Odstranit adware DNS Unlocker (Instrukce k odstranení) - aktualizováno Srp 2018

Návod na odstranění adwaru DNS Unlocker

Co je to DNS Unlocker adware?

Co je DNS Unlocker?

DNS Unlocker

DNS Unlocker je bezplatná aplikace, o které se již mezi uživateli internetu diskutuje. Proto se ji bezpečnostní experti rozhodli pečlivěji prozkoumat. Výsledky vás bohužel moc nepotěší, protože se zdá, že tento nástroj patří do kategorie programů typu adware a potenciálně nežádoucích aplikací.

Stejně jako jeho přesná kopie CloudScout, slibuje: Odblokovat zablokované webové stránky a digitální média zdarma! Naše služby DNS jsou rychlejší než VPM, jednodušší nastavení… Nicméně zdá se, že tento program do počítače ani stahovat nemusíte, objeví se sám bez vašeho přímého schválení. To proto, že ke svému šíření používá podvodnou marketingovou metodu zvanou „svazování“.

Bezpečnostní experti zjistili, že cestuje ze stránky na stránku spolu s jinými freewary, například s manažery stahování, tvůrci PDF, přehrávači médií, a tak dále. Takové softwarové balíčky vetšinou najdete na známých internetových stránkách download.com, soft32.com, softonoc.com, cnet.com, atd. Abyste DNS Unlocker adware během instalace programů zdarma odhalili, je třeba věnovat velkou pozornost každému z kroků instalace, neboť je tento nástroj v instalátoru prezentován velmi zavádějícím způsobem. Proto byl zařazen do kategorie potenciálně nežádoucích programů (PUP).

DNS Unlocker podporuje všechny oblíbené webové prohlížeče, včetně Google Chrome, Mozilla Firefox a Internet Explorer. Jakmile se dostane do cílového počítače, pokusí se „unést“ všechny výše uvedené webové prohlížeče a začne se věnovat své marketingové strategii, kterou používá pro generování příjmů z reklamy. To je důvod, proč může začít zobrazovat spoustu reklam ve formě odkazů v textu, bannerových reklam, vyskakovacích oken, atd.

Těmto obchodním nabídkám nevěřte, i když vypadají přitažlivě. Ve skutečnosti, se vás tento pochybný adware snaží přimět navštívit předem určené webové stránky, které mohou být bohužel, jak spolehlivé tak bezpečné. Aby se zabránilo riziku, které přesměrování programu DNS Unlocker představuje, vyhněte se všem jeho reklamám a jinému obsahu, který tomto program prezentuje. Pokud se vám tyto reklamy již v prohlížeči zobrazují, zažíváte přesměrování, zpomalení a další problémy, měli byste raději spustit úplnou kontrolu systému pomocí renomovaného anti-malwaru, jako je například FortectIntego.

DNS Unlocker adware

Jak může DNS Unlocker „unést“ můj počítač?

Jak již bylo zmíněno výše, infiltrace DNS Unlocker do počítače úzce souvisí s softwarovými balíčky. Jeho vývojáři spoléhají na metodu distribuce zvanou „svazování“, což je klamný způsob, jak šířit adwary, „únosce“ prohlížeče a další potenciálně nežádoucí programy (PUP) mezi nevědomé uživatele. Obvykle, se reklamy DNS Unlocker začnou objevovat hned po instalaci populárních aplikací, jako jsou manažeři stahování nebo software pro přehrávání videa online.

Buďte opatrní, protože softwarové balíčky obvykle obsahují více než dva programy, takže je velmi pravděpodobné, že DNS Unlocker je doprovázen dalšími potenciálně nežádoucími programy (PUP) jako je například: YoutubeAdBlocker, Junk Cleaner, CouponScanner a mnoho dalších. Pokud chcete instalaci těchto a podobných softwarových balíčků zabránit, měli byste začít instalačnímu procesu programů zdarma věnovat větší pozornost. Vždy zvolte možnost pokročilé nebo vlastní instalace, která je rozšířenější v porovnání s rychlou nebo základní. Takto budete moci vidět a zrušit výběr všech „volitelných stahování“. Projděte celý proces instalace krok za krokem a zrušte označení všech políček, které pro vás byly předem zaškrtnuté.

DNS Unlocker se doporučuje odstranit hned, jakmile se objeví ve vašem počítači. V opačném případě můžete pozorovat problémy jako je přesměrování, zpomalení, vyskakovací reklamy, únik informací a podobné.

Aktuální návod k odstranění viru DNS Unlocker (1):

Zdá se, že tento adware může ve vašem počítači měnit nastavení DNS. Chcete-li DNS Unlocker odstranit úplně, musíte následovat návod k odstranění, který je uvedený na následující stránce tohoto příspěvku a obnovit nastavení služby DNS v počítači. K tomu je třeba postupovat dle tohoto návodu:

 1. Otevřete „Ovládací panely“ a přejděte na „Síť a Internet“ -> „Centrum sítí a sdílení“ -> „Změnit nastavení adaptéru“. Měli byste vidět své aktivní připojení k Internetu.
 2. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši, zvolte „Vlastnosti“ a najděte „Internet Protocol Version 4 (TCP / IPv4)“. Zkontrolujte jej a znovu klikněte na „Vlastnosti“. Když jste v okně Vlastnosti ujistěte, že jsou vybrána políčka „Automaticky získat IP adresu“ a „Automaticky získat adresu serveru DNS!“. Jak jsme vás již varovali, DNS Unlocker malware se může pokusit toto nastavení změnit, aby se zabránilo jeho odstranění!
 3. Klikněte na „OK“ pro uložení změn.

Aktuální návod k odstranění DNS Unlocker (2):

Je známo, že tento adware již byl několikrát aktualizován. Podle nejnovějších zpráv, může své soubory v počítači skrývat v naději, že zůstanou bez povšimnutí. Pokud jste již použili aktualizovaný anti-spywarový program ke kontrole škodlivých souborů v počítači nebo postupovali dle našeho návodu k odstranění programu DNS Unlocker a nepodařilo se vám to, postupujte takto:

 1. Otevřete „Ovládací panely“ a přejděte na „Vzhled a přizpůsobení“ -> „Možnosti složky“
 2. Přejděte na kartu „Zobrazení“ a vyberte „Zobrazovat skryté soubory, složky a jednotky“ a zrušte zaškrtnutí „Skrýt příponu souborů známých typů“. Klikněte na „Použít“ k uložení těchto změn.
 3. Nyní klikněte na tlačítko Windows a R současně a do vyhledávacího řádku zadejte %temp%. Po stiknutí „Enter“, byste se měli nacházet v novém adresáři.
 4. Vyberte všechny dočasné soubory, které vidíte a vymažte je.

Měli byste také zkontrolovat složku „Program Files“ a „Program Data Folders“ pro podezřelé soubory, které by mohly patřit k viru DNS Unlocker. Ujistěte se, že zkontrolujete oba pevné disky, C: a D :. Pokud se i přesto na vašem prohlížeči nepřestanou zobrazovat reklamy od DNS Unlocker, přejděte do složky „AppData“ a odstraňte svůj profil pro tento webový prohlížeč.

Jiné verze programu DNS Unlocker:

DNS Unlocker Version 1.3: Tento typ programu DNS Unlocker je stejný jako jeho předchůdce. Tvrdí, že může umožnit připojení k rozmanitému DNS serveru, což by v důsledku mělo poskytnout lidem přístup k blokovaným doménám. Nicméně, stejně jako jeho původní verze podporuje reklamu a v první řadě se snaží generovat příjmy z reklamy. Do počítače se může dostat prostřednictvím softwarových balíčků a poté začít zobrazovat vyskakovací reklamu, způsobovat přesměrování prohlížeče, instalovat soubory cookies, shromažďovat/sdílet data, měnit nastavení prohlížeče, blokovat pokusy o jeho odstranění, atd.

DNS Unlocker Version 1.4: Brzy po vzniku verze 1.3, se objevila další aktualizace. Tu lze nalézt pod názvem DNS Unlocker verze 1.4. Až na některé technické změny je princip této aplikace stejný – „unáší“ webové prohlížeče a zobrazuje sponzorované reklamy. Je naprogramován tak, aby zajistil návštěvnost podporovaných webových stránek a zvýšil hodnost domén třetích stran. Nemluvě o tom, že je nastaven tak, aby shromažďoval osobně neidentifikovatelné údaje aniž by bylo třeba povolení a také může negativně ovlivnit výkon webového prohlížeče.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění adwaru DNS Unlocker

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li DNS Unlocker adware odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s DNS Unlocker adware (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit DNS Unlocker ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte DNS Unlocker a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s DNS Unlocker adware a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo DNS Unlocker adware odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být DNS Unlocker adware odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s DNS Unlocker adware kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například DNS Unlocker adware.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s DNS Unlocker adware následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění DNS Unlocker adware kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s DNS Unlocker adware a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu DNS Unlocker rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích