Míra závažnosti:  
  (11/100)

Odstranit virus Web-start.org (aktualizace 2021)

od Julie Splinters - - | Druh: Únosce prohlížeče

Měli byste vyhledávač Web-start.org používat?

Zpočátku virus Web-start.org svou přítomnost skrývá a jedinou známkou toho, že by mohl být v systému je změněná domovská stránka, která se zobrazí pokaždé, když oběť spustí prohlížeč. Ve skutečnosti nejde o nic jiného než „únosce“ prohlížeče. To znamená, že se dostane do počítače a mění nastavení prohlížeče bez souhlasu uživatele.

A co víc, začnou vás také otravovat dotěrné reklamy a přesměrování na jiné internetové stránky. Proto byste měli virus Web-start.org rychle odstranit. Mohl by sledovat vaše návyky prohlížení a shromažďovat značné množství osobních informací, které mouhou být později použity pro různé účely. Pokud chcete mít počítač v bezpečí, přejděte k odstranění viru Web-start.org.

Tento „únosce“ prohlížeče je novým produktem Plus network brand. Nedávno jsme analyzovali další související produkt – loadstart.com. Některé z převládajících rysů těchto PUP jsou podobné URL adresy a identické domovské stránky. Tento „únosce“ rovněž nabízí rychlý přístup k Twitteru, Facebooku, Gmailu a na stránky Amazon a eBay.

A co víc, můžete zkontrolovat počítač nebo nainstalovat plug-in pro Skype přímo na hlavní stránce. Všimněte si, že tyto výhody mohou mít negativní dopad nejen na počítač, ale také na některé systémové aplikace. Ačkoli nabízí ReimageIntego jako skenovací nástroj, měli byste se zdržet jeho používání prostřednictvím internetových stránek tohoto „únosce“. Často nabízejí skenovací nástroje, nicméně jejich spolehlivost je pochybná.

I když jsou navrhované produkty dobře známé, může se jednat o propagované verze vydané neznámými vydavateli. Tato pravděpodobnost, může znamenat poškozený software. Ať tak či onak, měli byste se soustředit na eliminaci PUP a jeho služby nepoužívat.

The picture displaying Web-start.org

Kromě toho WebStart shromažďuje informace o vaší činnosti při procházení internetu. Jinými slovy, vede si záznamy o navštívených doménách a četnosti surfování. IP adresa a zeměpisná poloha jsou také vývojářům tohoto PUP známé. Nicméně, na rozdíl od většiny hackerů, tento nástroj dostane do rukou vaše osobní údaje.

Proto může být vaše schránka plná cílených nabídek. Jak jeho vývojáři tvrdí, i vaše osobní údaje mohou být zneužity pro marketingové a reklamní účely. Málo kterému uživateli se líbí skutečnost, že jsou jeho osobní údaje zneužívány. Kromě toho Web-start.org přesměrování vás taky může hodně otravovat. Při vyhledávání určité webové stránky, můžete být zavedeni na jiné obchodní stránky. Takový jev není pro legitimní vyhledávače běžný.

Metody distribuce

Obvykle „únosce“ pronikne do počítače oběti bez povšimnutí. Využívá příležitosti infikovat počítač, když uživatel prochází instalační proces ve spěchu. Podobné PUP se hlavně přidávají k programům zdarma. Je normální nevěnovat velkou pozornost procesu instalace.

To má za následek, že uživatel přehlédne přílohy, které mohou skrývat „únosce“. Chcete-li tomuto předejít, mějte na paměti tyto tipy. Za prvé, zvolte možnost „pokročilé“ nebo „vlastní“ instalace. To zobrazí volitelné programy, které byly přidány do stahování.

Zrušte ty nepotřebné a pokračujte v instalaci požadované aplikace. Věnujte pozornost této skutečnosti – zvolením „výchozí“ nebo „standardní“ instalace, automaticky dáváte souhlas k instalaci přiloženého softwaru.Tyto možnosti nikdy nevolte!

Návod k odstranění Web-start.org

Existují dva způsoby, jak „únosce“ eliminovat. Pokud chcete ušetřit čas, pak pro vás bude vhodné automatické odstranění. Před skenováním zařízení pomocí anti-spywaru, se ujistěte, že je aktualizovaný.

V opačném případě neodhalí všechny soubory patřící „únosci“. Jako alternativní možnost, můžete virus Web-start.org odstranit ručně. A nakonec, nezapomeňte, že můžete také přispět k bezpečnosti počítače tím, že budete vybírat programy ke stažení pozorněji.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Web-start.org:

Odstranit Web-start.org ze Windows systémů

Tento „únosce“ je většinou zjištěn v systémech Windows – náš výzkumný tým zjistil, že na rozdíl od jiných „únosců“ prohlížeče, tento nejen že instaluje programy a přidává podezřelé doplňky do prohlížeče, ale také ho upravuje, aby byla Web-start.org nastavena jako úvodní stránka. Chcete-li jej úplně odstranit ze systému, budete muset provést následující kroky:

 • V první řadě bychom chtěli zdůraznit, že byste měli postupovat stejně u zástupce každého webového prohlížeče. Jako příklad budeme používat prohlížeč Google Chrome.
 • Pokud máte na ploše zástupce prohlížeče IE, Chrome, Firefox nebo jiných prohlížečů, přejděte k nim. Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce prohlížeče Chrome a vyberte Vlastnosti.
 • Pak přejděte na kartu Zástupce. Tady, najděte pole Cíl.
 • Vymažte vše, co je psáno po …application\chrome.exe“. Měli byste vidět dlouhou URL adresu, která začíná Web-start.org/….
 • Klepněte na tlačítko Použít a OK.
 • Postupujte podle pokynů uvedených níže a potom odstraňte všechny podezřelé programy a rozšíření ze svých prohlížečů.

  1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
  2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
  3. Odstranění hrozby Web-start.org a s ní spojených programů
   Zde vyhledejte položku Web-start.org či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
  4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'
  5. Odstraňte zástupce aplikace Web-start.org ze seznamu Windows
   Klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce aplikace Mozilla Firefox a zvolte Properties. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu prohlížeče a zvolte 'Properties'
  6. Přejděte na záložku Shortcut a vyhledejte pole Target. Odstraňte škodlivé URL adresy související s vaším virem. Přejděte na záložku 'Shortcut' a zde odstraňte 'http://isearch.babylon.com...' a další podezřelé URL adresy

  Opakujte kroky uvedené výše pro zástupce všech prohlížečů, včetně Internet Explorer a Google Chrome. Ujistěte se, že zkontrolujete všechna umístění těchto zástupců, jako jsou např. Plocha, Menu Start a Hlavní panel.

  Odstranit Web-start.org z Internet Explorer (IE)

  1. Odstraňte nebezpečné doplňky
   Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
  2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Web-start.org a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
  3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
   Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
  4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
  5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
   Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
  6. Zde zvolte Reset.
  7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Web-start.org Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

  Odstraňte virus Web-start.org z Microsoft Edge

  Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

  1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
  2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
  3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
  4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
  5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
  6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
  7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
  8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

  Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

  Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

  1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
  2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
  3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
  4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
  5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
  6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
   Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
   Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

  Po dokončení těchto kroků by měl být Web-start.org z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

  Odstranit Web-start.org z Mozilla Firefox (FF)

  1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
   Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
  2. Zde vyberte Web-start.org a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
  3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
   Klikněte na tlačítko menu (v pravém horním rohu) a zvolte Options General.
  4. Zde odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte stránku, jíž dáváte přednost, případně klikněte na Restore to default.
  5. Klikněte na OK pro uložení změn. V záložce 'General' smažte škodlivé URL adresy z oddílu 'Home Page', případně klikněte na tlačítko 'Restore to Default'. Poté klikněte na 'OK' pro uložení změn
  6. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
   Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
  7. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Web-start.org. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

  Odstranit Web-start.org z Google Chrome

  1. Odstraňte škodlivé pluginy
   Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
  2. Zde vyberte Web-start.org a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
  3. Jestliže virus změnil vaši domovskou stránku a výchozí vyhledávač, změňte jejich nastavení zpět do původního stavu.
   Klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
  4. Zde vyhledejte Open a specific page or set of pages pod možností On startup a poté klikněte na Set pages. Po rozkliknutí menu a následném kliknutí na 'Settings' zvolte 'Set pages'
  5. Nyní by se vám mělo zobrazit další okno. V něm odstraňte škodlivé vyhledávací stránky a zadejte tu, kterou chcete využívat jako svou domovskou stránku. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
  6. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
  7. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
  8. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
   V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
  9. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
  10. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Web-start.org. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

  Odstranit Web-start.org z Safari

  1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
   Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
  2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Web-start.org, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
  3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
   Otevřete internetový prohlížeč Safari a v jeho hlavní nabídce klikněte na Safari. Zvolte si již zobrazenou možnost Preferences a dále pokračujte zvolením General.
  4. Zde se zaměřte na políčko Homepage. Pokud došlo ke změně na Web-start.org, nežádoucí odkaz odstraňte a zadejte místo něj doménu vyhledávače, který chcete používat pro svá vyhledávání. Pamatujte si, že odkaz je nutné uvést i s předponou 'http://'. V sekci 'General' odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte název domény, které dáváte přednost
  5. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
   Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
  6. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Web-start.org dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-web-start-org-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Web-start.org virus