Odstranit virus Comet Arcade

Návod na odstranění viru Comet Arcade

Co je to virus Comet Arcade?

Co je Comet Arcade?

Na první pohled může Comet Arcade vypadat jako poměrně zábavná aplikace, neboť vám umožňuje hrát proslulou arkádu Asteroids na kterékoli internetové stránce, kterou navštívíte. Přestože to může znít zábavně, je lepší se před instalací tohoto programu trochu zamyslet. Když si přečtete jeho ‚Zásady ochrany osobních údajů‘, zjistíte, že zisky tohoto programu plynou z reklam jeho inzerentů. Za tuto zábavu zdarma tedy ‚zaplatíte‘ sledováním početných reklam Comet Arcade. Tato aplikace je navíc téměř identická s programy Blasteroids, Disasteroids, RedSteroids a Websteroids. Proto se tímto programem nenechte ošálit a nestahujte si jej. Přestože program Comet Arcade není sám o sobě škodlivý, může se tak chovat a může ve vašem počítači provádět určité aktivity za vašimi zády.

Jak se mi může Comet Arcade dostat do počítače?

Comet Arcade si můžete jednoduše stáhnout sami. Na počítači se vám ale může ocitnout i jinak. Můžete ho objevit například po instalaci pochybného freewaru z neznámých zdrojů. Tímto způsobem se šíří drtivá většina adwarových programů, které se tak snaží dostat k co největšímu množství internetových uživatelů. Pochybnosti o tomto programu potvrzuje i část jeho Všeobecných smluvním podmínek: “Aplikace mohou být finančně podporovány ziskem z inzerce, která může zahrnovat grafické reklamy (bannerové reklamy), textové reklamy, reklamy v podobě podtrženého textu (odkaz z klíčového slova), vsunuté reklamy, reklamy ve formě vyskakovacích oken objevujících se nad či pod aktivním oknem nebo jiné typy reklam. Během používání internetových prohlížečů a dalších softwarových aplikací mohou být uživatelům zobrazovány ještě další druhy reklam”. Pokud už jste si tento program do počítače nainstalovali, není třeba mít obavy. Stačí provést náležité kroky popsané v níže uvedeném návodu na jeho odstranění.

Jak mohu virus Comet Arcade ze svého počítače odstranit?

Asi si umíte představit, jak nepříjemný zážitek mohou neustálé reklamy a přesměrování programu Comet Arcade z vašeho pohybu po internetu udělat. Tyto aktivity byste mu ve svém počítači neměli tolerovat. Virus Comet Arcade lze odstranit s pomocí návodu připraveného našimi odborníky na počítačovou bezpečnost.

  • Odstraňte Comet Arcade z počítače:

1. Klikněte na Start → Ovládací panely → Odinstalovat program.
2. V sekci Přidat/Odebrat programy/Odinstalovat program vyhledejte aplikace nainstalované v nedávné době/neznámé apikace jako např. Comet Arcade a další podobné položky.
3. Klikněte na ‚Odinstalovat‘ a poté na OK pro uložení změn.

  • Odstraňte ze svých prohlížečů (Internet Explorer, Mozilla Firefox a Google Chrome) rozšíření Comet Arcade:

Internet Explorer:

1. Otevřete Internet Explorer, přejděte na ‘Nástroje‘ → ‘Spravovat doplňky’ → ‘Panely nástrojů a rozšíření’.
2. Zde vyhledejte neznámé položky jako např. Comet Arcade a klikněte na ‚odinstalovat‘.
3. Po odstranění těchto položek změňte nastavení pro domovskou stránku.

Restartujte Internet Explorer (Volitelné):
1. Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem či na ‚Nástroje‘ → ‚Možnosti Internetu‘.
2. Zde přejděte do záložky ‚Upřesnit‘ a klikněte na tlačítko ‚Obnovit‘.
3. Pokračujte na ‚Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer‘ → ‚Odstranit osobní nastavení‘ a klikněte na možnost ‚Obnovit‘.
4. Nakonec kliknetě na tlačítko ‚Zavřít‘ a potvrďte provedené změny kliknutím na OK.

Mozilla Firefox:

1. Otevřete Mozillu Firefox, přejděte na ‘Nástroje’ → ‘Doplňky’ → ‘Rozšíření’.
2. Vyhledejte podezřelé položky jako např. Comet Arcade a klikněte na ‘Odinstalovat’.
3. Poté změňte ještě nastavení domovské stránky.

Restartujte svůj prohlížeč Mozilla Firefox (není nezbytné):
1. Otevřete Mozillu Firefox, přejděte na ‚Nápověda‘ → ‚Technické informace‘.
2. Zde několikrát zvolte možnost ‚Obnovit aplikaci Firefox’ a poté klikněte na tlačítko ‚Dokončit‘.

Google Chrome:

1. V prohlížeči Google Chrome klikněte na tlačítko pro menu Chrome, zvolte si Nástroje → Rozšíření.
2. Zde vyhledejte neznámé položky jako např. Comet Arcade a kliknutím na ikonku koše je odstraňte.
3. Nezapomeňte změnit nastavení domovské stránky.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích