Co je to DNSLockington.exe? Mám ho odstranit?

Ugnius Kiguolis - -

Co byste měli vědět o souboru DNSLockington.exe?

Soubor DNSLockington.exe je jedna ze součástí programu DNS Unlocker. DNS Unlocker je neslavně známý počítačový parazit podporující reklamu, který vytváří a zobrazuje reklamy pokaždé, když uživatel počítače prochází internet. Program DNSLockington.exe je složitý software, který tyto reklamy vytváří. Na první pohled se zdá, že reklamy programu DNS Unlocker mohou být užitečné, protože obvykle nabízejí velké slevy, srovnání cen, a další skvělé nabídky, které jsou užitečné při nakupování on-line. Bohužel jsou ale tyto reklamy vytvořeny tak, že kliknutí na ně uživatele nutí navštívit předem stanovené webové stránky. Není třeba zmiňovat, že uživatelé počítačů nejsou z nepřetržitého přesměrování nadšení. Proto začali hledat informace o těchto reklamách a odkud přicházejí.

Na reklamy poháněné DNSLockington.exe byste neměli klikat, protože vás mohou zavést na nebezpečné webové stránky plné pochybného nebo dokonce škodlivého obsahu. Buďte si vědomi toho, že tyto webové stránky obvykle vypadají důvěryhodně – to mohl být důvod, proč jste si obsah který nabízejí nainstalovali. Obecně platí, že byste se měli držet dál od reklam označených jako “Brought to you by…,” “Ads by…” nebo “Powered by…”, neboť byly s největší pravděpodobností vytvořeny program typu adware. Jak jsme se již zmínili, kliknutí na takové reklamy vás zavede na nespolehlivé webové zdroje, a jako důsledek můžete skončit s dalšími počítačovými parazity.

Jak se DNSLockington.exe dostal do mého počítače?

Obvykle DNSLockington.exe „unese“ počítač tak, že využije nedbalosti uživatele. To znamená, že může vstoupit do počítačového systému spolu s jinými programy zdarma, protože se obvykle šíří v softwarových balíčcích. Nepozorný uživatel podstupuje toto riziko výběrem výchozí nebo standardní možnosti instalace; odborníci počítačové bezpečnosti doporučují se tomuto nastavení vyhýbat, protože zakrývá předem vybraný souhlas s instalací volitelných součástí primárního programu. Uživatelé by měli raději zvolit možnost vlastní nebo pokročilé instalace, protože nabízejí možnost prohlédnout si softwarové komponenty a zrušit výběr těch, které jsou zbytečné.

Uživatelé by se také neměli držet dál od podezřelých e-mailů, které pocházejí od neznámých odesílatelů. Je vhodné, tyto e-maily vůbec neotevírat; mohou obsahovat nebezpečné odkazy nebo infikované přílohy, které mohou počítač nakazit adwarem nebo jiným potenciálně nežádoucím programem.

Co dělat, když DNSLockington.exe proces již běží na mém počítači?

Jak již bylo zmíněno, DNSLockington.exe je složitý program a k jeho správnému odstranění, bude zapotřebí mít nějaké počítačové dovednosti. Pokud chcete vzít věci do vlastních rukou a DNSLockington.exe odstranit ručně, přejděte na tento příspěvek – Jak odstranit virus DNS Unlocker? (Návod odinstalace), kde najdete komplexní návod k odstranění programu Unlocker DNS a DNSLockington.exe. Důrazně však doporučujeme použít výkonný nástroj na odstranění škodlivého softwaru, jako je například program Reimage a tento nebezpečný soubor automaticky odstranit.

výsledek - stav souboru
nebezpečný soubor
výzkumné středisko Odstranitvirus.cz shromažďuje a kontroluje všechny informace související s DNSLockington.exe. Klademe si otázky jako 'Může být tento soubor závadný?', 'Je tento název souboru používán malwarem?' a podobně. Stav souboru je pouze naším názorem, který si tvoříme na základě našeho zkoumání. Stav NEBEZPEČNÝ SOUBOR znamená, že soubor představuje hrozbu vašemu systému. Řiďte se doporučením níže.
doporučení
Je-li váš počítač pomalý nebo máte problémy s nevyžádanou reklamou a přesměrováním na neznámé stránky, vřele vám doporučujeme otestovat váš počítač důvěryhodným anti-spywarovým programem. Proveďte některé z testů dostupných zdarma a zkontrolujte, zda máte v systému nevyžádané aplikace, které by mohly být za tyto problémy zodpovědné.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání
Reimage je nástroj doporučený pro zjištění hrozeb a závadného softwaru ve vašem systému. Zkušební verze produktu vyhledá škodlivé aplikace ve vašem systému.
Tiskové zmínky o Reimage
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Plumbytes Anti-Malware
Malwarebytes Anti Malware
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
zdroj: http://www.2-spyware.com/file-dnslockington-exe.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Soubory
Software
Porovnávání