Míra závažnosti:  
  (39/100)

Odstranit YAC (Návod k odstranení) - aktualizace Čvc 2017

od Olivia Morelli - -   Yet Another Cleaner | Druh: Systémové nástroje

Co je to YAC?

YAC

YAC (zkratka z Yet Another Cleaner) je pochybný bezpečnostní software vývojáře Elex do Brasil Participações Ltda Technology Inc. Tento zdánlivě neškodný program se stal předmětem již celé řady internetových diskusí. Přestože nelze říci, že by byl vyloženě škodlivý či selhával ve své funkci detekce nebezpečných virů, pojí se s tímto programem určité ne zcela čestné praktiky. Poté, co si jej nainstalujete do systému můžete například zjistit, že je prakticky nemožné odinstalovat YAC jinak, než s pomocí jiného bezpečnostního softwaru. Problematická je i jeho distribuce.

YAC se šíří zpravidla společně s dalšími programy, které jsou nenápadně přiloženy do jeho instalačního balíčku. Proto je třeba věnovat instalaci YAC zvýšenou pozornost. V opačném případě se vám mohou ihned po instalaci YAC objevit na počítači i jiné – nevyžádané a nežádoucí – aplikace, např. i MyPC backup, Search.yac.mx, isafe a podobně. Tyto nežádoucí programy mohou ve vašem počítači pozměnit různá systémová nastavení a zapříčinit tak v počítači nežádoucí aktivity – přesměrování, zpomalení systému, vyskakovací okna s reklamou atd.

To však bohužel není vše… Při čtení 'Podmínek použtí' programu YAC můžete narazit na větu, která říká: „Spolupracujeme s anti-spywarovými a anti-malwarovými společnostmi: Malwarebytes (Malwarebytes Antimalware), PC Tools (STOPzilla), Enigma Software (SpyHunter 4), SUPERantispyware (Superantispyware), SurfRight B.V. (Hitman Pro).“

Otázky týkající se YAC

S téměř stoprocentní jistotou se ale opovažujeme tvrdit, že výše uvedení anti-viroví a anti-spywaroví vývojáři nemají o uvedené „spolupráci“ sebemenší ponětí. Výčet vývojářů nám ale naopak vhodně poukazuje na to, jaké programy si nainstalovat, máme-li o seriózní ochranu svého počítače skutečně zájem. Kterýkoli s uvedených programů nám poslouží mnohem lépe než YAC. Ten naopak doporučujeme z počítače neprodleně odstranit. Nejjednodušším řešením bude vzít si v takovém případě na pomoc anti-spywarovou aplikaci Reimage.

YAC

Jak se mi YAC dostal do počítače?

Program Yet Another Cleaner si můžete – podobně jako jiné programy vyvíjené za účelem antivirové a jiné ochrany počítačů – stáhnout z internetu, konkrétně např. z webů Softpedia, Cnet apod. Již výše v textu jsme se přitom zmiňovali o tom, že hned při instalaci softwaru YAC je třeba zvýšená opatrnost. Program s sebou může nést další, často pochybné součásti, např. vyhledávač Search.yac.mx.

Ten vám může po stažení do systému přesměrovat vaše internetové prohlížeče a a posílat vás na pochybné internetové stránky svých obchodních partnerů, zobrazovat vám vyskakovací okna s nežádoucí reklamou a podobně. Přestože nelze jednoznačně tvrdit, že by byl YAC přímo škodlivý, nelze jej považovat ani za spolehlivý a důvěryhodný bezpečnostní software, který by měl skutečně pozitivní dopady na funkčnost vašeho zařízení. Pokud máte zájem o ochranu počítače před viry, doporučujeme zvolit si raději nějaký důvěryhodný a ověřený bezpečnostní software, jako je např. Reimage či SpyHunter 5Combo Cleaner.

Jak odstranit YAC?

Ochranná funkce aplikace Yet Another Cleaner se z výše uvedených důvodů jeví jako značně pochybná a jeho největším „přínosem“ tak zůstávají reklamy, které YAC uživateli zobrazuje. Nepovažujete-li takovou činnost za nikterak přínosnou a užitečnou, určitě vám doporučujeme program YAC z počítače co nejrychleji odstranit. Postupovat můžete následovně:

Windows 7 / Vista / XP

  • Klikněte na Start → Ovládací panely → Programy a funkce (uživatelé Windows XP kliknou na Přidat/Odebrat programy).
  • Zde vyhledejte Yet Another Cleaner, PC Backup, YAC Search, iSafe či jakékoli jiné podezřelé programy, které se vám v nedávné době nainstalovaly do počítače.
  • Odinstalujte je a uložte provedené změny kliknutím na tlačítko OK.

Windows 8

  • Jste-li uživatel Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši do levého spodního rohu obrazovky. Poté, co se zobrazí nabídka rychlého přístupu, zvolte Ovládací panely a Odinstalovat program.
  • Vyhledejte Yet Another Cleaner, PC Backup, YAC Search, iSafe či jakékoli jiné podezřelé programy, které se vám do počítače nainstalovaly v nedávné době.
  • Odinstalujte je a potvrďte provedené změny kliknutím na OK.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-yac.html

Návody na odstranění v dalších jazycích