Co je to _Locky_recover_instructions.txt? Mám ho odstranit?

Harold Dalma - -

Co je soubor _Locky_recover_instructions.txt a proč je na mém počítači?

Soubor _Locky_recover_instructions.txt patří k jednomu z nejznámějších a stále se rozšiřujícímu ransomwaru Locky virus. Tento textový soubor se v počítači objeví poté, co Locky „unese“ a zašifruje soubory pomocí algoritmů RSA-2048 a AES-128. Máte-li ho již v počítači, je pravděpodobné, že také nemůžete otevřít většinu ostatních, audio, video, souborů a dokumentů. Jakmile virus Locky zašifruje soubory,

do všech složek obsahující tyto zašifrované soubory, přidá soubor _Locky_recover_instructions.txt. V souboru najdete informaci o tom, co se stalo s vašimi soubory a jak je lze získat zpět. Stejná zpráva se také nastaví jako pozadí pracovní plochy. Jiné ransomwary, jako je PadCrypt nebo DMA-Locker informují uživatele o únosu podobným způsobem. I když některé ransomwarové programy mohou nabízet možnost získání souborů po půl roce zpět, aniž byste museli platit za dešifrovací klíč, je nepravděpodobné, že se tak opravdu stane, protože tvůrci těchto programů jsou podvodníci, a jejich hlavním cílem je zisk. Proto, když vidíte soubor _Locky_recover_instructions.txt v počítači znamená to, že se budete muset vypořádat s vážnějším problém, než prosté smazání obyčejného viru.

Jak zabránit tomu, aby se tento soubor objevil na vašem počítači?

Vzhledem k tomu, že soubor se nešíří samostatně, ale spolu s ransomwarem Locky, je důležité počítač před tímto škodlivým programem chránit. K tomu si vyberte jeden ze spolehlivých anti-malwarových nástrojů, jako je Reimage, které zajistí vaši bezpečnost. Také byste si měli být vědomi skutečnosti, že tento virus se šíří prostřednictvím e-mailových příloh, tak při otevírání a stahování nových e-mailů buďte opatrní, zejména u těch odeslaných z neznámých zdrojů.

Jak odstranit soubor _Locky_recover_instructions.txt z počítače?

Dobrou zprávou je, že můžete odstranit samotný soubor _Locky_recover_instructions.txt. Špatnou zprávou je, že vaše soubory zůstanou zašifrovány, protože virus Locky je stále ve vašem počítači. Proto byste měli raději přemýšlet o odstranění viru ke kterému tento soubor patří. Můžete to udělat pomocí důvěryhodného anti spywarového nástroje. Nicméně, tento virus je velmi agresivní a může se stát, že zablokuje činnost antispywarovového softwaru. V tomto případě postupujte podle odborných pokynů, co je třeba udělat, aby jste Locky odstranili.

výsledek - stav souboru
nebezpečný soubor
výzkumné středisko Odstranitvirus.cz shromažďuje a kontroluje všechny informace související s _Locky_recover_instructions.txt. Klademe si otázky jako 'Může být tento soubor závadný?', 'Je tento název souboru používán malwarem?' a podobně. Stav souboru je pouze naším názorem, který si tvoříme na základě našeho zkoumání. Stav NEBEZPEČNÝ SOUBOR znamená, že soubor představuje hrozbu vašemu systému. Řiďte se doporučením níže.
doporučení
Je-li váš počítač pomalý nebo máte problémy s nevyžádanou reklamou a přesměrováním na neznámé stránky, vřele vám doporučujeme otestovat váš počítač důvěryhodným anti-spywarovým programem. Proveďte některé z testů dostupných zdarma a zkontrolujte, zda máte v systému nevyžádané aplikace, které by mohly být za tyto problémy zodpovědné.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání
Reimage je nástroj doporučený pro zjištění hrozeb a závadného softwaru ve vašem systému. Zkušební verze produktu vyhledá škodlivé aplikace ve vašem systému.
Tiskové zmínky o Reimage
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Plumbytes Anti-Malware
Malwarebytes Anti Malware
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Zdroj: http://www.2-spyware.com/file-_locky_recover_instructions-txt.html

Návody na odstranění v dalších jazycíchSoubory
Software
Porovnávání