Odstranit virus .xtbl (Návod k odstranení) - aktualizace 2016

Návod na odstranění viru .xtbl

Co je to .xtbl virus?

Proč si dávat pozor na virus .xtbl:

Pokud náhle nelze získat přístup k souborům a jejich názvy se změnily na změť písmen, je pravděpodobné, že jste nakaženi virem .xtbl. Virus je pojmenován podle přípony souboru, na kterou jsou ty obyčejné, jako je .docx, .pdf nebo .xls změněny po infiltraci viru do systému. Nicméně, změněné přípony jsou jen špička ledovce ve srovnání s problémy, které budete muset řešit, pokud se tento virus dostane do vašeho počítače. .xtbl je program typu ransomware, takže používá techniku šifrování souborů, aby z obětí vyloudil peníze. Jinými slovy, uzamkne soubory s pomocí sofistikovaného algoritmu, který je prakticky nemožné rozluštit, pokud samozřejmě, nemáte soukromý klíč. Bohužel je tento klíč uložen na nějakém vzdáleném, dobře chráněném serveru. A jak už možná tušíte, počítačoví zločinci nejsou ochotni tento klíč sdílet jen tak. Výměnou, hackeři vyžadují značné množství peněz. Nezapomeňte, že placení je poslední věc, kterou byste měli udělat, protože můžete snadno naletět a přijít o své peníze. Lepší volbou je virus .xtbl z počítače odstranit hned, jakmile je to možné, aby se zabránilo dalším škodám. Pro boj s tímto virem můžete použít programy jako je například FortectIntego.

Když .xtbl ransomware zašifruje data, vytváří ReadMe.txt dokument v každé složce obsahující poškozená data. Místo své obvyklé pracovní plochy, budete také vidět oznámení, které vás povzbuzuje k přečtení README dokumentu. V tomto souboru počítačoví zločinci poskytují uživateli identifikační kód a dvě různé e-mailové adresy, na které má tento kód odeslat za účelem získání souborů zpět. Více informací o způsobu platby a další podrobnosti jsou poskytovány pouze poté, co oběť zločince kontaktuje. Předpokládaná požadovaná častka za obnovení souborů se pohybuje od 0,5 do 4 BitCointů. Ale jak jsme již zmínili, placení počítačovím zločincům je možné, ale není to nejmoudřejší způsob, jak získat data zpět. Proto doporučujeme virus .xtbl odstranit. Později se můžete soubory pokusit obnovit pomocí nástrojů pro obnovu dat, jako je například PhotoRec , R-Studio nebo Kaspersky virus-fighting utilities. Nicméně nedoporučujeme si dělat příliš velké naděje.

Další verze .xtbl ransomwaru:

[email protected]. Stejně jako .xtbl ransomware, tento virus se vplíží do systému počítače nepozorovaně a zašifruje soubory. Podobně jako .xtbl zobrazí upozornění na ploše a podrobnější informace o obnovení souborů v dodatečném dokumentu, který uloží do složek k zašifrovaným souborům. Mimochodem, název žádosti o výkupné se od .xtbl liší, takže místo README.txt, uvidíte soubor s názvem How to decrypt your files.txt. Až na drobné rozdíly je tento virus stejně nebezpečný jako .xtbl, takže jej budete muset z počítače neprodleně odstranit.

[email protected]. Tato verze viru je prakticky shodná s [email protected]. Šíří se prostřednictvím nevyžádaných e-mailů a když se dostane do systému, šifruje soubory pomocí algoritmu vojenské třídy. Také používá stejný soubor How to decrypt your files.txt, aby oběť informoval o zašifrování souborů a vybízí uživatele, aby kybernetické zločince kontaktoval na emailu [email protected]. Mít tento virus v počítači může negativně ovlivnit jeho výkon a představuje hrozbu pro vaše budoucí soubory, proto jej budete muset z vašeho počítače, co nejdříve odstranit.

[email protected]. Podobně jako u .xtbl verzí uvedených výše tento virus vstoupí do počítače v podvodným způsobem, vydává se za legitimní dokument nebo aktualizaci softwaru. Ve skutečnosti, jakmile se tento nosič viru usadí v počítači, začne skenovat systém a šifrovat data. Žádné z vašich obrázků, dokumentů nebo archivů nejsou před tímto virem v bezpečí, takže se ho budete muset zbavit ihned, jakmile si všimnete, že nelze získat přístup k souborům.

[email protected]. Tento ransomware také šifruje data a vyzývá oběť kontaktovat jeho vývojáře prostřednictvím e-mailu. Proto je není stále známé, kolik peněz žádají výměnou za dešifrovací klíč. Domníváme se, že mohou být připraveni smlouvat. Pokud je počítač napaden tímto virem, neměli byste o zaplacení výkupného ani uvažovat, protože s největší pravděpodobností vám počítačoví zločinci nic nepošlou.

Jak se tento virus šíří a infikuje počítače?

.xtbl virus, stejně jako jeho další verze, se šíří prostřednictvím nevyžádaných e-mailů. Na první pohled se může jevit jako legitimní příloha, ale ve skutečnosti je v ní škodlivý skript. Obvykle se virus šíří ve formátu JavaScript nebo Word. Pokud náhodou stáhnete ten první, nebudete s tím moct nic udělat, protože JavaScript automaticky aktivuje virus a začíná svou škodlivou činnost v počítači. Dokumenty Word vám mohou nechat ještě nějakou naději. Tento virus potřebuje pro svou aktivaci Word makra skript, takže pokud nejsou makra povolena, infekce se nebude moct šířit. I když se virus může snažit vás přesvědčit makra povolit, neměli byste to dělat, protože tímto způsobem jednoduše umožníte škodlivé hrozbě vstoupit do vašeho počítače.

Doporučení jak virus .xtbl odstranit:

Co je zvláště nešťastné, když mluvíme o virech typu ransomware je, že málokdy opustí počítače bez úhony. Obvykle soubory zůstanou zamknuté a někdy je pro odstranění následků zapotřebí kompletně přepsat systém. Na rozdíl od toho, co si většina uživatelů myslí, odstranění viru .xtbl neznamená, že uzamčené soubory budou dešifrovány. Nicméně, je to velmi důležité, pokud chcete počítač opět normálně používat. Pokud po viru zůstanou v počítači některé soubory, mohou pomoci viru vrátit se zpět do počítače nebo vytvořit systémové zranitelnosti umožňující jinému malwaru proklouznout do počítače. Proto byste měli používat jen ty nejlepší nástroje pro odstranění virů. Co byste však měli vědět je, že .xtbl může bojovat proti antivirovému programu a blokovat jeho procesy. V takovém případě můžete zkusit dokončení kroků uvedených na konci tohoto článku a znovu spustit test. Nicméně, pokud máte stále problémy s eliminací viru, neváhejte nás kontaktovat.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru .xtbl

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte .xtbl pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací .xtbl. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění .xtbl proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před .xtbl a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích