Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Kovter.C

od Gabriel E. Hall - - | Druh: Trojany

Virus Kovter.C je trojský kůň, který může být využit pro celou řadu škodlivých aktivit. Po nainstalování do systému může tento virus svému majiteli poskytnout vzdálený přístup k napadenému počítači, umožnit mu kontrolu počítače z tzv. control and command serveru (C&C), přesměrovat Internet Explorer a další prohlížeče a zahájit další podobné nežádoucí aktivity.Virus Kovter.C může být propojen také s ransomwarem Kovter, proto může být použit i k zablokování systému, po němž se uživateli zobrazí velké upozornění přes celou obrazovku se sdělením, že uživatel musí zaplatit speciální „výkupné“ (údajnou pokutu) za smyšlené nezákonné činnosti. Neplaťte, prosím, tyto peníze, neboť zaplacení vám opětovný přístup k vašim uzamčeným datům nezajistí. Chcete-li problém vyřešit, musíte virus Kovter.C a všechny jeho soubory a složky odstranit.

Jak může virus Kovter.C napadnout můj počítač?

Virus Kovter.C se šíří stejnou cestou jako jiné trojské koně. To znamená, že k jeho instalování do počítače můžete být svedeni lstí, nevěnujete-li bezpečnosti svého počítače dostatečnou pozornost. Abyste se tomuto nebezpečnému Trojanu vyhnuli, ujistěte se, prosím, že pro ochranu svého počítače využíváte uznávaný anti-spywarový a antivirový software. V zájmu ochrany svého počítače se také, pokud možno, vyhýbejte nezákonným programům a škodlivým webovým stránkám. Dojde-li k napadení vašeho systému timto virem, provede Kovter.C v nastaveních počítače různé změny: zanechá své vlastní záznamy v registru, vytvoří své vlastní procesy, umístí vlastní kódy do souboru svchost.exe či do výchozího prohlížeče HTML souborů atd. Může také změnit domovskou stránky/výchozí vyhledávač a dopomoci výrobcům scamu k realizaci stovek dalších škodlivých aktivit. Pamatujte si, že většinu změn, které virus Kovter.C provede, nelze vzít zpět ani po jeho odstranění ze systému!

Jak odstranit virus Kovter.C?

Pokud se domníváte, že váš počítač byl virem Kovter.C napaden, měli byste bezprostředně spustit skenování systému s pomocí programu Reimage, případně SpyHunter 5Combo Cleaner. Je-li váš počítač zablokován, měli byste postupovat následovně:

Ruční odstranění Kovteru:

  1. Restartujte svůj napadený počítač v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘ pro zamezení viru v činnosti (toto by mělo fungovat pro všechny verze zmíněné hrozby)
  2. Spusťte Regedit
  3. Vyhledejte záznamy WinLogon Entries a vypište si všechny soubory, které nejsou explorer.exe či prázdné. Nahraďte je souborem explorer.exe.
  4. Vyhledejte tyto vypsané soubory v registru a smažte klíče registru odkazující na tyto soubory.
  5. Restartujte počítač znovu a spusťte úplné skenování systému s pomocí aktualizované verze programu Reimage pro odstranění posledních pozůstatků tohoto viru.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

O autorovi

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions