Míra závažnosti:  
  (70/100)

Odstranit virus Vanilla Reload (Návod k odstranení) - aktualizováno Čvc 2019

od Ugnius Kiguolis - -   Vanilla Reload ransomware | Druh: Malware

Co je virus Vanilla Reload?

Vanilla Reload virus

Virus Vanilla Reload je nebezpečný ransomware úzce spojený s legitimním a dobře známým internetovým platebním systémem Vanilla Reload. Tuto platební službu lze využít při nákupech na internetu a pro uskutečnění plateb bez použití platební karty.

Pravděpodobně právě díky této vlastnosti si službu Vanilla Reload vybrali i kybernetičtí zločinci, kteří jejím prostřednictvím realizují své nezákonné příjmy z „výkupného“. Ihned po napadení počítače zablokuje virus Vanilla Reload počítačový systém a začne uživateli zobrazovat rozměrné varování, ve kterém jej žádá o zaplacení výkupného prostřednictvím platebních systémů MoneyPak, Vanilla Reload a RELoadit.

Podobně jako virus FBI, virus Ukash, virus Moneypak, virus REloadit a další ransomwary vyjmenuje i tento virus uživateli údajné důvody, které vedly k zablokování systému a k odepření přístupu k Pracovní ploše i k menu Start. Ve většině případů virus oběť informuje o jejích nezákonných online aktivitách jako např. využívání obsahů chráněných autorskými právy, šíření malwaru, návštěvách nezákonných webových stránek a podobně.

Někdy však ransomware pouze pronikne do počítače, zablokuje důležité soubory, které jsou na počítači uloženy, a poté požádá o výkupné výměnou za jejich dešifrování. V neposlední řadě může také s pomocí prohlížečového únosce zablokovat vaše internetové prohlížeče a poté zobrazit upozornění se žádostí o uhrazení 'pokuty' prostřednictvím platebního systému Vanilla Reload.

Jestliže si všimnete upozornění, které po vás bude vyžadovat platbu s využitím tohoto peněžního systému, znamená to, že byl váš počítač napaden závažným virem. Žádnou pokutu, prosím, NEPLAŤTE. Pouze odstraňte virus Vanilla Reload ze systému. Můžete k tomu použít návod uvedený níže.

Vanilla Reload virus
Virus Vanilla Reload

Jak může virus Vanilla Reload napadnout můj počítač?

Virus Vanilla Reload se dokáže dostat do počítače mnoha různými způsoby. Do počítačového systému může snadno proniknout například díky stažení zavirovaných příloh e-mailů či po návštěvě nebezpečných webových stránek. Kromě toho se virus šíří také s využitím podvodných upozornění nastavených obvykle tak, že uživatele 'informují' o zastarání některých jejich programů a nabídnou jim jejich aktualizace zdarma.

Jestliže se domníváte, že jsou některé vaše programy skutečně zastaralé, navštivte jejich oficiální webové stránky a aktualizace si stáhněte z nich. Měli byste se samozřejmě ujistit i o tom, že váš počítač je chráněn spolehlivým a aktualizovaným anti-spywarem, jenž vám pomůže nežádoucí instalaci tohoto viru předejít.

Jestliže ransomware Vanilla Reload systém napadne, může zablokovat buď Pracovní plochu anebo vaše soubory. V každém případě virus nakonec zobrazí obrovské varování, ve kterém uživatele žádá o zaplacení výkupného s využitím platebního systému Vanilla Reload. Například:

Všechny aktivity na tomto počítači byly zaznamenány. Všechny vaše soubory jsou zašifrovány.
Nepokoušejte se počítač odblokovat! Tento počítač byl zablokován minimálně z jednoho z níže uvedených důvodů.

NEZADÁVEJTE, prosím, žádný PIN kód, neboť ten rozhodně nemusí znamenat obnovení vašeho přístupu k Pracovní ploše či k vašim souborům. Toho byste měli docílit naopak odstraněním viru Vanilla Reload ze systému, a to s využitím níže uvedeného návodu.

Jak mohu virus Vanilla Reload odstranit?

Domníváte-li se, že je váš počítač napaden virem Vanilla Reload, neměli byste ztrácet čas a viru byste se měli okamžitě zbavit. Žádná jiná cesta k obnovení vašeho přístupu k Pracovní ploše a vašim souborům totiž v takové situaci neexistuje. Nejdříve musíte opět získat přístup do svého počítače, v němž je následně třeba virus Vanilla Reload odstranit, a to včetně všech škodlivých souborů. Můžete toho dosáhnout následovně:

* Metoda s využitím flash disku:

 1. Použijte další počítač ke stažení programu Reimage, případně jiného důvěryhodného anti-malwarového programu.
 2. Program aktualizujte a uložte jej na USB disk či na CD.
 3. Mezitím restartujte napadený počítač, spusťte jej v Nouzovém režimu s příkazovým řádkem a vložte do něj USB disk.
 4. Restartujte počítač napadený virem Vanilla Reload ještě jednou a spusťte úplné skenování systému.

Vanilla Reload virus

* Uživatelé napadení virem Vanilla Reload mohou využít k přístupu do systému Windows jiné uživatelské účty. Jestliže má jeden z těchto účtů administrátorská práva, měli byste být schopni spustit anti-malwarový program z něj.

* Pokuste se zamítnout Flashi jeho snahu o zastavení očekávané funkce ransomwaru. Pro deaktivaci Flashe navštivte zákaznickou podporu Macromedia a zvolte 'Zamítnout' (tj. 'Deny'): http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Poté spusťte úplné skenování systému s pomocí anti-malwarového programu.

* Ruční odstranění viru Vanilla Reload:

 1. Restartujte svůj zavirovaný počítač v 'Nouzovém režimu s příkazovým řádkem', abyste tím viru Vanilla Reload zamezili v činnosti. (Toto by mělo fungovat pro všechny verze této hrozby).
 2. Spusťte Regedit.
 3. Vyhledejte záznamy WinLogon Entries a vypište si všechny soubory s výjimkou explorer.exe a prázdných položek (blank). Nahraďte je souborem explorer.exe.
 4. Vyhledejte soubory, které jste si vypsali, v registru a smažte klíče registru odkazující k těmto souborům.
 5. Restartujte počítač a spusťte úplné skenování systému s pomocí aktualizované verze programu Reimage, abyste tak ze svého systému odstranili i zbývající soubory viru Vanilla Reload.

Pokud ransomware Vanilla Reload zablokoval váš webový prohlížeč, můžete jej odblokovat a následně virus odstranit s pomocí tohoto návodu:

 1. Zavřete přesměrovaný internetový prohlížeč a otevřete Správce úloh pro Windows současným stisknutím kláves Ctrl+Alt+Delete.
 2. Ukončete proces vašeho přesměrovaného prohlížeče, tedy např. explore.exe, firefox.exe, chrome.exe, Safari.exe, opera.exe, či firefox.exe.
 3. Otevřete prohlížeč, ale NEDOVOLTE mu otevřít poslední zobrazené stránky.
 4. Pro odstranění závadných souborů si stáhněte Reimage nebo jiný spolehlivý anti-malwarový program a spusťte úplné skenování systému.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění viru Vanilla Reload:

Odstraňte Vanilla Reload pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Vanilla Reload

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Vanilla Reload.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Vanilla Reload pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Vanilla Reload. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění Vanilla Reload proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Vanilla Reload a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-vanilla-reload-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích