Míra závažnosti:  
  (75/100)

Odstranit virus COM surrogate (aktualizováno Dub 2017) - Návod k odstranení

od Julie Splinters - -   Dllhost.exe *32 COM surrogate virus | Druh: Trojské koně

Co je virus COM surrogate?

COM surrogate virus

Virus COM surrogate (někdy zvaný též Dllhost.exe *32 COM surrogate) je nebezpečný trojský kůň, který je v době psaní tohoto příspěvku aktivně šířen internetem. Po napadení cílového počítače v něm tento virus pozmění některá nastavení a zahájí své nebezpečné aktivity.

Odborníci na počítačovou bezpečnost se shodují na tvrzení, že cílem této hrozby je generovat zisk s pomocí toho, že uživatelům odcizí jejich osobní informace a další důležitá data, která na svých počítačích mají. Tím ale příběh tohoto viru nekončí. Malware COM surrogate může být také příčinou pronikání dalších virů do počítače a svým vlastníkům může zajistit vzdálenou kontrolu napadeného systému, na němž se tak může stát příčinou dalších potíží.

Jaké jsou hlavní příznaky ohrožení či napadení počítače tímto virem? Zaprvé je třeba sledovat rychlost počítače. Část napadených lidí uživajících Windows (tento trojan dokáže napadnout pouze OS Windows) hovoří o zpomalení systému, které může být nahodilé, někdy však i závažné a vedoucí až k selhání systému. Kromě toho je možné zaznamenat určité problémy také během používání aplikací jako MS Word, Excel, Poznámkový blok a podobně.

V neposlední řadě můžete na počítači objevit rovněž neznámé položky ve Správci úloh, nové pochybné programy, přesměrování na neznámé stránky a další problémy. Pokud už vás tyto problémy sužují, nemarněte čas a jednejte, neboť nikdy nevíte, co všechno vám může trojan COM surrogate na počítači provést. Chcete-li svůj počítač ochránit, stáhněte si program Reimage Reimage Cleaner Intego, případně jiný spolehlivý anti-spyware, a nechte jej provést úplnou kontrolu svého počítačového systému. Ta vám odhalí, jací škůdci se ve vašem počítači ukrývají.

Otázky týkající se COM surrogate virus

COM surrogate virus
virus COM surrogate

Jak se mi může virus COM surrogate dostat do počítače?

Ke svému šíření využívá tento trojský kůň několika různých metod. Ne všechny se bohužel zatím podařilo odhalit, proto je třeba dávat si na tento virus značný pozor. Především zajistěte svému počítači dostatečnou ochranu. Ujistěte se, že používáte poslední a nejčerstvější verze anti-virových a anti-spywarových programů, které vám pomohou napadení virem Dllhost.exe *32 COM surrogate, případně i jinými hrozbami, zabránit.

V zájmu ochrany počítače je také třeba vyhýbat se nezákonným stránkám, ignorovat podezřelé e-maily, nestahovat si jejich přílohy, které mohou být zavirované, a zavírat všechny podvodné či podezřelé reklamy, které se vám mohou objevit na obrazovce během vašeho brouzdání po internetu. V případě, že vám určité vyskakovací okno nabídne aktualizaci pro Flash Player, FLV Player či další podobné programy, navštivte oficiální stránky těchto programů a vyhledejte si dané aktualizace přímo na nich.

Věříte-li se, že kterýkoli z vašich programů potřebuje aktualizovat, vždy hledejte potřebný update přímo na oficiálních stránkách daného programu. Virus COM surrogate byste si, jak již bylo zmíněno, na svém počítači nikdy ponechávat neměli. Máte-li jakékoli podezření, že se na vašem počítači ukrývá, dejte svůj počítač do pořádku s pomocí níže uvedených tipů.

Jak mohu virus COM surrogate ze svého počítače odstranit?

Chcete-li, aby vaše důvěrná data, jako jsou např. bankovní přihlašovací údaje, hesla a podobně, zůstala v bezpečí, měli byste trojan COM surrogate z počítače bez zbytečného otálení odstranit.

Nejsnazší způsob, jak to provést, je nechat jeden z následujících programů provést úplné skenování systému: Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Virus se, prosím, NEPOKOUŠEJTE odstranit ručně. V případě manuálního odstranění vám totiž hrozí smazání důležitých systémových souborů, které by mohlo mít za následek další, a ještě závažnější potíže na vašem počítači.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

O autorovi

Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-com-surrogate-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


  1. KubaXD říká:
    27 prosince, 2015 at 10:12 pm

    Díky za info atd. 🙂 S tímhle jsem měl velký problém!

Váš názor na COM surrogate virus