Míra závažnosti:  
  (75/100)

Virus COM surrogate. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Julie Splinters - -   Dllhost.exe *32 COM surrogate virus | Druh: Trojské koně
12

Co je virus COM surrogate?

COM surrogate virus

Virus COM surrogate (někdy zvaný též Dllhost.exe *32 COM surrogate) je nebezpečný trojský kůň, který je v době psaní tohoto příspěvku aktivně šířen internetem. Po napadení cílového počítače v něm tento virus pozmění některá nastavení a zahájí své nebezpečné aktivity.

Odborníci na počítačovou bezpečnost se shodují na tvrzení, že cílem této hrozby je generovat zisk s pomocí toho, že uživatelům odcizí jejich osobní informace a další důležitá data, která na svých počítačích mají. Tím ale příběh tohoto viru nekončí. Malware COM surrogate může být také příčinou pronikání dalších virů do počítače a svým vlastníkům může zajistit vzdálenou kontrolu napadeného systému, na němž se tak může stát příčinou dalších potíží.

Jaké jsou hlavní příznaky ohrožení či napadení počítače tímto virem? Zaprvé je třeba sledovat rychlost počítače. Část napadených lidí uživajících Windows (tento trojan dokáže napadnout pouze OS Windows) hovoří o zpomalení systému, které může být nahodilé, někdy však i závažné a vedoucí až k selhání systému. Kromě toho je možné zaznamenat určité problémy také během používání aplikací jako MS Word, Excel, Poznámkový blok a podobně.

V neposlední řadě můžete na počítači objevit rovněž neznámé položky ve Správci úloh, nové pochybné programy, přesměrování na neznámé stránky a další problémy. Pokud už vás tyto problémy sužují, nemarněte čas a jednejte, neboť nikdy nevíte, co všechno vám může trojan COM surrogate na počítači provést. Chcete-li svůj počítač ochránit, stáhněte si program Reimage, případně jiný spolehlivý anti-spyware, a nechte jej provést úplnou kontrolu svého počítačového systému. Ta vám odhalí, jací škůdci se ve vašem počítači ukrývají.

Jak se mi může virus COM surrogate dostat do počítače?

Ke svému šíření využívá tento trojský kůň několika různých metod. Ne všechny se bohužel zatím podařilo odhalit, proto je třeba dávat si na tento virus značný pozor. Především zajistěte svému počítači dostatečnou ochranu. Ujistěte se, že používáte poslední a nejčerstvější verze anti-virových a anti-spywarových programů, které vám pomohou napadení virem Dllhost.exe *32 COM surrogate, případně i jinými hrozbami, zabránit.

V zájmu ochrany počítače je také třeba vyhýbat se nezákonným stránkám, ignorovat podezřelé e-maily, nestahovat si jejich přílohy, které mohou být zavirované, a zavírat všechny podvodné či podezřelé reklamy, které se vám mohou objevit na obrazovce během vašeho brouzdání po internetu. V případě, že vám určité vyskakovací okno nabídne aktualizaci pro Flash Player, FLV Player či další podobné programy, navštivte oficiální stránky těchto programů a vyhledejte si dané aktualizace přímo na nich.

Věříte-li se, že kterýkoli z vašich programů potřebuje aktualizovat, vždy hledejte potřebný update přímo na oficiálních stránkách daného programu. Virus COM surrogate byste si, jak již bylo zmíněno, na svém počítači nikdy ponechávat neměli. Máte-li jakékoli podezření, že se na vašem počítači ukrývá, dejte svůj počítač do pořádku s pomocí níže uvedených tipů.

Jak mohu virus COM surrogate ze svého počítače odstranit?

Chcete-li, aby vaše důvěrná data, jako jsou např. bankovní přihlašovací údaje, hesla a podobně, zůstala v bezpečí, měli byste trojan COM surrogate z počítače bez zbytečného otálení odstranit.

Nejsnazší způsob, jak to provést, je nechat jeden z následujících programů provést úplné skenování systému: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Virus se, prosím, NEPOKOUŠEJTE odstranit ručně. V případě manuálního odstranění vám totiž hrozí smazání důležitých systémových souborů, které by mohlo mít za následek další, a ještě závažnější potíže na vašem počítači.

Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění virus COM surrogate souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage se doporučuje pro odinstalování virus COM surrogate. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage

O autorovi

Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-com-surrogate-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


  • KubaXD

    Díky za info atd. 🙂 S tímhle jsem měl velký problém!