Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus LeChiffre (Instrukce zdarma)

od Olivia Morelli - - | Druh: Programy kradoucí data

Popis ransomwaru LeChiffre

LeChiffre je nebezpečný ransomwarový virus, který může napadnout počítač kteréhokoli uživatele. Název tohoto viru symbolicky poukazuje ke slovu ‚šifra‘, a ne náhodou. Virus využívá speciální šifrovací algoritmus, s jehož pomocí zablokuje napadenému uživateli přístup k souborům – zašifruje je. Ihned poté, co se viru podaří dostat do počítače, v něm vyhledá osobní soubory uživatele (dokumenty, hudbu, videa atd.) a zašifruje je s pomocí algoritmu AES. Virus zašifruje vždy prvních a posledních 8192 bytů z každého souboru. K souboru pak přidá ještě škodlivý klíč, jakousi 32-bytovou ‚kaňku‘. Po zašifrování je soubor samozřejmě již zcela nepřístupný a neužitečný.

Po zablokování souborů zanechá virus uživateli na počítači vzkaz. Zpravidla jde o soubor s příponou .html či .txt. Obsah vzkazu bude následující:

Your important files […] which were crypted with the strongest military cipher RSA1024 and AES. No one can help you to restore files without out decoder, Photorec, RannohDecryptor […] repair tools are useless and can destroy your files irreversibly. If you want to restore files – send an e-mail to […] You will receive decrypted samples and our conditions how you’ll get decoder. Follow the instructions to send payment.

LeChiffre ransom note

Pokud podobný vzkaz na svém počítači najdete i vy, jedná se bohužel o neklamnou známku napadení systému virem LeChiffre. V takovém případě rozhodně nedoporučujeme, abyste viru platili výkupné, které po vás vyžaduje. Internetoví podvodníci nejsou zrovna důvěryhodná protistrana, proto není radno spoléhat se na jejich sliby, že vám po zaplacení výkupného soubory skutečně opět zpřístupní. V případě tohoto viru už se navíc podařilo vyvinout i dešifrovací nástroj (zatím funguje bohužel pouze pro verzi LeChiffre 2.6, ale je možné, že bude v budoucnu aktualizován). Pokud si pravidelně zálohujete svá data, můžete zašifrované soubory obnovit také ze zálohy na externím disku. Některé viry dokáží proniknout i do úložišť vašich dat na cloudu, proto vřele doporučujeme využívat k zálohování dat právě externí disky. Pokud data zálohovaná máte, postačí odstranit virus LeChiffre z počítače – k tomu vám poslouží vhodný bezpečnostní software (např. ReimageIntego) – a poté obnovit ztracené soubory ze zálohy.

Jak se mi může ransomware LeChiffre dostat do počítače?

Podle odborníků na počítačovou bezpečnost není LeChiffre zcela typický ransomware, neboť je (narozdíl od ostatních ransomwarových virů) šířen zpravidla manuálně. Kybernetický zločinec se vzdáleným přístupem nahraje do napadeného počítače instalační soubor viru a následně jej v počítači spustí manuálně. Právě tento postup použili před nedávnem počítačoví zločinci v Indii – umístili virus na počítač jedné banky a rozšířili jej na okolní počítače s pomocí Vzdálených portů na Ploše, které nebyly chráněny heslem.

Nezapomínejme ale, že i počítačoví zločinci se neustále učí a zdokonalují své produkty. I LeChiffre se jednou může začít šířit v přílohách nevyžádaných e-mailů, stejně jako to dělají ostatní ransomwarové viry. Proto bychom rádi opětovně varovali před otevíráním e-mailů od neznámých odesílatelů (ransomwarové viry se šíří nejčastěji v zavirovaných přílohách nevyžádaných mailů), klikáním na odkazy na pochybných webových stránkách či před instalací neprověřeného a neznámého softwaru do počítače.

Pokud virus LeChiffre zašifroval data právě vám a vy se chcete dozvědět, jak soubory opět zpřístupnit, pokračujte ve čtení na další stránce.

Jak odstranit malware LeChiffre a opět zpřístupnit zašifrované soubory?

Ve vzkazu, který virus LeChiffre napadeným uživatelům zanechá, se tvrdí, že zablokované soubory budou zdarma opětovně zpřístupněny po šesti měsících. To se ale s největší pravděpodobností nestane, a navíc jen málokdo by chtěl na své důležité soubory čekat šest měsíců. Většina uživatelů potřebuje a chce obnovit přístup ke svým datům zpravidla ihned. V případě tohoto viru mají štěstí, neboť už se podařilo vyvinout dešifrovací nástroj, který jim s obnovou dat pomůže – můžete si jej stáhnout zde. Pamatujte si ale, že ještě před dešifrováním dat MUSÍTE z počítače odstranit virus LeChiffre. S tím vám pomůže např. ReimageIntego, případně jiný spolehlivý anti-malwarový software.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru LeChiffre:

Odstraňte LeChiffre pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit LeChiffre

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění LeChiffre.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte LeChiffre pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací LeChiffre. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění LeChiffre proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před LeChiffre a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-lechiffre-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na LeChiffre virus