Co je to DNSLockington.exe? Mám ho odstranit?

Co byste měli vědět o souboru DNSLockington.exe?

Soubor DNSLockington.exe je jedna ze součástí programu DNS Unlocker. DNS Unlocker je neslavně známý počítačový parazit podporující reklamu, který vytváří a zobrazuje reklamy pokaždé, když uživatel počítače prochází internet. Program DNSLockington.exe je složitý software, který tyto reklamy vytváří. Na první pohled se zdá, že reklamy programu DNS Unlocker mohou být užitečné, protože obvykle nabízejí velké slevy, srovnání cen, a další skvělé nabídky, které jsou užitečné při nakupování on-line. Bohužel jsou ale tyto reklamy vytvořeny tak, že kliknutí na ně uživatele nutí navštívit předem stanovené webové stránky. Není třeba zmiňovat, že uživatelé počítačů nejsou z nepřetržitého přesměrování nadšení. Proto začali hledat informace o těchto reklamách a odkud přicházejí.

Na reklamy poháněné DNSLockington.exe byste neměli klikat, protože vás mohou zavést na nebezpečné webové stránky plné pochybného nebo dokonce škodlivého obsahu. Buďte si vědomi toho, že tyto webové stránky obvykle vypadají důvěryhodně – to mohl být důvod, proč jste si obsah který nabízejí nainstalovali. Obecně platí, že byste se měli držet dál od reklam označených jako “Brought to you by…,” “Ads by…” nebo “Powered by…”, neboť byly s největší pravděpodobností vytvořeny program typu adware. Jak jsme se již zmínili, kliknutí na takové reklamy vás zavede na nespolehlivé webové zdroje, a jako důsledek můžete skončit s dalšími počítačovými parazity.

Jak se DNSLockington.exe dostal do mého počítače?

Obvykle DNSLockington.exe „unese“ počítač tak, že využije nedbalosti uživatele. To znamená, že může vstoupit do počítačového systému spolu s jinými programy zdarma, protože se obvykle šíří v softwarových balíčcích. Nepozorný uživatel podstupuje toto riziko výběrem výchozí nebo standardní možnosti instalace; odborníci počítačové bezpečnosti doporučují se tomuto nastavení vyhýbat, protože zakrývá předem vybraný souhlas s instalací volitelných součástí primárního programu. Uživatelé by měli raději zvolit možnost vlastní nebo pokročilé instalace, protože nabízejí možnost prohlédnout si softwarové komponenty a zrušit výběr těch, které jsou zbytečné.

Uživatelé by se také neměli držet dál od podezřelých e-mailů, které pocházejí od neznámých odesílatelů. Je vhodné, tyto e-maily vůbec neotevírat; mohou obsahovat nebezpečné odkazy nebo infikované přílohy, které mohou počítač nakazit adwarem nebo jiným potenciálně nežádoucím programem.

Co dělat, když DNSLockington.exe proces již běží na mém počítači?

Jak již bylo zmíněno, DNSLockington.exe je složitý program a k jeho správnému odstranění, bude zapotřebí mít nějaké počítačové dovednosti. Pokud chcete vzít věci do vlastních rukou a DNSLockington.exe odstranit ručně, přejděte na tento příspěvek – Jak odstranit virus DNS Unlocker? (Návod odinstalace), kde najdete komplexní návod k odstranění programu Unlocker DNS a DNSLockington.exe. Důrazně však doporučujeme použít výkonný nástroj na odstranění škodlivého softwaru, jako je například program FortectIntego a tento nebezpečný soubor automaticky odstranit.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích