Odstranit virus Kovter.C

Návod na odstranění viru Kovter.C

Co je to Virus Kovter.C?

Virus Kovter.C je trojský kůň, který může být využit pro celou řadu škodlivých aktivit. Po nainstalování do systému může tento virus svému majiteli poskytnout vzdálený přístup k napadenému počítači, umožnit mu kontrolu počítače z tzv. control and command serveru (C&C), přesměrovat Internet Explorer a další prohlížeče a zahájit další podobné nežádoucí aktivity.Virus Kovter.C může být propojen také s ransomwarem Kovter, proto může být použit i k zablokování systému, po němž se uživateli zobrazí velké upozornění přes celou obrazovku se sdělením, že uživatel musí zaplatit speciální „výkupné“ (údajnou pokutu) za smyšlené nezákonné činnosti. Neplaťte, prosím, tyto peníze, neboť zaplacení vám opětovný přístup k vašim uzamčeným datům nezajistí. Chcete-li problém vyřešit, musíte virus Kovter.C a všechny jeho soubory a složky odstranit.

Jak může virus Kovter.C napadnout můj počítač?

Virus Kovter.C se šíří stejnou cestou jako jiné trojské koně. To znamená, že k jeho instalování do počítače můžete být svedeni lstí, nevěnujete-li bezpečnosti svého počítače dostatečnou pozornost. Abyste se tomuto nebezpečnému Trojanu vyhnuli, ujistěte se, prosím, že pro ochranu svého počítače využíváte uznávaný anti-spywarový a antivirový software. V zájmu ochrany svého počítače se také, pokud možno, vyhýbejte nezákonným programům a škodlivým webovým stránkám. Dojde-li k napadení vašeho systému timto virem, provede Kovter.C v nastaveních počítače různé změny: zanechá své vlastní záznamy v registru, vytvoří své vlastní procesy, umístí vlastní kódy do souboru svchost.exe či do výchozího prohlížeče HTML souborů atd. Může také změnit domovskou stránky/výchozí vyhledávač a dopomoci výrobcům scamu k realizaci stovek dalších škodlivých aktivit. Pamatujte si, že většinu změn, které virus Kovter.C provede, nelze vzít zpět ani po jeho odstranění ze systému!

Jak odstranit virus Kovter.C?

Pokud se domníváte, že váš počítač byl virem Kovter.C napaden, měli byste bezprostředně spustit skenování systému s pomocí programu FortectIntego, případně SpyHunter 5Combo Cleaner. Je-li váš počítač zablokován, měli byste postupovat následovně:

Ruční odstranění Kovteru:

  1. Restartujte svůj napadený počítač v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘ pro zamezení viru v činnosti (toto by mělo fungovat pro všechny verze zmíněné hrozby)
  2. Spusťte Regedit
  3. Vyhledejte záznamy WinLogon Entries a vypište si všechny soubory, které nejsou explorer.exe či prázdné. Nahraďte je souborem explorer.exe.
  4. Vyhledejte tyto vypsané soubory v registru a smažte klíče registru odkazující na tyto soubory.
  5. Restartujte počítač znovu a spusťte úplné skenování systému s pomocí aktualizované verze programu FortectIntego pro odstranění posledních pozůstatků tohoto viru.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích