Odstranit TuneUp Pro

Návod na odstranění hrozby TuneUp Pro

Co je to TuneUp Pro?

Co je Tuneup Pro?

Tuneup Pro je nástroj určený k optimalizaci počítače. Může se vás ale pokusit přimět také k zakoupení své licence, a to určitými činnostmi, které začne na počítači provádět. Vývojáři Tuneup Pro definují cíle programu následovně: navýšení rychlosti systému, lepší stabilita počítače a ochrana systému před různými chybami. Ve skutečnosti ale může program váš systém naopak poškodit, jelikož by z něj mohl odstranit některé důležité soubory. Něco takového pak samozřejmě zlepší výkon systému jen stěží. Přestože Tuneup Pro je možné stáhnout přímo z jeho oficiálních internetových stránek, šíří se tato aplikace většinou jinak. Jak? Jako příloha různých programů zdarma. K její instalaci do počítače pak dochází navíc zpravidla bez vědomí uživatele. Po instalaci do systému začne Tuneup Pro počítač ‚skenovat‘ a vyhledávat v něm škodlivé soubory, škodlivé záznamy v registru a chyby. Toto pochybné skenování končí předložením dlouhého seznamu programů, které mají být podle aplikace Tuneup Pro z počítače odstraněny. A přestože nelze s jistotou prohlásit, že by skenování bylo falešné, měli byste číst předložený seznam s jistou obezřetností. Seznam totiž může obsahovat i celou řadu legitimních programů, které na rychlost počítače nemají žádný vliv. Výsledkům skenu, který Tuneup Pro provede, proto NIKDY nevěřte a NEKLIKEJTE ani na programem nabízená tlačítka ‚Opravit hned‘, ‚Odstranit‘ a podobně. Kliknutí na tato tlačítka uživatele pouze přesměruje na stránky, na kterých jej Tuneup Pro vybídne k zakoupení své licence. Protože jde ale o naprosto neužitečný program, byl by takový nákup pouze zbytečnou ztrátou peněz. Kromě toho by mohl této pochybné společnosti také zpřístupnit některé vaše osobní informace jako podrobnosti z platebních karet a bankovních účtů či hesla. Z výše uvedených důvodů doporučujeme Tuneup Pro na počítači neponechávat! Jestliže se programu už podařilo do vašeho systému dostat, proveďte patřičná opatření a bez váhání jej odstraňte.

Jak se může Tuneup Pro dostat na můj počítač?

Uživatelé, kteří dojdou k názoru, že Tuneup Pro je užitečný nástroj ‚zlepšující výkon počítače‘, si jej mohou, jak již bylo zmíněno, poměrně snadno stáhnout z jeho oficiálních stránek. Přestože k tomu dochází poměrně často, existuje i množství případů, ve kterých se Tuneup Pro objeví na počítači poté, co si uživatel stáhne určitý freeware nebo shareware. Program se totiž šíří internetem i jako příloha aplikací zdarma. Může jít například o správce stahování či o programy pro streamované přehrávání videa. Tímto způsobem se Tuneup Pro snaží dostat k co největšímu množství uživatelů. Má tak možnost přimět co nejvíce lidí k zakoupení své licence. V případě, že o zpomalení svého systému, o rušivé a nedůvěryhodné skenování ani o vyskakovací okna s reklamou nemáte zájem, věnujte zvýšenou pozornost instalaci programů zdarma. Vybírejte si vždy možnost Vlastní či Pokročilé instalace, čtěte během instalace všechny relevantní informace a zrušte přednastavené zaškrtnutí u souhlasu s instalací všemožných dodatečných příloh. Uživatelé, kteří už tento pochybný program ‚pro optimalizaci‘ ve svém počítači mají, už možná také zjistili, že není zrovna jednoduché jej odstranit. Tuneup Pro totiž dokáže ukrýt funkci pro vlastní odinstalování, aby tak svému odstranění zabránil. Je také známo, že Tuneup Pro se často nainstaluje do systému společně s programem Reimage Plus. Ten je proto nutné odinstalovat při odstraňování Tuneup Pro také. Doporučujeme vám využít některou osvědčenou anti-spywarovou aplikaci, která vám pomůže vyhledat a odstranit všechny potenciálně nežádoucí programy v počítači automaticky.

Jak odstranit virus Tuneup Pro z počítače?

V případě Tuneup Pro doporučujeme použít k jeho odstranění spolehlivý anti-spyware. Tento program se totiž dokáže v zákoutích vašeho systému dobře ukrýt. Anti-spyware vám navíc pomůže odstranit nejen Tuneup Pro, ale i další potenciálně nežádoucí programy, které se mohou ve vašem systému nacházet. Všechny tyto nežádoucí programy můžete odstranit například s pomocí aplikací FortectIntego či SpyHunter 5Combo Cleaner. Tuneup Pro můžete zkusit odstranit samozřejmě i ručně. Postupujte následovně:

  • Klikněte na Start → Ovládací panely → Programy a funkce (používáte-li Windows XP, klikněte na Přidat/Odebrat programy).
  • Zde vyhledejte Tuneup Pro.
  • Odinstalujte Tuneup Pro i další podezřelé programy.
  • Klikněte na OK pro uložení změn.

Jste-li uživatel Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši do levého spodního rohu obrazovky. Objeví se nabídka rychlého přístupu. Zvolte ‚Ovládací panely‘ a poté ‚Odinstalovat program‘.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích