Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit DNS Unlocker version 1.3 (Instrukce k odstranění viru)

od Alice Woods - - | Druh: Adware

Jste-li uživatel dbající o bezpečnost svého počítače, možná už jste slyšel o adwarových a ‚potenciálně nežádoucích‘ aplikacích s názvy jako DNS Keeper, DNS Unblocker, DNSblock. Všechny tyto programy slibují uživatelům přístup k DNS serverům. Mají modifikovat skutečné umístění, na kterém se počítač/uživatel nachází, a zmást tak systém, který by jinak uživateli zamítl na určité DNS servery (a weby) přístup. Taková služba se občas celkem hodí, že? Průzkumy různého malwaru ale bohužel odhalily, že programy, které zmiňujeme výše, obsahují určité skryté funkce a obvykle se projeví jako přinejmenším zcela neužitečné.

DNS Unlocker version 1.3. Nový potenciálně nežádoucí program

Skupina prohlížečových doplňků souvisejících s DNS se rychle zvětšuje. V tomto příspěvku bychom vám rádi představili jeden z nejnovějších přírůstků této rodiny – potenciálně nežádoucí program (tzv. PUP, z ang. ‚potentially unwanted program‘) s názvem DNS Unlocker version 1.3. Program je kompatibilní s prohlížeči Google Chrome, Mozilla Firefox a Internet Explorer a infikoval již značné množství počítačů. DNS Unlocker version 1.3 se dokáže snadno proplížit do počítačů s OS Windows 7, 8, 10, XP i jinými verzemi OS Windows, zejména jde-li o počítač, který není dostatečně chráněn. Program byl mezi tzv. PUPy (potenciálně nežádoucí programy) zařazen proto, že se zpravidla šíří poměrně nepoctivým způsobem, tj. jako skrytá příloha instalačního balíčku různých freewarových/sharewarových aplikací. Freeware s touto nežádoucí přílohou si uživatelé stáhnou často např. ze stránek jako Cnet, Softonic, Soft32 či z jiných důvěryhodných zdrojů. Při stahování softwaru zdarma si proto vždy vybírejte Pokročilou/Vlastní instalaci, při které vám budou jakékoli nežádoucí přílohy instalovaného programu odhaleny a vy je budete moci odmítnout.

DNS Unlocker version 1.3 ads that show up within Chrome, Firefox, and IE

Jaké skryté funkce obsahuje adware DNS Unlocker version 1.3?

DNS Unlocker version 1.3 je nastaven tak, aby určité operace prováděl tajně. Kromě toho, že se vám může tajně nainstalovat do systému, vám může rovněž zobrazovat reklamy svých klientů, přesměrovávat vás na jejich stránky, sledovat vaše aktivity, pozměnit nastavení vašich prohlížečů a podobně. Proto doporučujeme tento adware ze systému odstranit. Využít k tomu můžete např. aplikaci ReimageIntego.

 1. Mnoho uživatelů se neustále ptá, proč se jim při prohlížení internetu objevují na obrazovce reklamy DNS Unlocker version 1.3. Za zobrazování reklam, které jsou nejen otravné, nýbrž mohou vést i k dalším problémům v napadeném systému, je zodpovědný prohlížečový doplněk, který se uživateli nainstaloval do prohlížečů. Reklamy DNS Unlocker version 1.3 se objeví zpravidla jako vyskakovací okna, často se ale vyskytnou také v podobě bannerů, odkazů z textu, reklam přes celou stránku nebo – byť výjimečně – jako video reklamy.
 2. Po proniknutí do systému do něj může DNS Unlocker version 1.3 nainstalovat další potenciálně nežádoucí programy. Program to neprovádí přímo. Může vás ale přeposlat na různé nebezpečné domény, které mohou instalátory nežádoucích programů obsahovat. Vy si pak můžete tyto instalátory/PUPy vpustit do systému nevědomky, např. neuváženým kliknutím na určitý odkaz.
 3. Program DNS Unlocker version 1.3 může rovněž sledovat vaše internetové aktivity a zaznamenávat si o nich určité informace, které mohou být následně zneužity k marketingovým účelům.
 4. Další stinná stránka tohoto programu se objeví ve chvíli, kdy se rozhodnete jej odinstalovat. DNS Unlocker version 1.3 vám do počítače zavleče nežádoucí doplňky a kromě toho upraví záznamy v registrech a pozmění nastavení parametrů Windows/Po spuštění, aby vám své odstranění ze systému znemožnil, či alespoň zkomplikoval. Jeho odinstalování je proto poměrně složité.

Jak se mohu této kybernetické hrozby zbavit?

DNS Unlocker version 1.3 lze z Chromu, Firefoxu, IE a Safari odinstalovat ručně anebo automaticky. Internetová fóra naznačují, že ruční odstranění nebude v případě viru DNS Unlocker version 1.3 tak jednoduché. Nestačí totiž deaktivovat patřičný prohlížečový doplněk. Program nainstaloval do počítače další součásti, možná i další potenciálně nežádoucí programy, s jejichž pomocí se po každém odebrání ze systému nainstaluje samovolně znovu. Pro uživatele, kteří se chtějí pokusit odstranit tento adware s počítače svépomocí, proto naši experti připravili návod. Ten najdete na konci článku. Pokud se vám program po ručním odstranění objeví na počítači znovu, doporučujeme provést kontrolu systému nějakým účinným anti-spywarem. Ten pro vás kromě zde popsaného adwaru v počítači vyhledá a odstraní i všechny další potenciální hrozby, které se v něm ukrývají.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby DNS Unlocker version 1.3:

Odstranit DNS Unlocker version 1.3 ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby DNS Unlocker version 1.3 a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku DNS Unlocker version 1.3 či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit DNS Unlocker version 1.3 ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte DNS Unlocker version 1.3 a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit DNS Unlocker version 1.3 z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte DNS Unlocker version 1.3 a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby DNS Unlocker version 1.3 Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit DNS Unlocker version 1.3 z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být DNS Unlocker version 1.3 z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit DNS Unlocker version 1.3 z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte DNS Unlocker version 1.3 a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby DNS Unlocker version 1.3. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit DNS Unlocker version 1.3 z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte DNS Unlocker version 1.3 a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby DNS Unlocker version 1.3. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit DNS Unlocker version 1.3 z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte DNS Unlocker version 1.3, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace DNS Unlocker version 1.3 dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Alice Woods
Alice Woods

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Alice Woods
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-dns-unlocker-version-1-3.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na DNS Unlocker version 1.3