Míra závažnosti:  
  (85/100)

Virus Dyre. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Trojany

Co je virus Dyre?

Virus Dyre je nebezpečný trojský kůň. V některých zdrojích se můžete setkat také s jeho alternativními názvy jako Dyreza či Dyre/Dyreza. Jedná se o bankovní malware či bankovní trojan, využívaný k odcizení bankovních údajů či přímo peněz. V počítači, do kterého se tomuto viru podaří proniknout, začne Dyre napadenou oběť sledovat, a to tak, že bude zaznamenávat její údery na klávesnici. Tímto způsobem bude získávat její osobně identifikovatelné informace. Po nashromáždění dostatečného množství dat se připojí na vzdálený server a všechny informace, které se mu podaří sesbírat, odešle svému vlastníkovi/hackerovi. Předpokládá se, že částka, kterou už tomuto viru podařilo pro své tvůrce, hackery, odcizit, se pohybuje řádově ve stovkách tisíc dolarů, přičemž virus se stále nemá k ústupu. V nedávné době byl virus ještě upraven a obohacen o nové funkce. V současné době je schopen získávat i přihlašovací údaje svých obětí a přeposílat napadené uživatele na nebezpečné či pochybné stránky. Z těch se pak mohou dotyčným obětem dostat do počítače další kybernetické hrozby, případně mohou být tyto stránky využity k jiným nekalým činnostem. V každém případě je ale jasné, že virus Dyre je nebezpečná kybernetická hrozba, které je rozhodně radno se vystříhat. Měli byste mít v počítači nainstalován spolehlivý anti-virový a anti-spywarový software, jejichž virové databáze byste měli udržovat neustále aktuální. My radíme využívat program Reimage, neboť jde o účinný anti-spyware s celou řadou funkcí včetně ochrany proti trojanům.

Jak se mi může virus Dyre dostat do počítače?

Virus Dyre se šíří zpravidla prostřednictvím nevyžádané pošty, proto si dávejte pozor zejména na všechny podezřelé e-maily a k nim přiložené soubory. Pokud si infikovanou přílohu stáhnete, tento či jiný trojan se vám může velice snadno dostat do systému. Při kontrole přijaté pošty je třeba ověřovat si v první řadě odesílatele a jeho důvěryhodnost. Pokud se vám bude zdát, že e-mailová adresa nijak nesouvisí se společností, kterou má odesílatel reprezentovat, měli byste e-mail ingorovat, či rovnou smazat. Pozornost věnujte rovněž překlepům a gramatických chybám. I ty mohou být totiž signálem, který vám prozradí, že jde o škodlivý e-mail. V neposlední řadě věnujte pozornost i samotnému obsahu dané zprávy. Ignorujte veškeré zprávy, které vás budou informovat o nečekaných výhrách v loterii či o nenadálém dědictví po nějaké neznámé osobě. Pojmete-li podezření, že se vám do počítače dostal virus Dyre, nápravu zjednejte okamžitě. Každá minuta se totiž počítá. Ponechávat si v systému tento virus by mohlo velice snadno vyústit až ve ztrátu peněz či v odcizení vašich bankovních údajů. Kromě tohoto vám může být odcizena i elektronická identita.

Jak odstranit virus Dyre?

Pokud zjitíte, že váš počítač napadl virus Dyre, bude třeba virus ze systému okamžitě odstranit. V opačném případě byste mohli velmi snadno přijít o peníze nebo být přesměrováni na škodlivé stránky, na kterých vám může hrozit odcizení přihlašovacích údajů a hesel. Virus Dyre můžete ze systému odstranit tak, že provedete kontrolu počítače spolehlivým anti-spywarem a zbavíte se veškerých napadených souborů, které bezpečnostní software najde. K tomu doporučujeme využít programy Reimage či Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

O autorovi

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-dyre-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích