Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit virus Zingload.com (Chrome, Firefox, IE, Edge) - aktualizace 2021

od Jake Doevan - - | Druh: Únosce prohlížeče

Co se skrývá za virem search.zingload.com?

Nejpravděpodobněji vás na tyto webové stránky zavedlo přesměrování způsobené virem zingload.com. Než vysvětlíme, jak tento PUP odstranit, je užitečné vědět, že patří do kategorie „únosce“ prohlížeče. Proto můžeme odhadnout, jak nebezpečný může být, jak se šíří a nejlepší způsob, jak se ho zbavit. Možná již víte, že má sklon uživatele přesměrovávat na jiné než požadované webové stránky. Kromě toho „únosce“ prohlížeče také zobrazuje plno otravných reklam.

Je také naprogramován tak, aby „přitahoval“ ostatní druhy nežádoucího obsahu: panely nástrojů, plug-iny. To je jen několik hlavních vlastností tohoto PUP. Abyste zabránili ještě více nežádoucím učinkům Zingload.com z počítače ihned odstraňte.

Nyní pojďme zjistit, jak únosce funguje. Jak jste už pochopili, Zingload se šíří prostřednictvím techniky „svazování“, aby se předešlo odmítnutí ze strany uživatele a program mohl infiltrovat cílový počítač bez zásahu uživatele. Jakmile se uloží své soubory do systému, upravuje nastavení registru vložením kódu www.zingload(com)/?type=ll&uid=[uid]. Toto umožňuje „únosci“ své místo v počítači upevnit.

Kromě toho PUP zaměstnává malé soubory nebo skripty, které způsobují uživatelům problémy, když se chtějí „únosce“ zbavit. Jinými slovy, vzhledem k jejich činnosti na pozadí, jednoduše vymazat URL adresu domény nepomůže search.zingload.com ukončit.

Kromě toho, rozšíření prohlížeče přidané tímto PUP shromažďuje konkrétní technické informace, například historii prohlížení, stahování, záložky, vyhledávané dotazy, klikání, typ operačního systému a tak dále. Jak je uvedeno v zásadách ochrany osobních údajů, mohou být tato data spojená s účtem uživatele. To také naznačuje, že používají „anonymní identifikátory.“

Navíc, majitelé tohoto „únosce“ zmíňují, že mohou vaše osobní údaje zpracovávat mimo oblast vašeho bydliště. I když je tato činnost pro účely zlepšení služeb, může mít negativní dopad na uživatele. Není uvedeno, kdo je konečným příjemcem vašich neosobních a osobních údajů.

Zingload.com virus

Nicméně, shromažďování dat není to nejhorší. Přesměrování Search.zingload.com může způsobit pohromu. Stručně řečeno, díky této zvláštnosti se můžete ocitnout na stránce s nebezpečným obsahem. Můžete nechtěně skončit s počítačovou hrozbou.

Celkově vzato byl „únosce“ vytvořen s cílem inzerovat služby třetích stran a přesměrovávat uživatele na stránky, které jim patří. Každé přesměrování generuje zisk vývojářům tohoto počítačového parazita. Doporučujeme Zingload.com odstranit pomocí důvěryhodného anti-spywarového softwaru, jako je například program ReimageIntego.

Šíření „únosce“

Tento pochybný program mohl do vašeho počítače proklouznout ve stejné době, kdy jste si nainstalovali program zdarma. Potenciálně nežádoucí programy (adware, „únosci“ prohlížeče, pochybné doplňky prohlížeče, rozšíření nebo plug-iny) jsou většinou distribuovány prostřednictvím stinné techniky s názvem „svazování“. Tato technika umožňuje umístit několik aplikací do jednoho softwarového balíčku, který vypadá jako jeden program.

Na to byste měli pamatovat, kdykoliv budete instalovat jakýkoliv freeware nebo shareware z Internetu. Při instalaci programů zdarma je třeba provést bezpečnostní kontrolu – některé z nich mohou obsahovat pochybný software třetích stran, který může být nebezpečný, nebo dokonce škodlivý pro váš počítač. Aby nedošlo k instalaci neznámého softwaru, doporučujeme zvolit možnost „pokročilé“ nebo „vlastní“ instalace a potom zrušit zaškrtnutí všech dalších programů k instalaci.

Možnosti odstranění Zingload.com

Existují dva hlavní způsoby, jak tento PUP odstranit. Za prvé, nástroj pro odstranění malwaru prohledá celý počítačový systém a zjistí počítačové hrozby. Metoda automatického odstranění je snadněji použitelná – stačí spustit úplnou kontrolu systému a poté vybrat a odstranit zjištěné počítačové hrozby.

Nicméně, pokud jste zkušený uživatel počítače, neměl by pro vás být problém Zingload.com odstranit ručně. Níže najdete pokyny k odebrání. A konečně, nezapomeňte, že opatrnost je také jeden z hlavních faktorů celkové bezpečnosti vašeho operačního systému.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Zingload.com:

Odstranit Zingload.com ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Zingload.com a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Zingload.com či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'
 5. Odstraňte zástupce aplikace Zingload.com ze seznamu Windows
  Klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce aplikace Mozilla Firefox a zvolte Properties. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu prohlížeče a zvolte 'Properties'
 6. Přejděte na záložku Shortcut a vyhledejte pole Target. Odstraňte škodlivé URL adresy související s vaším virem. Přejděte na záložku 'Shortcut' a zde odstraňte 'http://isearch.babylon.com...' a další podezřelé URL adresy

Opakujte kroky uvedené výše pro zástupce všech prohlížečů, včetně Internet Explorer a Google Chrome. Ujistěte se, že zkontrolujete všechna umístění těchto zástupců, jako jsou např. Plocha, Menu Start a Hlavní panel.

Odstranit Zingload.com ze Mac OS X systému

Zingload.com se také zaměřuje na uživatele Mac OS.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Zingload.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Zingload.com z Internet Explorer (IE)

PUP provede změny v registru tak, že znovu převezme kontrolu nad vaším prohlížečem po restartu počítače.

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Zingload.com a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Zingload.com Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Zingload.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Zingload.com a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na tlačítko menu (v pravém horním rohu) a zvolte Options General.
 4. Zde odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte stránku, jíž dáváte přednost, případně klikněte na Restore to default.
 5. Klikněte na OK pro uložení změn. V záložce 'General' smažte škodlivé URL adresy z oddílu 'Home Page', případně klikněte na tlačítko 'Restore to Default'. Poté klikněte na 'OK' pro uložení změn
 6. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 7. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Zingload.com. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Zingload.com z Google Chrome

Je nanejvýš důležité odstranit „únosce“ a všechny jeho soubory. Po odstranění „únosce“, vymažte údaje o prohlížení kliknutím na tlačítko „Odebrat tohoto uživatele.“

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Zingload.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Jestliže virus změnil vaši domovskou stránku a výchozí vyhledávač, změňte jejich nastavení zpět do původního stavu.
  Klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 4. Zde vyhledejte Open a specific page or set of pages pod možností On startup a poté klikněte na Set pages. Po rozkliknutí menu a následném kliknutí na 'Settings' zvolte 'Set pages'
 5. Nyní by se vám mělo zobrazit další okno. V něm odstraňte škodlivé vyhledávací stránky a zadejte tu, kterou chcete využívat jako svou domovskou stránku. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 6. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 7. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 8. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 9. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 10. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Zingload.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Zingload.com z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Zingload.com, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v jeho hlavní nabídce klikněte na Safari. Zvolte si již zobrazenou možnost Preferences a dále pokračujte zvolením General.
 4. Zde se zaměřte na políčko Homepage. Pokud došlo ke změně na Zingload.com, nežádoucí odkaz odstraňte a zadejte místo něj doménu vyhledávače, který chcete používat pro svá vyhledávání. Pamatujte si, že odkaz je nutné uvést i s předponou 'http://'. V sekci 'General' odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte název domény, které dáváte přednost
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 6. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Zingload.com dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-zingload-com-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Zingload.com virus