Míra závažnosti:  
  (99/100)

Virus LeChiffre. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Olivia Morelli - - | Druh: Programy kradoucí data

Popis ransomwaru LeChiffre

LeChiffre je nebezpečný ransomwarový virus, který může napadnout počítač kteréhokoli uživatele. Název tohoto viru symbolicky poukazuje ke slovu ‚šifra‘, a ne náhodou. Virus využívá speciální šifrovací algoritmus, s jehož pomocí zablokuje napadenému uživateli přístup k souborům – zašifruje je. Ihned poté, co se viru podaří dostat do počítače, v něm vyhledá osobní soubory uživatele (dokumenty, hudbu, videa atd.) a zašifruje je s pomocí algoritmu AES. Virus zašifruje vždy prvních a posledních 8192 bytů z každého souboru. K souboru pak přidá ještě škodlivý klíč, jakousi 32-bytovou ‚kaňku‘. Po zašifrování je soubor samozřejmě již zcela nepřístupný a neužitečný.

Po zablokování souborů zanechá virus uživateli na počítači vzkaz. Zpravidla jde o soubor s příponou .html či .txt. Obsah vzkazu bude následující:

Your important files […] which were crypted with the strongest military cipher RSA1024 and AES. No one can help you to restore files without out decoder, Photorec, RannohDecryptor […] repair tools are useless and can destroy your files irreversibly. If you want to restore files – send an e-mail to […] You will receive decrypted samples and our conditions how you’ll get decoder. Follow the instructions to send payment.

LeChiffre ransom note

Pokud podobný vzkaz na svém počítači najdete i vy, jedná se bohužel o neklamnou známku napadení systému virem LeChiffre. V takovém případě rozhodně nedoporučujeme, abyste viru platili výkupné, které po vás vyžaduje. Internetoví podvodníci nejsou zrovna důvěryhodná protistrana, proto není radno spoléhat se na jejich sliby, že vám po zaplacení výkupného soubory skutečně opět zpřístupní. V případě tohoto viru už se navíc podařilo vyvinout i dešifrovací nástroj (zatím funguje bohužel pouze pro verzi LeChiffre 2.6, ale je možné, že bude v budoucnu aktualizován). Pokud si pravidelně zálohujete svá data, můžete zašifrované soubory obnovit také ze zálohy na externím disku. Některé viry dokáží proniknout i do úložišť vašich dat na cloudu, proto vřele doporučujeme využívat k zálohování dat právě externí disky. Pokud data zálohovaná máte, postačí odstranit virus LeChiffre z počítače – k tomu vám poslouží vhodný bezpečnostní software (např. Reimage) – a poté obnovit ztracené soubory ze zálohy.

Jak se mi může ransomware LeChiffre dostat do počítače?

Podle odborníků na počítačovou bezpečnost není LeChiffre zcela typický ransomware, neboť je (narozdíl od ostatních ransomwarových virů) šířen zpravidla manuálně. Kybernetický zločinec se vzdáleným přístupem nahraje do napadeného počítače instalační soubor viru a následně jej v počítači spustí manuálně. Právě tento postup použili před nedávnem počítačoví zločinci v Indii – umístili virus na počítač jedné banky a rozšířili jej na okolní počítače s pomocí Vzdálených portů na Ploše, které nebyly chráněny heslem.

Nezapomínejme ale, že i počítačoví zločinci se neustále učí a zdokonalují své produkty. I LeChiffre se jednou může začít šířit v přílohách nevyžádaných e-mailů, stejně jako to dělají ostatní ransomwarové viry. Proto bychom rádi opětovně varovali před otevíráním e-mailů od neznámých odesílatelů (ransomwarové viry se šíří nejčastěji v zavirovaných přílohách nevyžádaných mailů), klikáním na odkazy na pochybných webových stránkách či před instalací neprověřeného a neznámého softwaru do počítače.

Pokud virus LeChiffre zašifroval data právě vám a vy se chcete dozvědět, jak soubory opět zpřístupnit, pokračujte ve čtení na další stránce.

Jak odstranit malware LeChiffre a opět zpřístupnit zašifrované soubory?

Ve vzkazu, který virus LeChiffre napadeným uživatelům zanechá, se tvrdí, že zablokované soubory budou zdarma opětovně zpřístupněny po šesti měsících. To se ale s největší pravděpodobností nestane, a navíc jen málokdo by chtěl na své důležité soubory čekat šest měsíců. Většina uživatelů potřebuje a chce obnovit přístup ke svým datům zpravidla ihned. V případě tohoto viru mají štěstí, neboť už se podařilo vyvinout dešifrovací nástroj, který jim s obnovou dat pomůže – můžete si jej stáhnout zde. Pamatujte si ale, že ještě před dešifrováním dat MUSÍTE z počítače odstranit virus LeChiffre. S tím vám pomůže např. Reimage, případně jiný spolehlivý anti-malwarový software.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění viru LeChiffre:

Odstraňte LeChiffre pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit LeChiffre

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění LeChiffre.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte LeChiffre pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací LeChiffre. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění LeChiffre proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před LeChiffre a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner nebo Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-lechiffre-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích