Odstranit virus Vanilla Reload (Návod k odstranení) - aktualizováno Čvc 2019

Návod na odstranění viru Vanilla Reload

Co je to Virus Vanilla Reload?

Co je virus Vanilla Reload?

Vanilla Reload virus

Virus Vanilla Reload je nebezpečný ransomware úzce spojený s legitimním a dobře známým internetovým platebním systémem Vanilla Reload. Tuto platební službu lze využít při nákupech na internetu a pro uskutečnění plateb bez použití platební karty.

Pravděpodobně právě díky této vlastnosti si službu Vanilla Reload vybrali i kybernetičtí zločinci, kteří jejím prostřednictvím realizují své nezákonné příjmy z „výkupného“. Ihned po napadení počítače zablokuje virus Vanilla Reload počítačový systém a začne uživateli zobrazovat rozměrné varování, ve kterém jej žádá o zaplacení výkupného prostřednictvím platebních systémů MoneyPak, Vanilla Reload a RELoadit.

Podobně jako virus FBI, virus Ukash, virus Moneypak, virus REloadit a další ransomwary vyjmenuje i tento virus uživateli údajné důvody, které vedly k zablokování systému a k odepření přístupu k Pracovní ploše i k menu Start. Ve většině případů virus oběť informuje o jejích nezákonných online aktivitách jako např. využívání obsahů chráněných autorskými právy, šíření malwaru, návštěvách nezákonných webových stránek a podobně.

Někdy však ransomware pouze pronikne do počítače, zablokuje důležité soubory, které jsou na počítači uloženy, a poté požádá o výkupné výměnou za jejich dešifrování. V neposlední řadě může také s pomocí prohlížečového únosce zablokovat vaše internetové prohlížeče a poté zobrazit upozornění se žádostí o uhrazení 'pokuty' prostřednictvím platebního systému Vanilla Reload.

Jestliže si všimnete upozornění, které po vás bude vyžadovat platbu s využitím tohoto peněžního systému, znamená to, že byl váš počítač napaden závažným virem. Žádnou pokutu, prosím, NEPLAŤTE. Pouze odstraňte virus Vanilla Reload ze systému. Můžete k tomu použít návod uvedený níže.

Vanilla Reload virus

Jak může virus Vanilla Reload napadnout můj počítač?

Virus Vanilla Reload se dokáže dostat do počítače mnoha různými způsoby. Do počítačového systému může snadno proniknout například díky stažení zavirovaných příloh e-mailů či po návštěvě nebezpečných webových stránek. Kromě toho se virus šíří také s využitím podvodných upozornění nastavených obvykle tak, že uživatele 'informují' o zastarání některých jejich programů a nabídnou jim jejich aktualizace zdarma.

Jestliže se domníváte, že jsou některé vaše programy skutečně zastaralé, navštivte jejich oficiální webové stránky a aktualizace si stáhněte z nich. Měli byste se samozřejmě ujistit i o tom, že váš počítač je chráněn spolehlivým a aktualizovaným anti-spywarem, jenž vám pomůže nežádoucí instalaci tohoto viru předejít.

Jestliže ransomware Vanilla Reload systém napadne, může zablokovat buď Pracovní plochu anebo vaše soubory. V každém případě virus nakonec zobrazí obrovské varování, ve kterém uživatele žádá o zaplacení výkupného s využitím platebního systému Vanilla Reload. Například:

Všechny aktivity na tomto počítači byly zaznamenány. Všechny vaše soubory jsou zašifrovány.
Nepokoušejte se počítač odblokovat! Tento počítač byl zablokován minimálně z jednoho z níže uvedených důvodů.

NEZADÁVEJTE, prosím, žádný PIN kód, neboť ten rozhodně nemusí znamenat obnovení vašeho přístupu k Pracovní ploše či k vašim souborům. Toho byste měli docílit naopak odstraněním viru Vanilla Reload ze systému, a to s využitím níže uvedeného návodu.

Jak mohu virus Vanilla Reload odstranit?

Domníváte-li se, že je váš počítač napaden virem Vanilla Reload, neměli byste ztrácet čas a viru byste se měli okamžitě zbavit. Žádná jiná cesta k obnovení vašeho přístupu k Pracovní ploše a vašim souborům totiž v takové situaci neexistuje. Nejdříve musíte opět získat přístup do svého počítače, v němž je následně třeba virus Vanilla Reload odstranit, a to včetně všech škodlivých souborů. Můžete toho dosáhnout následovně:

* Metoda s využitím flash disku:

 1. Použijte další počítač ke stažení programu FortectIntego, případně jiného důvěryhodného anti-malwarového programu.
 2. Program aktualizujte a uložte jej na USB disk či na CD.
 3. Mezitím restartujte napadený počítač, spusťte jej v Nouzovém režimu s příkazovým řádkem a vložte do něj USB disk.
 4. Restartujte počítač napadený virem Vanilla Reload ještě jednou a spusťte úplné skenování systému.

Vanilla Reload virus

* Uživatelé napadení virem Vanilla Reload mohou využít k přístupu do systému Windows jiné uživatelské účty. Jestliže má jeden z těchto účtů administrátorská práva, měli byste být schopni spustit anti-malwarový program z něj.

* Pokuste se zamítnout Flashi jeho snahu o zastavení očekávané funkce ransomwaru. Pro deaktivaci Flashe navštivte zákaznickou podporu Macromedia a zvolte 'Zamítnout' (tj. 'Deny'): http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Poté spusťte úplné skenování systému s pomocí anti-malwarového programu.

* Ruční odstranění viru Vanilla Reload:

 1. Restartujte svůj zavirovaný počítač v 'Nouzovém režimu s příkazovým řádkem', abyste tím viru Vanilla Reload zamezili v činnosti. (Toto by mělo fungovat pro všechny verze této hrozby).
 2. Spusťte Regedit.
 3. Vyhledejte záznamy WinLogon Entries a vypište si všechny soubory s výjimkou explorer.exe a prázdných položek (blank). Nahraďte je souborem explorer.exe.
 4. Vyhledejte soubory, které jste si vypsali, v registru a smažte klíče registru odkazující k těmto souborům.
 5. Restartujte počítač a spusťte úplné skenování systému s pomocí aktualizované verze programu FortectIntego, abyste tak ze svého systému odstranili i zbývající soubory viru Vanilla Reload.

Pokud ransomware Vanilla Reload zablokoval váš webový prohlížeč, můžete jej odblokovat a následně virus odstranit s pomocí tohoto návodu:

 1. Zavřete přesměrovaný internetový prohlížeč a otevřete Správce úloh pro Windows současným stisknutím kláves Ctrl+Alt+Delete.
 2. Ukončete proces vašeho přesměrovaného prohlížeče, tedy např. explore.exe, firefox.exe, chrome.exe, Safari.exe, opera.exe, či firefox.exe.
 3. Otevřete prohlížeč, ale NEDOVOLTE mu otevřít poslední zobrazené stránky.
 4. Pro odstranění závadných souborů si stáhněte FortectIntego nebo jiný spolehlivý anti-malwarový program a spusťte úplné skenování systému.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Vanilla Reload

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte Vanilla Reload pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Vanilla Reload. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění Vanilla Reload proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Vanilla Reload a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích