Odstranit virus Dyre

Návod na odstranění viru Dyre

Co je to virus Dyre?

Co je virus Dyre?

Virus Dyre je nebezpečný trojský kůň. V některých zdrojích se můžete setkat také s jeho alternativními názvy jako Dyreza či Dyre/Dyreza. Jedná se o bankovní malware či bankovní trojan, využívaný k odcizení bankovních údajů či přímo peněz. V počítači, do kterého se tomuto viru podaří proniknout, začne Dyre napadenou oběť sledovat, a to tak, že bude zaznamenávat její údery na klávesnici. Tímto způsobem bude získávat její osobně identifikovatelné informace. Po nashromáždění dostatečného množství dat se připojí na vzdálený server a všechny informace, které se mu podaří sesbírat, odešle svému vlastníkovi/hackerovi. Předpokládá se, že částka, kterou už tomuto viru podařilo pro své tvůrce, hackery, odcizit, se pohybuje řádově ve stovkách tisíc dolarů, přičemž virus se stále nemá k ústupu. V nedávné době byl virus ještě upraven a obohacen o nové funkce. V současné době je schopen získávat i přihlašovací údaje svých obětí a přeposílat napadené uživatele na nebezpečné či pochybné stránky. Z těch se pak mohou dotyčným obětem dostat do počítače další kybernetické hrozby, případně mohou být tyto stránky využity k jiným nekalým činnostem. V každém případě je ale jasné, že virus Dyre je nebezpečná kybernetická hrozba, které je rozhodně radno se vystříhat. Měli byste mít v počítači nainstalován spolehlivý anti-virový a anti-spywarový software, jejichž virové databáze byste měli udržovat neustále aktuální. My radíme využívat program FortectIntego, neboť jde o účinný anti-spyware s celou řadou funkcí včetně ochrany proti trojanům.

Jak se mi může virus Dyre dostat do počítače?

Virus Dyre se šíří zpravidla prostřednictvím nevyžádané pošty, proto si dávejte pozor zejména na všechny podezřelé e-maily a k nim přiložené soubory. Pokud si infikovanou přílohu stáhnete, tento či jiný trojan se vám může velice snadno dostat do systému. Při kontrole přijaté pošty je třeba ověřovat si v první řadě odesílatele a jeho důvěryhodnost. Pokud se vám bude zdát, že e-mailová adresa nijak nesouvisí se společností, kterou má odesílatel reprezentovat, měli byste e-mail ingorovat, či rovnou smazat. Pozornost věnujte rovněž překlepům a gramatických chybám. I ty mohou být totiž signálem, který vám prozradí, že jde o škodlivý e-mail. V neposlední řadě věnujte pozornost i samotnému obsahu dané zprávy. Ignorujte veškeré zprávy, které vás budou informovat o nečekaných výhrách v loterii či o nenadálém dědictví po nějaké neznámé osobě. Pojmete-li podezření, že se vám do počítače dostal virus Dyre, nápravu zjednejte okamžitě. Každá minuta se totiž počítá. Ponechávat si v systému tento virus by mohlo velice snadno vyústit až ve ztrátu peněz či v odcizení vašich bankovních údajů. Kromě tohoto vám může být odcizena i elektronická identita.

Jak odstranit virus Dyre?

Pokud zjitíte, že váš počítač napadl virus Dyre, bude třeba virus ze systému okamžitě odstranit. V opačném případě byste mohli velmi snadno přijít o peníze nebo být přesměrováni na škodlivé stránky, na kterých vám může hrozit odcizení přihlašovacích údajů a hesel. Virus Dyre můžete ze systému odstranit tak, že provedete kontrolu počítače spolehlivým anti-spywarem a zbavíte se veškerých napadených souborů, které bezpečnostní software najde. K tomu doporučujeme využít programy FortectIntego či SpyHunter 5Combo Cleaner.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích