Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Help recover files.txt (Návod k odstranení viru)

od Olivia Morelli - - | Druh: Programy kradoucí data

Dobrý den! Mám pravděpodobně dost velký problém a potřeboval bych vaši pomoc. Pokusím se vám situaci popsat a budu doufat, že mi poradíte. Ve různých svých složkách jsem objevil soubor s názvem „help recover files.txt“ a zjistil jsem, že názvy souborů v těchto složkách byly změněny tak, že nyní začínají písmeny oorr. Žádný z těchto souborů nemohu otevřít. Neznámý virus(?) mě nutí zaplatit 1 BTC v následujících 96 hodinách. Poté mi soubory údajně opět zpřístupní. Co mám dělat? Skutečně nemám chuť platit za něco takového kyber-podvodníkům, ale některé ze souborů, které teď nemohu otevřít, jsou skutečně důležité. Zálohu bohužel nemám. Mohu tento problém nějak vyřešit?

‚Help recover files.txt‘ je škodlivý ransomware. Zde jsou některá fakta:

Virus ‚help recover files.txt‘ je tzv. ransomware, což je jedna z nejnebezpečnějších počítačových infekcí vůbec. Nedávné šetření prokázalo, že konkrétně tento ransomware napadá nejčastěji uživatele v Řecku a na Balkáně. Napadl už ale i tisícovky uživatelů z jiných regionů, což znamená, že se dokáže šířít bez omezení.

Narozdíl od tzv. viru FBI se v tomto případě jedná se o ransomware, který šifruje soubory. Zašifruje vám nejčastěji používané dokumenty, textové soubory, videa či fotky. K tomu využije šifrovací klíč RSA-2048 nebo šifrovací algorytmus AES CBC 256-bit. Poté, co šifrování dokončí, vám zašle vzkaz. V něm vám vysvětlí, co se s vaším napadeným počítačem děje, a co musíte pro opětovné zpřístupnění dat udělat. Tento vzkaz vypadá zpravidla následovně:

„Hi,
What happened to your files?
All your files were protected by a strong encryption with RSA-2048
More information about the encryption keys using RSA-2048 can be found heres https://en.wikipedia.org/RSA
What does this mean?
This mean that the structure and data within your files have been irrevocably change and only we can help you to restore it.
How did this happen?
Especially for you, on our server was generated the secret key pair RSA-2048 – public and private
All your files were encrypted with the public key, which has been transferred to your computer via the internet.
Decrypting of your files is only possible with the help of the private key and decrypt program that is on our server
You can buy our tool with the private key that will recover all your files. It cost’s four bitcoins and you need to send it to bitcoin address 14mf7A1oCZ7bjpkqaoXCHp2VLRhuv***** . 1 bitcoin ~= 240 US $.
You can make bitcoin payment without any bitcoin software. For this you can use one of this bitcoin exchanger from this exchange list to send us bitcoins .”

Každé oběti vygeneruje virus osobní klíč, který má být následně zaslán vývojářům viru společně s uhrazením výkupného. Požadované výkupné činí 1 BTC (tj. zhruba 250 dolarů) a na jeho zaplacení dostane dá virus oběti 96 hodin.

Odborníci na počítačovou bezpečnost (včetně nás) ale doporučují toto výkupné neplatit, a to ani v případě, že zablokované soubory skutečně potřebujete. Proč? Zaprvé, platba vám nikterak nezaručí, že k obnově vašich dat skutečně dojde. Za druhé, platbou byste mohli internetovým podvodníkům nevědomky odhalit údaje ze své platební karty, případně jiná citlivá data. K obnově dat doporučujeme využít některou z běžně dostupných speciálních aplikací: Kaspersky virus-fighting utilities, Photorec či R-Studio. Ještě předtím je ale třeba virus ‚Help recover files.txt‘ z počítače odstranit. S tím vám pomůže například ReimageIntego, případně jakýkoli jiný spolehlivý anti-malwarový nástroj.

Help recover files.txt virus

Jak se virus ‚How does Help recover files.txt‘ šíří?

Jestliže vám soubory v počítači zašifroval virus ‚Help recover files.txt‘, znamená to, že váš systém napadl trojský kůň s názvem Trojan-Ransom.NSIS.ONION.air. Tento Trojan se spustí obvykle ve chvíli, kdy uživatel rozklikne škodlivý odkaz v zavirovaném nevyžádaném e-mailu. Přílohy neprověřených e-mailů byste nikdy neměli otvírat jen tak. K nechtěnému spuštění viru ‚Help recover files.txt‘ na počítači může stačit opravdu málo. (Návod na odstranění tohoto viru najdete na straně 2).

Jak obnovit data zašifrovaná tímto ransomwarem?

Dostal se vám do počítače ransomwarový virus Help recover files.txt? Pokud ano, určitě se jím nenechte přimět k zaplacení požadovaného výkupného. Žádná platba vám obnovu virem zašifrovaných dat nezaručí. To nejlepší, co můžete udělat, je důsledně a beze zbytku odstranit virus ze systému. Poté se pokuste obnovit zašifrovaná data s využitím některého z dostupných nástrojů. V tomto konkrétním případě doporučujeme aplikace Kaspersky virus-fighting utilities, Photorec či R-Studio.

Tento virus můžete odstranit i ručně. Návod uvádíme níže. My ale manuální postup NEDOPORUČUJEME, neboť hrozí nechtěné odstranění nesprávných souborů. Doporučujeme spolehnout se raději na prověřený bezpečnostní software, v tomto případě ReimageIntego či Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Help recover files.txt:

Odstraňte Help recover files.txt pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Help recover files.txt

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Help recover files.txt.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Help recover files.txt pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Help recover files.txt. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění Help recover files.txt proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Help recover files.txt a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-help-recover-files-txt-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Help recover files.txt virus