Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit adware DNS Unlocker (Instrukce k odstranení) - aktualizováno Říj 2019

od Ugnius Kiguolis - -   DNS Unlocker ads | Druh: Adware

Co je DNS Unlocker?

DNS Unlocker

DNS Unlocker je bezplatná aplikace, o které se již mezi uživateli internetu diskutuje. Proto se ji bezpečnostní experti rozhodli pečlivěji prozkoumat. Výsledky vás bohužel moc nepotěší, protože se zdá, že tento nástroj patří do kategorie programů typu adware a potenciálně nežádoucích aplikací.

Stejně jako jeho přesná kopie CloudScout, slibuje: Odblokovat zablokované webové stránky a digitální média zdarma! Naše služby DNS jsou rychlejší než VPM, jednodušší nastavení… Nicméně zdá se, že tento program do počítače ani stahovat nemusíte, objeví se sám bez vašeho přímého schválení. To proto, že ke svému šíření používá podvodnou marketingovou metodu zvanou „svazování“.

Bezpečnostní experti zjistili, že cestuje ze stránky na stránku spolu s jinými freewary, například s manažery stahování, tvůrci PDF, přehrávači médií, a tak dále. Takové softwarové balíčky vetšinou najdete na známých internetových stránkách download.com, soft32.com, softonoc.com, cnet.com, atd. Abyste DNS Unlocker adware během instalace programů zdarma odhalili, je třeba věnovat velkou pozornost každému z kroků instalace, neboť je tento nástroj v instalátoru prezentován velmi zavádějícím způsobem. Proto byl zařazen do kategorie potenciálně nežádoucích programů (PUP).

DNS Unlocker podporuje všechny oblíbené webové prohlížeče, včetně Google Chrome, Mozilla Firefox a Internet Explorer. Jakmile se dostane do cílového počítače, pokusí se „unést“ všechny výše uvedené webové prohlížeče a začne se věnovat své marketingové strategii, kterou používá pro generování příjmů z reklamy. To je důvod, proč může začít zobrazovat spoustu reklam ve formě odkazů v textu, bannerových reklam, vyskakovacích oken, atd.

Těmto obchodním nabídkám nevěřte, i když vypadají přitažlivě. Ve skutečnosti, se vás tento pochybný adware snaží přimět navštívit předem určené webové stránky, které mohou být bohužel, jak spolehlivé tak bezpečné. Aby se zabránilo riziku, které přesměrování programu DNS Unlocker představuje, vyhněte se všem jeho reklamám a jinému obsahu, který tomto program prezentuje. Pokud se vám tyto reklamy již v prohlížeči zobrazují, zažíváte přesměrování, zpomalení a další problémy, měli byste raději spustit úplnou kontrolu systému pomocí renomovaného anti-malwaru, jako je například Reimage.

DNS Unlocker adware

Jak může DNS Unlocker „unést“ můj počítač?

Jak již bylo zmíněno výše, infiltrace DNS Unlocker do počítače úzce souvisí s softwarovými balíčky. Jeho vývojáři spoléhají na metodu distribuce zvanou „svazování“, což je klamný způsob, jak šířit adwary, „únosce“ prohlížeče a další potenciálně nežádoucí programy (PUP) mezi nevědomé uživatele. Obvykle, se reklamy DNS Unlocker začnou objevovat hned po instalaci populárních aplikací, jako jsou manažeři stahování nebo software pro přehrávání videa online.

Buďte opatrní, protože softwarové balíčky obvykle obsahují více než dva programy, takže je velmi pravděpodobné, že DNS Unlocker je doprovázen dalšími potenciálně nežádoucími programy (PUP) jako je například: YoutubeAdBlocker, Junk Cleaner, CouponScanner a mnoho dalších. Pokud chcete instalaci těchto a podobných softwarových balíčků zabránit, měli byste začít instalačnímu procesu programů zdarma věnovat větší pozornost. Vždy zvolte možnost pokročilé nebo vlastní instalace, která je rozšířenější v porovnání s rychlou nebo základní. Takto budete moci vidět a zrušit výběr všech „volitelných stahování“. Projděte celý proces instalace krok za krokem a zrušte označení všech políček, které pro vás byly předem zaškrtnuté.

DNS Unlocker se doporučuje odstranit hned, jakmile se objeví ve vašem počítači. V opačném případě můžete pozorovat problémy jako je přesměrování, zpomalení, vyskakovací reklamy, únik informací a podobné.

Aktuální návod k odstranění viru DNS Unlocker (1):

Zdá se, že tento adware může ve vašem počítači měnit nastavení DNS. Chcete-li DNS Unlocker odstranit úplně, musíte následovat návod k odstranění, který je uvedený na následující stránce tohoto příspěvku a obnovit nastavení služby DNS v počítači. K tomu je třeba postupovat dle tohoto návodu:

 1. Otevřete „Ovládací panely“ a přejděte na „Síť a Internet“ -> „Centrum sítí a sdílení“ -> „Změnit nastavení adaptéru“. Měli byste vidět své aktivní připojení k Internetu.
 2. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši, zvolte „Vlastnosti“ a najděte „Internet Protocol Version 4 (TCP / IPv4)“. Zkontrolujte jej a znovu klikněte na „Vlastnosti“. Když jste v okně Vlastnosti ujistěte, že jsou vybrána políčka „Automaticky získat IP adresu“ a „Automaticky získat adresu serveru DNS!“. Jak jsme vás již varovali, DNS Unlocker malware se může pokusit toto nastavení změnit, aby se zabránilo jeho odstranění!
 3. Klikněte na „OK“ pro uložení změn.

Aktuální návod k odstranění DNS Unlocker (2):

Je známo, že tento adware již byl několikrát aktualizován. Podle nejnovějších zpráv, může své soubory v počítači skrývat v naději, že zůstanou bez povšimnutí. Pokud jste již použili aktualizovaný anti-spywarový program ke kontrole škodlivých souborů v počítači nebo postupovali dle našeho návodu k odstranění programu DNS Unlocker a nepodařilo se vám to, postupujte takto:

 1. Otevřete „Ovládací panely“ a přejděte na „Vzhled a přizpůsobení“ -> „Možnosti složky“
 2. Přejděte na kartu „Zobrazení“ a vyberte „Zobrazovat skryté soubory, složky a jednotky“ a zrušte zaškrtnutí „Skrýt příponu souborů známých typů“. Klikněte na „Použít“ k uložení těchto změn.
 3. Nyní klikněte na tlačítko Windows a R současně a do vyhledávacího řádku zadejte %temp%. Po stiknutí „Enter“, byste se měli nacházet v novém adresáři.
 4. Vyberte všechny dočasné soubory, které vidíte a vymažte je.

Měli byste také zkontrolovat složku „Program Files“ a „Program Data Folders“ pro podezřelé soubory, které by mohly patřit k viru DNS Unlocker. Ujistěte se, že zkontrolujete oba pevné disky, C: a D :. Pokud se i přesto na vašem prohlížeči nepřestanou zobrazovat reklamy od DNS Unlocker, přejděte do složky „AppData“ a odstraňte svůj profil pro tento webový prohlížeč.

Jiné verze programu DNS Unlocker:

DNS Unlocker Version 1.3: Tento typ programu DNS Unlocker je stejný jako jeho předchůdce. Tvrdí, že může umožnit připojení k rozmanitému DNS serveru, což by v důsledku mělo poskytnout lidem přístup k blokovaným doménám. Nicméně, stejně jako jeho původní verze podporuje reklamu a v první řadě se snaží generovat příjmy z reklamy. Do počítače se může dostat prostřednictvím softwarových balíčků a poté začít zobrazovat vyskakovací reklamu, způsobovat přesměrování prohlížeče, instalovat soubory cookies, shromažďovat/sdílet data, měnit nastavení prohlížeče, blokovat pokusy o jeho odstranění, atd.

DNS Unlocker Version 1.4: Brzy po vzniku verze 1.3, se objevila další aktualizace. Tu lze nalézt pod názvem DNS Unlocker verze 1.4. Až na některé technické změny je princip této aplikace stejný – „unáší“ webové prohlížeče a zobrazuje sponzorované reklamy. Je naprogramován tak, aby zajistil návštěvnost podporovaných webových stránek a zvýšil hodnost domén třetích stran. Nemluvě o tom, že je nastaven tak, aby shromažďoval osobně neidentifikovatelné údaje aniž by bylo třeba povolení a také může negativně ovlivnit výkon webového prohlížeče.

Poškození způsobené viry můžete odstranit automaticky pomocí jednoho z těchto programů: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Doporučujeme tyto aplikace, protože naleznou potenciálně nežádoucí programy a viry se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisejí.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro DNS Unlocker adware
obrázek pro DNS Unlocker adwareobrázek pro DNS Unlocker adwareobrázek pro DNS Unlocker adwareobrázek pro DNS Unlocker adwareobrázek pro DNS Unlocker adwareobrázek pro DNS Unlocker adware

Návod na ruční odstranění adwaru DNS Unlocker:

Odstranit DNS Unlocker ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby DNS Unlocker a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku DNS Unlocker či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit DNS Unlocker ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte DNS Unlocker a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit DNS Unlocker z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte DNS Unlocker a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby DNS Unlocker Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstraňte adware DNS Unlocker z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být DNS Unlocker z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit DNS Unlocker z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte DNS Unlocker a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby DNS Unlocker. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit DNS Unlocker z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte DNS Unlocker a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby DNS Unlocker. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit DNS Unlocker z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte DNS Unlocker, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace DNS Unlocker dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

O autorovi

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-dns-unlocker-adware.html

Návody na odstranění v dalších jazycích