Míra závažnosti:  
  (99/100)

.xtbl virus. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Gabriel E. Hall - - | Druh: Ransomware

Proč si dávat pozor na virus .xtbl:

Pokud náhle nelze získat přístup k souborům a jejich názvy se změnily na změť písmen, je pravděpodobné, že jste nakaženi virem .xtbl. Virus je pojmenován podle přípony souboru, na kterou jsou ty obyčejné, jako je .docx, .pdf nebo .xls změněny po infiltraci viru do systému. Nicméně, změněné přípony jsou jen špička ledovce ve srovnání s problémy, které budete muset řešit, pokud se tento virus dostane do vašeho počítače. .xtbl je program typu ransomware, takže používá techniku šifrování souborů, aby z obětí vyloudil peníze. Jinými slovy, uzamkne soubory s pomocí sofistikovaného algoritmu, který je prakticky nemožné rozluštit, pokud samozřejmě, nemáte soukromý klíč. Bohužel je tento klíč uložen na nějakém vzdáleném, dobře chráněném serveru. A jak už možná tušíte, počítačoví zločinci nejsou ochotni tento klíč sdílet jen tak. Výměnou, hackeři vyžadují značné množství peněz. Nezapomeňte, že placení je poslední věc, kterou byste měli udělat, protože můžete snadno naletět a přijít o své peníze. Lepší volbou je virus .xtbl z počítače odstranit hned, jakmile je to možné, aby se zabránilo dalším škodám. Pro boj s tímto virem můžete použít programy jako je například Reimage.

An illustration of the .xtbl virus ransomware

Otázky týkající se .xtbl virus

Když .xtbl ransomware zašifruje data, vytváří ReadMe.txt dokument v každé složce obsahující poškozená data. Místo své obvyklé pracovní plochy, budete také vidět oznámení, které vás povzbuzuje k přečtení README dokumentu. V tomto souboru počítačoví zločinci poskytují uživateli identifikační kód a dvě různé e-mailové adresy, na které má tento kód odeslat za účelem získání souborů zpět. Více informací o způsobu platby a další podrobnosti jsou poskytovány pouze poté, co oběť zločince kontaktuje. Předpokládaná požadovaná častka za obnovení souborů se pohybuje  od 0,5 do 4 BitCointů. Ale jak jsme již zmínili, placení počítačovím zločincům je možné, ale není to nejmoudřejší způsob, jak získat data zpět. Proto doporučujeme virus .xtbl odstranit. Později se můžete soubory pokusit obnovit pomocí nástrojů pro obnovu dat, jako je například PhotoRec , R-Studio nebo Kaspersky virus-fighting utilities. Nicméně nedoporučujeme si dělat příliš velké naděje.

Další verze .xtbl ransomwaru:

.green_ray@india.com.xtbl. Stejně jako .xtbl ransomware, tento virus se vplíží do systému počítače nepozorovaně a zašifruje soubory. Podobně jako .xtbl zobrazí upozornění na ploše a podrobnější informace o obnovení souborů v dodatečném dokumentu, který uloží do složek k zašifrovaným souborům. Mimochodem, název žádosti o výkupné se od .xtbl liší, takže místo README.txt, uvidíte soubor s názvem How to decrypt your files.txt. Až na drobné rozdíly je tento virus stejně nebezpečný jako .xtbl, takže jej budete muset z počítače neprodleně odstranit.

JohnyCryptor@aol.com.xtbl. Tato verze viru je prakticky shodná s .green_ray@india.com.xtbl. Šíří se prostřednictvím nevyžádaných e-mailů a když se dostane do systému, šifruje soubory pomocí algoritmu vojenské třídy. Také používá stejný soubor How to decrypt your files.txt, aby oběť informoval o zašifrování souborů a vybízí uživatele, aby kybernetické zločince kontaktoval na emailu JohnyCryptor@aol.com. Mít tento virus v počítači může negativně ovlivnit jeho výkon a představuje hrozbu pro vaše budoucí soubory, proto jej budete muset z vašeho počítače, co nejdříve odstranit.

.ecovector3@aol.com.xtbl. Podobně jako u .xtbl verzí uvedených výše tento virus vstoupí do počítače v podvodným způsobem, vydává se za legitimní dokument nebo aktualizaci softwaru. Ve skutečnosti, jakmile se tento nosič viru usadí v počítači, začne skenovat systém a šifrovat data. Žádné z vašich obrázků, dokumentů nebo archivů nejsou před tímto virem v bezpečí, takže se ho budete muset zbavit ihned, jakmile si všimnete, že nelze získat přístup k souborům.

gerkaman@aol.com.xtblTento ransomware také šifruje data a vyzývá oběť kontaktovat jeho vývojáře prostřednictvím e-mailu. Proto je není stále známé, kolik peněz žádají výměnou za dešifrovací klíč. Domníváme se, že mohou být připraveni smlouvat. Pokud je počítač napaden tímto virem, neměli byste o zaplacení výkupného ani uvažovat, protože s největší pravděpodobností vám počítačoví zločinci nic nepošlou.

Jak se tento virus šíří a infikuje počítače?

.xtbl virus, stejně jako jeho další verze, se šíří prostřednictvím nevyžádaných e-mailů. Na první pohled se může jevit jako legitimní příloha, ale ve skutečnosti je v ní škodlivý skript. Obvykle se virus šíří ve formátu JavaScript nebo Word. Pokud náhodou stáhnete ten první, nebudete s tím moct nic udělat, protože JavaScript automaticky aktivuje virus a začíná svou škodlivou činnost v počítači. Dokumenty Word vám mohou nechat ještě nějakou naději. Tento virus potřebuje pro svou aktivaci Word makra skript, takže pokud nejsou makra povolena, infekce se nebude moct šířit. I když se virus může snažit vás přesvědčit makra povolit, neměli byste to dělat, protože tímto způsobem jednoduše umožníte škodlivé hrozbě vstoupit do vašeho počítače.

Doporučení jak virus .xtbl odstranit:

Co je zvláště nešťastné, když mluvíme o virech typu ransomware je, že málokdy opustí počítače bez úhony. Obvykle soubory zůstanou zamknuté a někdy je pro odstranění následků zapotřebí kompletně přepsat systém. Na rozdíl od toho, co si většina uživatelů myslí, odstranění viru .xtbl neznamená, že uzamčené soubory budou dešifrovány. Nicméně, je to velmi důležité, pokud chcete počítač opět normálně používat. Pokud po viru zůstanou v počítači některé soubory, mohou pomoci viru vrátit se zpět do počítače nebo vytvořit systémové zranitelnosti umožňující jinému malwaru proklouznout do počítače. Proto byste měli používat jen ty nejlepší nástroje pro odstranění virů. Co byste však měli vědět je, že .xtbl může bojovat proti antivirovému programu a blokovat jeho procesy. V takovém případě můžete zkusit dokončení kroků uvedených na konci tohoto článku a znovu spustit test. Nicméně, pokud máte stále problémy s eliminací viru, neváhejte nás kontaktovat.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění viru .xtbl:

Odstraňte .xtbl pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit .xtbl

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění .xtbl.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte .xtbl pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací .xtbl. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění .xtbl proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před .xtbl a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner nebo Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes

O autorovi

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-xtbl-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích