Odstranit virus Web-start.org (aktualizace 2017)

Návod na odstranění viru Web-start.org

Co je to Web-start.org virus?

Měli byste vyhledávač Web-start.org používat?

Zpočátku virus Web-start.org svou přítomnost skrývá a jedinou známkou toho, že by mohl být v systému je změněná domovská stránka, která se zobrazí pokaždé, když oběť spustí prohlížeč. Ve skutečnosti nejde o nic jiného než „únosce“ prohlížeče. To znamená, že se dostane do počítače a mění nastavení prohlížeče bez souhlasu uživatele.

A co víc, začnou vás také otravovat dotěrné reklamy a přesměrování na jiné internetové stránky. Proto byste měli virus Web-start.org rychle odstranit. Mohl by sledovat vaše návyky prohlížení a shromažďovat značné množství osobních informací, které mouhou být později použity pro různé účely. Pokud chcete mít počítač v bezpečí, přejděte k odstranění viru Web-start.org.

Tento „únosce“ prohlížeče je novým produktem Plus network brand. Nedávno jsme analyzovali další související produkt – loadstart.com. Některé z převládajících rysů těchto PUP jsou podobné URL adresy a identické domovské stránky. Tento „únosce“ rovněž nabízí rychlý přístup k Twitteru, Facebooku, Gmailu a na stránky Amazon a eBay.

A co víc, můžete zkontrolovat počítač nebo nainstalovat plug-in pro Skype přímo na hlavní stránce. Všimněte si, že tyto výhody mohou mít negativní dopad nejen na počítač, ale také na některé systémové aplikace. Ačkoli nabízí FortectIntego jako skenovací nástroj, měli byste se zdržet jeho používání prostřednictvím internetových stránek tohoto „únosce“. Často nabízejí skenovací nástroje, nicméně jejich spolehlivost je pochybná.

I když jsou navrhované produkty dobře známé, může se jednat o propagované verze vydané neznámými vydavateli. Tato pravděpodobnost, může znamenat poškozený software. Ať tak či onak, měli byste se soustředit na eliminaci PUP a jeho služby nepoužívat.

Kromě toho WebStart shromažďuje informace o vaší činnosti při procházení internetu. Jinými slovy, vede si záznamy o navštívených doménách a četnosti surfování. IP adresa a zeměpisná poloha jsou také vývojářům tohoto PUP známé. Nicméně, na rozdíl od většiny hackerů, tento nástroj dostane do rukou vaše osobní údaje.

Proto může být vaše schránka plná cílených nabídek. Jak jeho vývojáři tvrdí, i vaše osobní údaje mohou být zneužity pro marketingové a reklamní účely. Málo kterému uživateli se líbí skutečnost, že jsou jeho osobní údaje zneužívány. Kromě toho Web-start.org přesměrování vás taky může hodně otravovat. Při vyhledávání určité webové stránky, můžete být zavedeni na jiné obchodní stránky. Takový jev není pro legitimní vyhledávače běžný.

Metody distribuce

Obvykle „únosce“ pronikne do počítače oběti bez povšimnutí. Využívá příležitosti infikovat počítač, když uživatel prochází instalační proces ve spěchu. Podobné PUP se hlavně přidávají k programům zdarma. Je normální nevěnovat velkou pozornost procesu instalace.

To má za následek, že uživatel přehlédne přílohy, které mohou skrývat „únosce“. Chcete-li tomuto předejít, mějte na paměti tyto tipy. Za prvé, zvolte možnost „pokročilé“ nebo „vlastní“ instalace. To zobrazí volitelné programy, které byly přidány do stahování.

Zrušte ty nepotřebné a pokračujte v instalaci požadované aplikace. Věnujte pozornost této skutečnosti – zvolením „výchozí“ nebo „standardní“ instalace, automaticky dáváte souhlas k instalaci přiloženého softwaru.Tyto možnosti nikdy nevolte!

Návod k odstranění Web-start.org

Existují dva způsoby, jak „únosce“ eliminovat. Pokud chcete ušetřit čas, pak pro vás bude vhodné automatické odstranění. Před skenováním zařízení pomocí anti-spywaru, se ujistěte, že je aktualizovaný.

V opačném případě neodhalí všechny soubory patřící „únosci“. Jako alternativní možnost, můžete virus Web-start.org odstranit ručně. A nakonec, nezapomeňte, že můžete také přispět k bezpečnosti počítače tím, že budete vybírat programy ke stažení pozorněji.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Web-start.org

Odinstalování ze systému Windows

Tento „únosce“ je většinou zjištěn v systémech Windows – náš výzkumný tým zjistil, že na rozdíl od jiných „únosců“ prohlížeče, tento nejen že instaluje programy a přidává podezřelé doplňky do prohlížeče, ale také ho upravuje, aby byla Web-start.org nastavena jako úvodní stránka. Chcete-li jej úplně odstranit ze systému, budete muset provést následující kroky:

 • V první řadě bychom chtěli zdůraznit, že byste měli postupovat stejně u zástupce každého webového prohlížeče. Jako příklad budeme používat prohlížeč Google Chrome.
 • Pokud máte na ploše zástupce prohlížeče IE, Chrome, Firefox nebo jiných prohlížečů, přejděte k nim. Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce prohlížeče Chrome a vyberte Vlastnosti.
 • Pak přejděte na kartu Zástupce. Tady, najděte pole Cíl.
 • Vymažte vše, co je psáno po …application\chrome.exe“. Měli byste vidět dlouhou URL adresu, která začíná Web-start.org/….
 • Klepněte na tlačítko Použít a OK.
 • Postupujte podle pokynů uvedených níže a potom odstraňte všechny podezřelé programy a rozšíření ze svých prohlížečů.

  Chcete-li Web-start.org virus odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

  1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
  2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
  3. Vyhledejte programy související s Web-start.org virus (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
  4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
  5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
  6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

  Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

  1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
  2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
  3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
  4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
  5. Pro potvrzení vyberte Ano.
  6. Po dokončení klikněte na OK.

  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

  Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

  1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
  2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
  3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

  Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

  1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
  2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
  3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

  Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

  1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
  2. Poté vyberte Po spuštění.
  3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

  Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

  1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
  2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
  3. Vyberte záložku Podrobnosti.
  4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

  Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

  1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
  2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
  3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
  4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
  5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

   Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

  Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

  Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

  1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
  2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

  Vymažte mezipaměť a data stránek:

  1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
  2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
  3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
  4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
  5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

  Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

  1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
  2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
  3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
  4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

  Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

  Odstraňte nebezpečné doplňky:

  1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
  2. Vyberte Doplňky.
  3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Web-start.org virus a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

  Obnovte domácí stránku:

  1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
  2. Vyberte Možnosti.
  3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

  Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

  1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
  2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
  3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
  4. Klikněte na Vymazat data…
  5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

  Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

  V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Web-start.org virus odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

  1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
  2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
  3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
  4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Web-start.org virus odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

  Obnovení prohlížeče Google Chrome

  Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

  1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
  2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Web-start.org virus kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

  Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

  1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
  2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
  3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
  4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

  Změňte domovskou stránku:

  1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
  2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Web-start.org virus.
  3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

  Obnovte prohlížeč Google Chrome:

  Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Web-start.org virus následovně:

  1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
  2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
  3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
  4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
  5. A dokončete odstranění Web-start.org virus kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

  Obnovení prohlížeče Safari

  Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

  1. Klikněte na Safari > Předvolby…
  2. V novém okně vyberte Rozšíření.
  3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Web-start.org virus a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

  Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

  1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
  2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
  3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

  Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

  1. Klikněte na Safari > Předvolby…
  2. Přejděte na záložku Pokročilé.
  3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
  4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Web-start.org rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích