Co je to _Locky_recover_instructions.txt? Mám ho odstranit?

Co je soubor _Locky_recover_instructions.txt a proč je na mém počítači?

Soubor _Locky_recover_instructions.txt patří k jednomu z nejznámějších a stále se rozšiřujícímu ransomwaru Locky virus. Tento textový soubor se v počítači objeví poté, co Locky „unese“ a zašifruje soubory pomocí algoritmů RSA-2048 a AES-128. Máte-li ho již v počítači, je pravděpodobné, že také nemůžete otevřít většinu ostatních, audio, video, souborů a dokumentů. Jakmile virus Locky zašifruje soubory,

do všech složek obsahující tyto zašifrované soubory, přidá soubor _Locky_recover_instructions.txt. V souboru najdete informaci o tom, co se stalo s vašimi soubory a jak je lze získat zpět. Stejná zpráva se také nastaví jako pozadí pracovní plochy. Jiné ransomwary, jako je PadCrypt nebo DMA-Locker informují uživatele o únosu podobným způsobem. I když některé ransomwarové programy mohou nabízet možnost získání souborů po půl roce zpět, aniž byste museli platit za dešifrovací klíč, je nepravděpodobné, že se tak opravdu stane, protože tvůrci těchto programů jsou podvodníci, a jejich hlavním cílem je zisk. Proto, když vidíte soubor _Locky_recover_instructions.txt v počítači znamená to, že se budete muset vypořádat s vážnějším problém, než prosté smazání obyčejného viru.

Jak zabránit tomu, aby se tento soubor objevil na vašem počítači?

Vzhledem k tomu, že soubor se nešíří samostatně, ale spolu s ransomwarem Locky, je důležité počítač před tímto škodlivým programem chránit. K tomu si vyberte jeden ze spolehlivých anti-malwarových nástrojů, jako je FortectIntego, které zajistí vaši bezpečnost. Také byste si měli být vědomi skutečnosti, že tento virus se šíří prostřednictvím e-mailových příloh, tak při otevírání a stahování nových e-mailů buďte opatrní, zejména u těch odeslaných z neznámých zdrojů.

Jak odstranit soubor _Locky_recover_instructions.txt z počítače?

Dobrou zprávou je, že můžete odstranit samotný soubor _Locky_recover_instructions.txt. Špatnou zprávou je, že vaše soubory zůstanou zašifrovány, protože virus Locky je stále ve vašem počítači. Proto byste měli raději přemýšlet o odstranění viru ke kterému tento soubor patří. Můžete to udělat pomocí důvěryhodného anti spywarového nástroje. Nicméně, tento virus je velmi agresivní a může se stát, že zablokuje činnost antispywarovového softwaru. V tomto případě postupujte podle odborných pokynů, co je třeba udělat, aby jste Locky odstranili.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
O autorovi
Alice Woods
Alice Woods

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Alice Woods
O společnosti Esolutions