Odstranit virus Interpol

Návod na odstranění viru Interpol

Co je to virus Interpol?

Virus Interpol je nejnovější z virů Ukash. Tyto viry svou oběť zpravidla obviní ze smyšlených porušení zákona, zablokují její počítač a následně ji požádají o uhrazení pokuty prostřednictvím platebních systému Ukash či Paysafecard. Stejně jedná i tento virus, který se při tom zaštiťuje hlavičkou Interpol Department of Cybercrime. Napadá zejména uživatele z Evropy a ze Severní Ameriky. Bude vám zobrazovat upozornění obsahující následující text: ‚Vaše IP adresa byla zablokována přinejmenším z jednoho z níže uvedených důvodů‘. Toto upozornění je smyšlené, proto, objeví-li se, požadovanou pokutu NEPLAŤTE. Namísto toho je třeba odstranit ze systému virus Interpol a dát počítač znovu do pořádku. Odstranění tohoto ransomwaru je, pravda, poměrně složité, neboť virus počítač zablokuje. Pokud však máte povědomí o architektuře počítačových systémů, případně znáte někoho, kdo jej má, můžete se viru Interpol zbavit poměrně snadno.

JAK VIRUS INTERPOL NAPADNOUT MŮJ POČÍTAČ?

Podobně jako ostatní viry Ukash, i virus Interpol se šíří s pomocí nevyžádaných e-mailů obsahujících infikované přílohy. Může vám ale doputovat do systému také s pomoci falešných aktualizací pro různé programy, s pomocí freewaru nebo dalších souborů, ve kterých se může ukrýt trojský kůň. Jakmile se virus dostane do systému, uzamkne jej a znemožní vám na počítači cokoli provádět. Je třeba podotknout, že upozornění, které vám tento virus následně zobrazí, vypadá značně neprofesionálně, protože obsahuje gramatické chyby. Přesto má velkou šanci uživatele, šokované zjištěním, že jejich počítač zablokoval Interpol Department of Cybecrime, oklamat.

Pamatujte si, že Interpol Department of Cybercrime ani žádná jiná organizace nevybírá své pokuty touto cestou – nikdy vám nezablokují počítač ani vás nepožádají, abyste pokutu uhradili přes platební systém Ukash. Pokud se vám výše popsané upozornění na počítači objevilo, postupujte podle níže uvedených instrukcí a virus Interpol odstraňte:

JAK MOHU ODSTRANIT VIRUS INTERPOL?

Pokud váš počítač napadl virus Interpol, postupujte podle níže uvedených instrukcí, jež vám pomohou tuto hrozbu odstranit:

1. S pomocí klávesy F8 restartujte počítač v ‚Nouzovém režimu se sítí‘.
2. Spusťte MSConfig a zablokujte všechny položky rundll32 spouštějící při startu jakoukoli aplikaci z Application Data.
3. Restartujte systém ještě jednou.
4. Proveďte kontrolu svého počítače programem FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner či Malwarebytes a odstraňte ze systému napadené soubory.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích