Odstranit virus Pony

Návod na odstranění viru Pony

Co je to Virus Pony?

V případě viru ‚Pony‘ jde o nebezpečný botnet vyvinutý skupinou kybernetických zločinců za účelem odcizení digitálních měn a soukromých informací. Bitcoiny, Zerocoiny, Litecoiny, Namecoiny, Peercoiny, Dogecoiny a další se považují za digitální měny či elektronické peníze. Tyto digitální peníze jsou často uchovávány v tzv. digitálních peněženkách, které se mohou nacházet buď na počítačích anebo na určitých webových stránkách nabízejících skladovací a bezpečnostní služby. Virus ‚Pony‘ je nastaven tak, aby tyto peněženky napadal a umožnil tak kybernetickým zločincům je vyloupit. Může být použit rovněž k odcizení důvěrných informací, jako jsou např. přihlašovací jména, hesla a podobně. Bylo zjištěno, že tento virus zapříčinil odcizení již 2 miliónů přihlašovacích údajů k účtům na Googlu, Twitteru, Facebooku a Youtube. Ohlášeno bylo také to, že botnet dopomohl zločincům proniknout do přibližně 85 digitálních peněženek a způsobit jejich majitelům ztráty ve výši $200,00.

Jak může botnetový virus Pony proniknout do mého počítače?

Virus ‚Pony‘ může být připojen takřka k čemukoli: hrám zdarma, nezákonným programům, škodlivým prohlížečovým pluginům a dalšímu pochybnému softwaru. Podobné programy jsou pro distribuční mechanismus virů přímo ideální. Při stahování a instalaci programů se proto doporučuje udělat si vždy malý průzkum a prověřit si zvolený program na internetu. Vyhýbejte se rovněž pochybných webovým stránkám plným zavádějícího/nezákonného/škodlivého obsahu. Lidem, kteří využívají digitální peníze, doporučují bezpečnostní odborníci důrazně uchovávat tyto peníze v bezpečných a zašifrovaných e-peněženkách. Nejlepším řešením by bylo zvolit si pro jejich uložení zařízení bez připojení k internetu, které by bylo zárukou vyšší ochrany. V neposlední řadě je žádoucí nainstalovat si výkonný anti-spywarový program, jež dokáže napadení podobnými hrozbami předejít. Pokud se domníváte, že virus ‚Pony‘ již do vašeho počítače pronikl, měli byste postupovat podle následujících pokynů a systém na přítomnost tohoto viru otestovat:

Jak odstranit virus Pony?

Abyste napadení virem ‚Pony‘ předešli či abyste případná rizika eliminovali, je vhodné nainstalovat si jeden z těchto programů: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, případně Malwarebytes. Doporučujeme zvolit si v tomto případě verze ‚pro‘, které poskytují uživatelům ochranu v reálném čase a mohou snadno zabránit útokům jako je právě tento.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích