Co je to BabMaint.exe? Mám ho odstranit?

Ugnius Kiguolis - -

BabMaint.exe (může být také nazýván asbabmaint.x nebo redirect.js) je velmi známý škodlivý spustitelný soubor, který souvisí s podezřelými doplňky prohlížeče, které jsou schopny „unést“ Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox a další webové prohlížeče. Nejnebezpečnější program, který souvisí s tímto souborem je delta-homes.com [delta-homes.com]. Měli byste se mu rozhodně vyhnout a odstranit jej z počítače hned, jakmile vás začne otravovat přesměrováváním na neznámé webové stránky a vyskakovacími reklamami, které jsou plné různých odkazů. Tyto aktivity vás mohou rušit při používání aplikace Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox a dalších webových prohlížečů.

Přesměrovávání delta-homes.com, ale není to nejnebezpečnější. Nejnebezpečnější je to, že je tento „únosce“ schopen uživatele PC sledovat a shromažďovat údaje jako jsou; vyhledávané termíny, nejčastěji navštívené webové stránky, data, které zadáváte při návštěvě svých oblíbených stránek, atd. Kromě toho může také shromažďovat informace jako je; e-mailová adresa oběti, IP adresa PC, jeho umístění, atd. Pokud tyto informace nechcete prozradit neznámým třetím stranám, budete muset virus delta-homes a BabMaint.exe odstranit z počítače.

Mimo jiné se zdá, že tento soubor mohou používat i další „únosci“ prohlížeče, například Babylon toolbar [Babylon toolbar], 22find virus [22find virus] a mixidj.delta-search.com [mixidj.delta-search.com]. Tyto programy mohou také „unést“ prohlížeč nebo provádět podobné nežádoucí činnosti, proto byste se měli pokusit se jich co nejdříve zbavit. V opačném případě můžete skončit na podezřelých webových stránkách, které jsou naplněny pochybným obsahem.

Bohužel, jsou tyto činnosti stále považovány za legitimní. Jediná věc, která zní slibně je, že je stále více bezpečnostních vývojářů, kteří zahrnují tento soubor do databáze svých anti-spywarový programů. Pokud se chcete ujistit, že ve vašem počítači není soubor BabMaint.exe, měli byste provést kontrolu pomocí programu Reimage. Tento program můžete také použít k odstranění souboru BabMaint.exe a souvisejících „únosců“ prohlížeče.

výsledek - stav souboru
nebezpečný soubor
výzkumné středisko Odstranitvirus.cz shromažďuje a kontroluje všechny informace související s BabMaint.exe. Klademe si otázky jako 'Může být tento soubor závadný?', 'Je tento název souboru používán malwarem?' a podobně. Stav souboru je pouze naším názorem, který si tvoříme na základě našeho zkoumání. Stav NEBEZPEČNÝ SOUBOR znamená, že soubor představuje hrozbu vašemu systému. Řiďte se doporučením níže.
doporučení
Je-li váš počítač pomalý nebo máte problémy s nevyžádanou reklamou a přesměrováním na neznámé stránky, vřele vám doporučujeme otestovat váš počítač důvěryhodným anti-spywarovým programem. Proveďte některé z testů dostupných zdarma a zkontrolujte, zda máte v systému nevyžádané aplikace, které by mohly být za tyto problémy zodpovědné.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání
Reimage je nástroj doporučený pro zjištění hrozeb a závadného softwaru ve vašem systému. Zkušební verze produktu vyhledá škodlivé aplikace ve vašem systému.
Tiskové zmínky o Reimage
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Plumbytes Anti-Malware
Malwarebytes Anti Malware
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
zdroj: http://www.2-spyware.com/file-babmaint-exe.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Soubory
Software
Porovnávání