Míra závažnosti:  
  (6/100)

Odstranit Ask

od Jake Doevan - - | Druh: Malware

Co je Ask?

Ask je oblíbený vyhledávač, který svým uživatelům slibuje ‚lepší vyhledávání na internetu‘. Tento web je LEGITIMNÍ, a pokud si myslíte, že prohlížení s ním bude lepší, není to žádný problém. Umožňuje vám vyhledávat přímo na stránce ask.com anebo s pomocí lišty Ask, kterou nabízí ke stažení na počítač a je kompatibilní se všemi populárními prohlížeči. Přestože se Ask jeví jako bezpečný vyhledávač, mnozí uživatelé se začali ptát, do jaké míry je skutečně důvěryhodný. Program se totiž na jejich počítačích objevil z ničeho nic. Předtím, než začnete vyhledávač Ask považovat za ‚virus‘, byste měli vědět, že Ask se, stejně jako mnoho dalších vyhledávačů a lišt, šíří s pomocí programů zdarma. Poté, co tomuto programu dáte (nevědomky!) své svolení k instalaci do svého počítače, změní vaši domovskou stránku i výchozí vyhledávač. Chcete-li tomuto předejít, měli byste začít věnovat více pozornosti instalaci programů zdarma. Více informace se dozvíte v následujícím odstaveci tohoto článku. Musíme vás také upozornit na obchodní výsledky vyhledávání, které se vám mohou zobrazovat. Nechcete-li navštěvovat partnerské webové stránky, buďte při vyhledávání pomocí vyhledávače ask opatrní. Pokud se Ask na vašem webovém prohlížeči již objevil, můžete jej odstranit z počítače stejně jako jakoukoliv jinou aplikaci. Poté co tak učiníte, doporučujeme počítač zkontrolovat pomocí programu Reimage Reimage Cleaner Intego (Windows OS) nebo Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Mac OS X), abyste se ujistili, že je bez virů a potenciálně nežádoucích programů.

JAK SE MŮŽE ASK DOSTAT NA MŮJ POČÍTAČ?

Jak již bylo zmíněno, lišta i vyhledávač Ask mohou do počítače proniknout při stahování freewaru/sharewaru, jako je například Java a podobně. Uvědomte si také, že si ho můžete stáhnout do počítače ve svazku s manažery stahování, tvůrci PDF, softwarem pro přehrávání videa a podobnými programy. Uživatelé si takové programy stahují většinou tak, že jejich instalaci nevěnují příliš pozornosti. Pokud byste svůj počítač před vyhledávačem Ask rádi uchránili, museli byste si vybrat možnost ‚Vlastní‘ instalace a během ní pak zrušit zaškrtnutí u všech položek, které nabízejí změnu domovské stránky nebo stažení lišty. Pokud se vám to nepodaří a Ask se do vašeho počítače nainstaluje, bude se moci snadno objevit na místě vaší domovské stránky nebo výchozího vyhledávače. Chcete-li se poté vyhledávače Ask zbavit, bude třeba jej ručně odstranit z každého z vašich prohlížečů zvášť. Postupujte podle následujícího návodu a vyřešte svůj problém jednou provždy.

JAK ODSTRANIT ASK?

Chcete-li se zbavit vyhledávače Ask.com nebo jeho lišty, měli byste tento program odstranit ze správce úloh a odinstalovat ze všech prohlížečů. Poté by bylo vhodné spustit úplnou kontrolu systému s pomocí aktualizovaného anti-spywaru, aby jste se ujistili, že je váš počítač zcela v bezpečí.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro Ask
obrázek pro Ask

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-ask.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Váš názor na Ask