Míra závažnosti:  
  (99/100)

Virus Pony. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Jake Doevan - - | Druh: Malware

V případě viru ‚Pony‘ jde o nebezpečný botnet vyvinutý skupinou kybernetických zločinců za účelem odcizení digitálních měn a soukromých informací. Bitcoiny, Zerocoiny, Litecoiny, Namecoiny, Peercoiny, Dogecoiny a další se považují za digitální měny či elektronické peníze. Tyto digitální peníze jsou často uchovávány v tzv. digitálních peněženkách, které se mohou nacházet buď na počítačích anebo na určitých webových stránkách nabízejících skladovací a bezpečnostní služby. Virus ‚Pony‘ je nastaven tak, aby tyto peněženky napadal a umožnil tak kybernetickým zločincům je vyloupit. Může být použit rovněž k odcizení důvěrných informací, jako jsou např. přihlašovací jména, hesla a podobně. Bylo zjištěno, že tento virus zapříčinil odcizení již 2 miliónů přihlašovacích údajů k účtům na Googlu, Twitteru, Facebooku a Youtube. Ohlášeno bylo také to, že botnet dopomohl zločincům proniknout do přibližně 85 digitálních peněženek a způsobit jejich majitelům ztráty ve výši $200,00.

Jak může botnetový virus Pony proniknout do mého počítače?

Virus ‚Pony‘ může být připojen takřka k čemukoli: hrám zdarma, nezákonným programům, škodlivým prohlížečovým pluginům a dalšímu pochybnému softwaru. Podobné programy jsou pro distribuční mechanismus virů přímo ideální. Při stahování a instalaci programů se proto doporučuje udělat si vždy malý průzkum a prověřit si zvolený program na internetu. Vyhýbejte se rovněž pochybných webovým stránkám plným zavádějícího/nezákonného/škodlivého obsahu. Lidem, kteří využívají digitální peníze, doporučují bezpečnostní odborníci důrazně uchovávat tyto peníze v bezpečných a zašifrovaných e-peněženkách. Nejlepším řešením by bylo zvolit si pro jejich uložení zařízení bez připojení k internetu, které by bylo zárukou vyšší ochrany. V neposlední řadě je žádoucí nainstalovat si výkonný anti-spywarový program, jež dokáže napadení podobnými hrozbami předejít. Pokud se domníváte, že virus ‚Pony‘ již do vašeho počítače pronikl, měli byste postupovat podle následujících pokynů a systém na přítomnost tohoto viru otestovat:

Jak odstranit virus Pony?

Abyste napadení virem ‚Pony‘ předešli či abyste případná rizika eliminovali, je vhodné nainstalovat si jeden z těchto programů: Reimage, Malwarebytes Malwarebytes, případně Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security. Doporučujeme zvolit si v tomto případě verze ‚pro‘, které poskytují uživatelům ochranu v reálném čase a mohou snadno zabránit útokům jako je právě tento.

Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění Virus Pony souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage se doporučuje pro odinstalování Virus Pony. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Malwarebytes
Vyzkoušeli jsme, jak je Malwarebytes účinný při odstraňování Virus Pony (2014-08-31)
Podobné programy
Malwarebytes
Vyzkoušeli jsme, jak je Malwarebytes účinný při odstraňování Virus Pony (2014-08-31)

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-pony-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích