Odstranit Ask

Návod na odstranění hrozby Ask

Co je to Ask?

Co je Ask?

Ask je oblíbený vyhledávač, který svým uživatelům slibuje ‚lepší vyhledávání na internetu‘. Tento web je LEGITIMNÍ, a pokud si myslíte, že prohlížení s ním bude lepší, není to žádný problém. Umožňuje vám vyhledávat přímo na stránce ask.com anebo s pomocí lišty Ask, kterou nabízí ke stažení na počítač a je kompatibilní se všemi populárními prohlížeči. Přestože se Ask jeví jako bezpečný vyhledávač, mnozí uživatelé se začali ptát, do jaké míry je skutečně důvěryhodný. Program se totiž na jejich počítačích objevil z ničeho nic. Předtím, než začnete vyhledávač Ask považovat za ‚virus‘, byste měli vědět, že Ask se, stejně jako mnoho dalších vyhledávačů a lišt, šíří s pomocí programů zdarma. Poté, co tomuto programu dáte (nevědomky!) své svolení k instalaci do svého počítače, změní vaši domovskou stránku i výchozí vyhledávač. Chcete-li tomuto předejít, měli byste začít věnovat více pozornosti instalaci programů zdarma. Více informace se dozvíte v následujícím odstaveci tohoto článku. Musíme vás také upozornit na obchodní výsledky vyhledávání, které se vám mohou zobrazovat. Nechcete-li navštěvovat partnerské webové stránky, buďte při vyhledávání pomocí vyhledávače ask opatrní. Pokud se Ask na vašem webovém prohlížeči již objevil, můžete jej odstranit z počítače stejně jako jakoukoliv jinou aplikaci. Poté co tak učiníte, doporučujeme počítač zkontrolovat pomocí programu FortectIntego (Windows OS) nebo Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Mac OS X), abyste se ujistili, že je bez virů a potenciálně nežádoucích programů.

JAK SE MŮŽE ASK DOSTAT NA MŮJ POČÍTAČ?

Jak již bylo zmíněno, lišta i vyhledávač Ask mohou do počítače proniknout při stahování freewaru/sharewaru, jako je například Java a podobně. Uvědomte si také, že si ho můžete stáhnout do počítače ve svazku s manažery stahování, tvůrci PDF, softwarem pro přehrávání videa a podobnými programy. Uživatelé si takové programy stahují většinou tak, že jejich instalaci nevěnují příliš pozornosti. Pokud byste svůj počítač před vyhledávačem Ask rádi uchránili, museli byste si vybrat možnost ‚Vlastní‘ instalace a během ní pak zrušit zaškrtnutí u všech položek, které nabízejí změnu domovské stránky nebo stažení lišty. Pokud se vám to nepodaří a Ask se do vašeho počítače nainstaluje, bude se moci snadno objevit na místě vaší domovské stránky nebo výchozího vyhledávače. Chcete-li se poté vyhledávače Ask zbavit, bude třeba jej ručně odstranit z každého z vašich prohlížečů zvášť. Postupujte podle následujícího návodu a vyřešte svůj problém jednou provždy.

JAK ODSTRANIT ASK?

Chcete-li se zbavit vyhledávače Ask.com nebo jeho lišty, měli byste tento program odstranit ze správce úloh a odinstalovat ze všech prohlížečů. Poté by bylo vhodné spustit úplnou kontrolu systému s pomocí aktualizovaného anti-spywaru, aby jste se ujistili, že je váš počítač zcela v bezpečí.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích