Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit virus Chrominio Message Center (Návod k odstranení) - Návod

od Lucia Danes - - | Druh: Adware

Chrominio virus je vyskakovací zpráva, která nabízí instalaci pochybných programů

Chrominio Message Center virus

Chrominio Message Center virus je adwarový program a jedna z variant viru Chromium. Vyskakovací okno zobrazí zprávu vyzývající uživatele aktualizovat Chromium. Oběti jsou však přesměrovány na pochybné webové stránky, které propagují falešný software, jako jsou optimalizační nástroje, doplňky, panely nástrojů, rozšíření prohlížeče a podobně. Kromě toho může Chrominio virus iniciovat různé další sponzorované obsahy zobrazením podvodných výsledků vyhledávání, zobrazováním reklam vložených přímo do prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox nebo jiného prohlížeče a také přesměrováním uživatelů na nebezpečné domény.

Název Chrominio Message Center virus; Chrominio virus
Spojený s Chromium virus
Typ Adware
Úroveň nebezpečí Střední. Může instalovat falešné nástroje, ale nepoškodí přímo systém
Symptomy Zobrazuje vyskakovací reklamy s návrhy na nákup falešných nástrojů
Distribuce Svazování softwaru, škodlivé webové stránky, vyskakovací reklamy
Odstranění Nejlepší nástroj pro odstranění PUP je ReimageIntego

Na fórech Google je několik příspěvků, ve kterých si uživatelé stěžují na podezřelou zprávu Chrominio. V tématu se například ptají „Je Chrominio Message Center vaše?“. Je zřejmé, že uživatelé nevědí, zda Google a Chrome související s těmito falešnými vyskakovacími okny. Můžeme vás ujistit, že tomu tak není, a tyto falešné výstrahy nemají nic společného se slušnou organizací. Dále uživatelé tvrdí, že po skenování zařízení antivirovým softwarem zjistili mnoho problémů a to brzy poté, co se adwarových programů zbavili.

Hlášení Chrominio Message Center může být vyvoláno kdykoliv během procházení webu. Vzhledem k tomu, že se vyskakovací okno objeví neočekávaně a zdá se, že má všechna legitimní loga Chromia (legitimní nástroj pro prohlížení otevřených zdrojů, který Google vydal), uživatelé mohou být zmateni a brát tuto falešnou zprávu vážně. Okno nemá tlačítko „X“ pro zavření, jediné k dispozici je „Konfigurovat“.

Ve vyskakovacím okně se zobrazí následující zpráva: 

Chromino Message Center
K dispozici je nová verze Chromium
Chcete nainstalovat nejnovější verzi?
tlačítko [konfigurovat]

Pokud uživatelé kliknou na tlačítko „Konfigurovat“, budou buď vyzváni k zadání osobních údajů, jako jméno, e-mail nebo dokonce bankovních údajů; nebo jim bude nabídnut falešný software, který je naprosto zbytečný. Uživatelé se navíc mohou nechtěně přihlásit k odběru služeb, které nepotřebují, a na jejich platební kartu bude účtováno (obvykle přibližně $50) měsíčně nebo dokonce jednou za týden. Oběti si bohužel ani neuvědomují, že takto sami učinili. Proto buďte bdělí on-line – učte se rozpoznat podvody.

Chrominio Message Center adwareChrominio Message Center virus je program, který zobrazuje podvodné zprávy s komerčním obsahem

Chrominio virus byl vytvořen za jediným účelem – generovat zisk od nevinných uživatelů. Pokaždé, když je uživatel podveden k instalaci podezřelé aplikace, vývojář adwaru dostane finanční odměnu. Tento typ podvodu se nazývá pay-per-install, a benefituje vývojáře falešného softwaru, stejně jako autory adwaru. Proto odstranění viru Chrominio Message Center neodkládejte. Nedovolte podvodníkům zpeněžit vaše omezené zkušenosti s prohlížením.

Adwarové programy obvykle shromažďují různé osobně neidentifikovatelné informace (v některých případech může pochybný software shromažďovat citlivé informace – odborníci na bezpečnost je nazývají spyware) a Chrominio Message virus není výjimkou. Program může:

 • sledovat vaši činnost na Twitteru nebo jiných sociálních sítích; 
 • přistupovat k historii vyhledávání a zjistit, které obchody, nabídky a slevy preferujete;
 • vidět vaše oblíbené filmy, hry nebo hudbu;
 • vidět informace o poskytovateli internetu a adresu IP.

Tyto informace se později používají pro reklamní účely. Tým Virusai.lt chce, abyste věděli, že vydavatel vytváří, přizpůsobuje a upravuje svůj obsah na základě vašich preferencí, aby vás mohl podvést. Tímto způsobem mohou inzerenti zajistit, že výrobky, které máte rádi, budou zakoupeny od nich místo legitimních maloobchodníků.

Chrominio virus by měl být z počítače odstraněn spolu se všemi souvisejícími součástmi. Nejlepší způsob, jak to provést, je použití programu ReimageIntego nebo jiného antimalwarového programu. Tyto profesionální programy mohou zkontrolovat celý systém a odstranit všechny hrozby, včetně těch, které mohl adware instalovat, aniž byste o tom věděli.

Chrominio virus

Chrominio Message Center se může skrývat uvnitř softwarových balíčků

Potenciálně nežádoucí programy jsou vytvářeny, aby byly prospěšné pro jejich vývojáře, a nikoli pro koncové uživatele. Protože oběti adwaru neinfikují svá zařízení s nechtěnou reklamou, která je spamuje celý den, záměrně – to by se nelíbilo nikomu. Tak autoři pochybných programů využívají svazování softwaru k infiltraci co nejvíce počítačů.

Tato marketingová technika umožňuje vývojářům freewaru a sharewaru přidat do instalátorů volitelné součásti a skrýt je v rámci pokročilé nebo vlastní instalace. Je velmi běžné, že uživatelé instalování bezplatných aplikací nevěnují velkou pozornost, protože s tím chtějí být co nejdříve hotoví. Díky tomu vždy vybírají režim doporučené nebo rychlé instalace, což vede k instalaci adwaru nebo jiného PUP. 

Po výběru Pokročilé instalace se ujistěte, že jste odstranili všechna zaškrtnutí vedle nástrojů pro optimalizaci, rozšíření prohlížeče, tvůrce PDF a dalších pochybných aplikací. Můžeme vám garantovat, že většina z nabízených programů je zbytečných a budou vám v počítači pouze dělat nepořádek.

Odstranění viru Chrominio Message Center 

Chcete-li Chrominio virus správně odstranit, měli byste použít profesionální antimalwarový nástroj a provést úplné skenování systému. Tato možnost vám umožní bez námahy najít všechny komponenty, které adware mohl nainstalovat a rychle je odstranit.

Falešné upozornění Chrominio Message

Jste-li člověk počítače znalý, můžete také vyzkoušet ruční odebrání viru Chrominio Message Center. Tato metoda může být trochu zdlouhavá a také vyžaduje vaši plnou pozornost. Po dokončení úplné eliminace adwaru je třeba se ujistit, že všechna nastavení prohlížeče jsou nastavena na výchozí, protože některé PUP je mění bez varování. Níže uvidíte, jak nastavit všechny nainstalované prohlížeče zpět na výchozí nastavení.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Chrominio Message Center:

Odstranit Chrominio Message Center ze Windows systémů

Odstraňte Chrominio Message Center virus z operačního systému Windows podle následujících kroků:

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Chrominio Message Center a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Chrominio Message Center či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Chrominio Message Center ze Mac OS X systému

Pokud chcete odstranit PUP z Mac OS X, dodržujte tyto pokyny:

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Chrominio Message Center a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Chrominio Message Center z Internet Explorer (IE)

Jakmile je adware odstraněn, musíte obnovit prohlížeč Internet Explorer do výchozího nastavení:

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Chrominio Message Center a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Chrominio Message Center Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstraňte virus Chrominio Message Center z Microsoft Edge

Chcete-li obnovit Microsoft Edge, proveďte následující kroky:

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Chrominio Message Center z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Chrominio Message Center z Mozilla Firefox (FF)

Vyčistěte prohlížeč Firefox:

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Chrominio Message Center a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Chrominio Message Center. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Chrominio Message Center z Google Chrome

Google Chrome musí být tímto způsobem nastaven do výchozího nastavení:

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Chrominio Message Center a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Chrominio Message Center. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Chrominio Message Center z Safari

V případě, že prohlížeč Safari infikoval potenciálně nežádoucí program, proveďte následující změny:

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Chrominio Message Center, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Chrominio Message Center dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-chrominio-message-center-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Chrominio Message Center virus