pokud chcete Gestyy.com virus odstranit z vašeho telefonu s androidem, zkuste níže uvedený návod krok za krokem a pochybnou aplikaci objevte:

 1. Přejděte do nouzového režimu přidržením tlačítka vypnout na boku telefonu na několik sekund. Když se objeví nové okno, klikněte na ikonu nouzový režim a vyberte možnost OK.
 2. Přejděte do nastavení.
 3. Poté klikněte na aplikace / správce aplikací.
 4. Projděte celý seznam aplikací a všechny podezřelé aplikace odstraňte.

Odstraňte virus Gestyy.com z počítače a webových prohlížečů

Gestyy.com můžete ze svého počítače odstranit použitím automatického softwaru, který celý proces prodlouží a umožní vám jeho úspěšné odstranění během několika minut. Mějte na paměti, že adware mohl vložit další objekty do Registru nebo Správce úloh, které je také nutné odstranit.

Gestyy lze také odstranit ručně. Předtím se však ujistěte, že k tomu máte dostatečné zkušenosti a dovednosti. Pokud se cítíte dostatečně sebejistí, přejděte na konec tohoto článku a podívejte se na návod, který vám pomůže vyčistit jak váš počítačový systém, tak i prohlížeče Chrome, Firefox, Explorer, Edge, a Safari.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Gestyy.com:

Odstranit Gestyy.com ze Windows systémů

Pro úspěšné odstranění falešných aplikací z počítačového systému Windows, postupujte podle následujících kroků.

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Gestyy.com a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Gestyy.com či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Gestyy.com ze Mac OS X systému

Pro vyčištění macOS od programů třetích stran, postupujte podle níže uvedených pokynů.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Gestyy.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Gestyy.com z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Gestyy.com a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Gestyy.com Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Gestyy.com z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Gestyy.com z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Gestyy.com z Mozilla Firefox (FF)

Pro obnovení prohlížeče Mozilla Firefox do předchozí pozice, musíte postupovat podle níže uvedených pokynů.

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Gestyy.com a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Gestyy.com. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Gestyy.com z Google Chrome

Pro odstranění falešných aplikací a změn z prohlížeče Google Chrome, postupujte podle těchto pokynů.

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Gestyy.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Gestyy.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Gestyy.com z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Gestyy.com, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Gestyy.com dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Gestyy.com rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích