Odstranit virus Chrominio Message Center (Návod k odstranení) - Návod

Návod na odstranění viru Chrominio Message Center

Co je to Chrominio Message Center virus?

Chrominio virus je vyskakovací zpráva, která nabízí instalaci pochybných programů

Chrominio Message Center virus

Chrominio Message Center virus je adwarový program a jedna z variant viru Chromium. Vyskakovací okno zobrazí zprávu vyzývající uživatele aktualizovat Chromium. Oběti jsou však přesměrovány na pochybné webové stránky, které propagují falešný software, jako jsou optimalizační nástroje, doplňky, panely nástrojů, rozšíření prohlížeče a podobně. Kromě toho může Chrominio virus iniciovat různé další sponzorované obsahy zobrazením podvodných výsledků vyhledávání, zobrazováním reklam vložených přímo do prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox nebo jiného prohlížeče a také přesměrováním uživatelů na nebezpečné domény.

Název Chrominio Message Center virus; Chrominio virus
Spojený s Chromium virus
Typ Adware
Úroveň nebezpečí Střední. Může instalovat falešné nástroje, ale nepoškodí přímo systém
Symptomy Zobrazuje vyskakovací reklamy s návrhy na nákup falešných nástrojů
Distribuce Svazování softwaru, škodlivé webové stránky, vyskakovací reklamy
Odstranění Nejlepší nástroj pro odstranění PUP je FortectIntego

Na fórech Google je několik příspěvků, ve kterých si uživatelé stěžují na podezřelou zprávu Chrominio. V tématu se například ptají „Je Chrominio Message Center vaše?“. Je zřejmé, že uživatelé nevědí, zda Google a Chrome související s těmito falešnými vyskakovacími okny. Můžeme vás ujistit, že tomu tak není, a tyto falešné výstrahy nemají nic společného se slušnou organizací. Dále uživatelé tvrdí, že po skenování zařízení antivirovým softwarem zjistili mnoho problémů a to brzy poté, co se adwarových programů zbavili.

Hlášení Chrominio Message Center může být vyvoláno kdykoliv během procházení webu. Vzhledem k tomu, že se vyskakovací okno objeví neočekávaně a zdá se, že má všechna legitimní loga Chromia (legitimní nástroj pro prohlížení otevřených zdrojů, který Google vydal), uživatelé mohou být zmateni a brát tuto falešnou zprávu vážně. Okno nemá tlačítko „X“ pro zavření, jediné k dispozici je „Konfigurovat“.

Ve vyskakovacím okně se zobrazí následující zpráva:

Chromino Message Center
K dispozici je nová verze Chromium
Chcete nainstalovat nejnovější verzi?
tlačítko [konfigurovat]

Pokud uživatelé kliknou na tlačítko „Konfigurovat“, budou buď vyzváni k zadání osobních údajů, jako jméno, e-mail nebo dokonce bankovních údajů; nebo jim bude nabídnut falešný software, který je naprosto zbytečný. Uživatelé se navíc mohou nechtěně přihlásit k odběru služeb, které nepotřebují, a na jejich platební kartu bude účtováno (obvykle přibližně $50) měsíčně nebo dokonce jednou za týden. Oběti si bohužel ani neuvědomují, že takto sami učinili. Proto buďte bdělí on-line – učte se rozpoznat podvody.

Chrominio Message Center adwareChrominio Message Center virus je program, který zobrazuje podvodné zprávy s komerčním obsahem

Chrominio virus byl vytvořen za jediným účelem – generovat zisk od nevinných uživatelů. Pokaždé, když je uživatel podveden k instalaci podezřelé aplikace, vývojář adwaru dostane finanční odměnu. Tento typ podvodu se nazývá pay-per-install, a benefituje vývojáře falešného softwaru, stejně jako autory adwaru. Proto odstranění viru Chrominio Message Center neodkládejte. Nedovolte podvodníkům zpeněžit vaše omezené zkušenosti s prohlížením.

Adwarové programy obvykle shromažďují různé osobně neidentifikovatelné informace (v některých případech může pochybný software shromažďovat citlivé informace – odborníci na bezpečnost je nazývají spyware) a Chrominio Message virus není výjimkou. Program může:

 • sledovat vaši činnost na Twitteru nebo jiných sociálních sítích;
 • přistupovat k historii vyhledávání a zjistit, které obchody, nabídky a slevy preferujete;
 • vidět vaše oblíbené filmy, hry nebo hudbu;
 • vidět informace o poskytovateli internetu a adresu IP.

Tyto informace se později používají pro reklamní účely. Tým Virusai.lt chce, abyste věděli, že vydavatel vytváří, přizpůsobuje a upravuje svůj obsah na základě vašich preferencí, aby vás mohl podvést. Tímto způsobem mohou inzerenti zajistit, že výrobky, které máte rádi, budou zakoupeny od nich místo legitimních maloobchodníků.

Chrominio virus by měl být z počítače odstraněn spolu se všemi souvisejícími součástmi. Nejlepší způsob, jak to provést, je použití programu FortectIntego nebo jiného antimalwarového programu. Tyto profesionální programy mohou zkontrolovat celý systém a odstranit všechny hrozby, včetně těch, které mohl adware instalovat, aniž byste o tom věděli.

Chrominio virus

Chrominio Message Center se může skrývat uvnitř softwarových balíčků

Potenciálně nežádoucí programy jsou vytvářeny, aby byly prospěšné pro jejich vývojáře, a nikoli pro koncové uživatele. Protože oběti adwaru neinfikují svá zařízení s nechtěnou reklamou, která je spamuje celý den, záměrně – to by se nelíbilo nikomu. Tak autoři pochybných programů využívají svazování softwaru k infiltraci co nejvíce počítačů.

Tato marketingová technika umožňuje vývojářům freewaru a sharewaru přidat do instalátorů volitelné součásti a skrýt je v rámci pokročilé nebo vlastní instalace. Je velmi běžné, že uživatelé instalování bezplatných aplikací nevěnují velkou pozornost, protože s tím chtějí být co nejdříve hotoví. Díky tomu vždy vybírají režim doporučené nebo rychlé instalace, což vede k instalaci adwaru nebo jiného PUP.

Po výběru Pokročilé instalace se ujistěte, že jste odstranili všechna zaškrtnutí vedle nástrojů pro optimalizaci, rozšíření prohlížeče, tvůrce PDF a dalších pochybných aplikací. Můžeme vám garantovat, že většina z nabízených programů je zbytečných a budou vám v počítači pouze dělat nepořádek.

Odstranění viru Chrominio Message Center

Chcete-li Chrominio virus správně odstranit, měli byste použít profesionální antimalwarový nástroj a provést úplné skenování systému. Tato možnost vám umožní bez námahy najít všechny komponenty, které adware mohl nainstalovat a rychle je odstranit.

Falešné upozornění Chrominio Message

Jste-li člověk počítače znalý, můžete také vyzkoušet ruční odebrání viru Chrominio Message Center. Tato metoda může být trochu zdlouhavá a také vyžaduje vaši plnou pozornost. Po dokončení úplné eliminace adwaru je třeba se ujistit, že všechna nastavení prohlížeče jsou nastavena na výchozí, protože některé PUP je mění bez varování. Níže uvidíte, jak nastavit všechny nainstalované prohlížeče zpět na výchozí nastavení.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Chrominio Message Center

Odinstalování ze systému Windows

Odstraňte Chrominio Message Center virus z operačního systému Windows podle následujících kroků:

Chcete-li Chrominio Message Center virus odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Chrominio Message Center virus (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit Chrominio Message Center ze Mac OS X systému

Pokud chcete odstranit PUP z Mac OS X, dodržujte tyto pokyny:

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Chrominio Message Center a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Chcete-li obnovit Microsoft Edge, proveďte následující kroky:

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Vyčistěte prohlížeč Firefox:

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Chrominio Message Center virus a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Chrominio Message Center virus odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Chrominio Message Center virus odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Google Chrome musí být tímto způsobem nastaven do výchozího nastavení:

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Chrominio Message Center virus kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Chrominio Message Center virus.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Chrominio Message Center virus následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění Chrominio Message Center virus kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

V případě, že prohlížeč Safari infikoval potenciálně nežádoucí program, proveďte následující změny:

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Chrominio Message Center virus a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Chrominio Message Center rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích