Míra závažnosti:  
  (98/100)

Odstranit virus .zzz File Extension (Instrukce k odstranení)

od Gabriel E. Hall - - | Druh: Ransomware

Jak škodlivý je virus .zzz File Extension?

.zzz File Extension virus je škodlivý program, který se snaží blokovat soubory uživatelů a přidávat k nim příponu .zzz. Tento malware může být také přidán do kategorie „ransomware“, protože chce po oběti zaplatit výkupné výměnou za speciální klíč potřebný pro dešifrování souborů. Prosím, NEPODPORUJTE hackery placením výkupného, takové protože neexistuje žádná záruka, že vám pomohou získat soubory zpět! Pokud vaše soubory již mají příponu .zzz, měli byste zkontrolovat počítač pro program Teslacrypt a jeho nejnovější verze. Jakmile tento ransomware vstoupí do systému, spustí skenování a pokusí se najít potřebné soubory. Typicky, vyhledává soubory s těmito příponami:.docx, .docm, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pptm, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .dng, .lnk, .jpg, .png, .pdd, .doc, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt, .wps, .mp3. Jakmile najde potřebné soubory, zašifruje je pomocí šifrovacího algoritmu RSA-2048. Také zobrazí obrovská varovná zpráva informující oběť, že musí zaplatit výkupné, aby bylo možné soubory znovu používat. S ohledem na skutečnost, že tento ransomware může ovlivnit fotografie, hudební soubory, videa, obchodní dokumenty a dokonce i umění, předpokládáme, že existují stovky uživatelů PC, kteří již výkupné vývojářům bohužel zaplatili. Neměli byste to nikdy dělat. První věc, kterou byste měli udělat poté, co jste objevili tento ransomware je odpojit počítač od Internetu. Také se ujistěte, že jste počítač zkontrolovali spolehlivým anti-spywarovým programem a .zzz File Extension virus z něj odstranili. K tomu můžete použít program SpyHunter 5. Nakonec se pokuste soubory dešifrovat. Pokud nemáte další kopie zašifrovaných souborů, můžete vyzkoušet tyto nástroje: R-StudioPhotorec nebo Kaspersky virus-fighting utilities. Nicméně, měli bychom vás varovat, že nemusí fungovat, protože máte co do činění s pokročilým virem nazývaným .zzz Extension File malware.

The picture showing zzz file extension ransomware

Jak se mohu nakazit touto hrozbou?

Obvykle se .zzz File Extension ransomware a jiné viry tohoto typu šíří jako „důležité“ e-mailové zprávy. Trojský kůň, který infikuje systém touto kybernetickou hrozbou se většinou skrývá uvnitř přílohy. Aby uživatele přiměl k jejímu stažení, e-mailová zpráva se prezentuje jako varování některé státní instituce, atd. Abyste se před infikovanými e-mailovými přílohami chránili, měli byste zkontrolovat každou zprávu před jejím otevřením. Nejdříve byste si měli ověřit odesílatele, potom si přečtěte celý text zprávy. Pokud vypadá příliš dobře, aby to byla pravda, nebo pokud je plná překlepů nebo gramatických chyb, měli byste ji vymazat. Samozřejmě, doporučujeme instalaci spolehlivého anti-spywarového programu pro prevenci před nežádoucími programy a nebezpečnými viry. 

Pokud jste byly nakaženi, mohlo by se zdát, že zaplacení výkupného je jediný způsob, jak získat své soubory zpět. Je pravidlem, že tyto hrozby vyžadují výkupné ve výši 300 – 500 amerických dolarů. Nicméně, měli byste vždy vzít v úvahu skutečnost, že neexistuje žádná záruka, že tato platba vám pomůže získat speciální klíč potřebný pro dešifrování souborů. Chcete-li zabránit ztrátě svých souborů a peněz, je třeba postupovat dle návodu uvedeného na následující stránce tohoto příspěvku.

.zzz File Extension virus obecný přehled:

 • Tento virus patří do kategorie „ransomware“;
 • Infiltruje počítače pomocí infikovaných e-mailových příloh;
 • .zzz File Extension šifruje soubory pomocí algoritmu RSA-2048;
 • Přidává příponu .zzz ke každému ze zašifrovaných souborů;
 • Odstranění viru .zzz File Extension nepomůže zašifrované soubory obnovit.

Jak odstranit .zzz File Extension ransomware z mého počítače?

Pokud je počítač napaden tímto ransomwarem a nelze otevřít některý z vašich souborů, měli byste nejprve odpojit počítač od Internetu. Prosím, udělejte to co nejdříve, aby se zabránilo dalším ztrátám souborů. Nyní byste měli odstranit škodlivé soubory tohoto ransomwaru a obnovit své soubory. Tento návod vám s tím pomůže: 

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru .zzz File Extension:

Odstraňte .zzz File Extension pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit .zzz File Extension

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage Reimage Cleaner Intego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění .zzz File Extension.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte .zzz File Extension pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací .zzz File Extension. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage Reimage Cleaner Intego a ujistěte se, že odstranění .zzz File Extension proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před .zzz File Extension a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-zzz-file-extension-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Váš názor na .zzz File Extension virus