Míra závažnosti:  
  (96/100)

Odstranit virus HELP_YOUR_FILES (Vylepšené Instrukce)

od Linas Kiguolis - - | Druh: Programy kradoucí data

Co byste měli vědět o viru HELP_YOUR_FILES?

HELP_YOUR_FILES je dalším virem z dílny vývojářů ransomwaru CryptoWall. Úzce souvisí s viry jako CryptoWall 3.0, Cryptowall 4.0 a HELP_DECRYPT. Pokud jste o žádném z těchto virů v životě neslyšeli, vězte, že se jedná o hrozby ze skupiny tzv. ransomwaru (ransom = výkupné), tedy o jedny z nejnebezpečnějších počítačových hrozeb vůbec. S pomocí pokročilých technik se vám tyto viry snadno dostanou do systému, kde vám zašifrují vaše soubory a následně vás požádají o výkupné, jehož zaplacením podmíní opětovné dešifrování vašich dat.

Do systému proklouzne ransomware HELP_YOUR_FILES obvykle v přestrojení za notifikaci z banky, za fakturu nebo za podobné dokumenty – přílohy pochybných mailů. Virus se přitom snaží působit co nejoficálněji. Ihned po napadení počítače zašifruje virus většinu dostupných souborů (audio, video, text a další podobné dokumenty). Spoléhá se přitom na kódování RC4. Obzvláště ohroženy jsou především soubory s příponami: .txt, .ppt, .jpg, .gif, .pdf, .mp3, .mp4, .flv, .wmv. Po zašifrování souborů pozmění virus i jejich názvy, které nahradí náhodnými řadami znaků (ysjo96d.9d4 atd.). Nakonec zobrazí své oběti tuto zprávu:

HELP_YOUR_FILES

V každé složce obsahující virem zaširfovaná data najdete jeden z následujících souborů – HELP_YOUR_FILES.PNG, HELP_YOUR_FILES.HTML či HELP_YOUR_FILES.TXT. Soubory ukrývají instrukce viru vedoucí k obnově zašifrovaných dat. Virus vás požádá o výkupné ve výši 700 dolarů, které má být uhrazeno v bitcoinech. Na provedení platby vám dá časový limit, po jehož překročení se částká zdvojnásobí, či dokonce ztrojnásobí. Virus HELP_YOUR_FILES může blokovat antivirové nástroje určené k dešifrování dat. V takové chvíli se vám může zdát, že vám skutečně nezbyde nic jiného, než viru zaplatit a risknout, že vám internetoví podvodníci na oplátku opravdu zašlou dešifrovací klíč. Naštěstí ale máte ještě další možnosti – obnovit soubory například ze zálohy. V případě, že si data pravidelně zálohujete, podvodníkům v žádném případě neplaťte a obnovte si své soubory ze zálohy! Virus HELP_YOUR_FILES je třeba z počítače neprodleně odstranit. To lze provést např. s pomocí antiviru ReimageIntego.

Jak může ransomware HELP_YOUR_FILES napadnout můj počítač?

Virus HELP_YOUR_FILES se šíří v zavirovaných e-mailech s falešným obsahem. Pokud vám přijde podezřelý e-mail od neznámého odesílatele, nikdy neotvírejte ani si nestahujte jeho přílohy. Tento ransomware se často šíří v souborech (přílohách) s názvy jako “PENALTY.TXT.EXE,” “REWARD.TXT.EXE,” „RESUME.TXT.EXE“ a podobně. Nezkušení uživatelé nemusí rozpoznat, že TXT v názvu těchto souborů neoznačuej typ souboru, nýbrž je pouze zavádějící součástí názvu. Skutečnou příponou, která definuje typ souboru, je vždy poslední část názvu za tečkou, zde tedy koncové EXE. V případě výše uvedených souborů se tedy nejedná o textové dokumenty, nýbrž o programy. Další důležitý tip v prevenci před napadením tímto ransomwarem zní: vyhýbejte se surfování po nespolehlivých internetových stránkách – nikdy nevíte, zda některý z odkazů, který na stránkách najdete, nemá za úkol automatické spuštění škodlivého souboru, jímž může být např. právě i virus HELP_YOUR_FILES. Nebezpečné jsou v tomto ohledu zejména odkazy na pornografických stránkách. Právě ty jsou na spuštění škodlivých programů navázány nejčastěji.

Kromě uvedného je třeba být opatrný také při instalaci nového softwaru do počítače. Vždy věnujte pozornost každému jednotlivému kroku instalačního procesu, neklikejte unáhleně na tlačítko ‚Další‘ a nepřeskakujte žádná důležitá oznámení. Věnujte pár minut kontrole ‚Zásad na ochranu osobních údajů‘ i ‚Obchodních podmínek‘ dané aplikace – pokud narazíte na informaci o tom, že instalovaný program propaguje další aplikace, dohlédněte na instalační proces o to bedlivěji. Při každé instalaci byste si měli volit její Vlastní či Pokročilou verzi, která vám umožní zrušit souhlas s instalací dodatečných, zpravidla neznámých a nežádoucích programů. Takových příloh najdete často pravděpodobně hned několik.

Jak tento virus odstranit?

Soubory zašifrované tímto virem bohužel nelze obnovit jinak než ze zálohy dat. Nemáte-li svá data zálohovaná na externím disku, můžete – i když bez záruky úspěchu – vyzkoušet jeden z následujících nástrojů: R-Studio, Photorec. Virus HELP_YOUR_FILES – známý rovněž pod názvem CryptoWall 4.0 – lze odstranit s pomocí návodu uvedeného níže. Kromě ručního odstranění si můžete vzít na pomoc s odstraněním tohoto viru i antivirový program, my doporučujeme anti-malware s názvem ReimageIntego.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro virus HELP_YOUR_FILES
obrázek pro virus HELP_YOUR_FILES

Návod na ruční odstranění viru HELP_YOUR_FILES:

Odstraňte HELP_YOUR_FILES pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit HELP_YOUR_FILES

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění HELP_YOUR_FILES.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte HELP_YOUR_FILES pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací HELP_YOUR_FILES. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění HELP_YOUR_FILES proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před HELP_YOUR_FILES a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-help_your_files-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na HELP_YOUR_FILES virus