Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit virus Trotux.com (Vylepšený návod) - aktualizováno Úno 2021

od Lucia Danes - - | Druh: Únosce prohlížeče

Co Trotux.com virus způsobí, když se dostane do vašeho počítače?

Virus Trotux.com se nemusí zdát jako velká hrozba ve srovnání s některými více škodlivými internetovými hrozbami, které v současné době brouzdají internetem. Nicméně odborníci na počítačovou bezpečnost upozorňují nestrácet ostražitost, protože stále jde o potenciálně nežádoucí program, který může negativně ovlivnit váš počítač. Proto byste ho neměli ignorovat, pokud vidíte, že převzal kontrolu nad vašim prohlížečem. Trotux může snadno proniknout do vašeho počítače bez vašeho souhlasu, což je jasným důkazem, že je na tomto programu něco podezřelého. Nicméně, nenápadný „únos“ systému je jen začátek. Jakmile je „únos“ virem Trotux.com dokončen, okamžitě přejde do vašeho prohlížeče a přebírá kontrolu nad jeho nastavením. Z tohoto důvodu je pravděpodobné, že první věcí, které si všimnete, když se tento virus usadí ve vašem systému budou změny ve vašem prohlížeči. Nebuďte překvapeni, pokud jednoho dne po otevření prohlížeče jste najdete tohoto „únosce“ prohlížeče místo svého obvyklého vyhledávače. V tomto případě byste měli vědět, že tento virus se bude snažit zůstat na vašem prohlížeči co nejdélé tím, že změní nastavení DNS a nainstaluje další software, jako jsou panely nástrojů a rozšíření. Trotux.com spolupráce s dalším „únoscem“, který se nazývá iwatchavi.com a je dalším důvodem proč tomuto programu nedůvěřovat.

A screenshot of the Trotux.com search engine

Pokud si myslíte, že odstranění Trotux.com je ztráta času, mýlíte se. Tento záludný program se nemusí tvářit vážně, ale v počítači způsobí problémy. Proto pokud se opravdu nechcete obtěžovat jeho eliminací, prostě zkontrolujte váš systém pomocí programu SpyHunter 5 nebo nějakého jiného profesionálního nástroje proti malwaru, který virus Trotux automaticky odstraní.

Kromě „únosu“ nastavení prohlížeče stojí také za zmínku, že Trotux.com způsobuje přesměrování. Tomuto vyhledávači se opravdu nedá důvěřovat. I když je tento virus typický „únosce“ prohlížeče, uživatelé také hledají, jak odstranit Trotux adware ze svých počítačů. Je to hlavně proto, že na rozdíl od zmanipulovaných výsledků, tento virus také generuje mnoho reklam určených k přesměrování uživatele na předem určené webové stránky pro zvýšení jejich návštěvnosti. Trotux vás také sleduje a generuje tak více přesvědčivé a přitažlivé nabídky. Nakonec ale stejně skončíte na pochybných stránkách, které tento „únosce“ propaguje. Vyhledávání Trotux.com je důležité z prohlížeče odstranit, protože je vstupní branou pro potenciálně nežádoucí programy.

Můžete „únosu“ počítače tímto virem zabránit?

Existuje mnoho způsobů, jak počítačové viry mohou infiltrovat počítače. Nicméně, každá rodina kybernetických hrozeb má své typické způsoby šíření. V případě potenciálně nežádoucích programů, jako je Trotux.com jsou to softwarové balíčky. Stručně řečeno, PUP se tajně nainstaluje spolu s jinými programy bez souhlasu uživatele. Tato klamná marketingová technika je také nazývána „svazování“. Abyste se nenechali napálit k instalaci potenciálně nebezpečného softwaru, vždy si přečtěte smlouvu EULA a další dokumenty o softwaru. V nastavení stahovaného programu zvolte možnost „pokročilé“ instalace a zkontrolujte všechny programy, které sofwarový balíček obsahuje. Pokud vidíte nějaké podezřelé aplikace, okamžitě zrušte jijich označení a pokračujte v instalaci jako obvykle. Bohužel, pokud je váš počítač již ovlivněn tímto „únoscem“ prohlížeče, je nutné Trotux ihned odstranit.

Co byste měli vědět o odstranění viru Trotux.com?

Existují dva způsoby, jak potenciálně nežádoucí programy, jako je například Trotux z infikovaného zařízení jednou a pro vždy odstranit. Zkušenější uživatelé obvykle volí manuální přístup. Nicméně, pokud jste se eliminací virů dříve nezybývali, celý proces odebrání Trotux.com se může zdát docela zastrašující. Naštěstí můžete tuto infekci z počítače odstranit také automaticky. Se spolehlivými antivirovými nástroji toho budete moci dosáhnout za několik málo kliknutí. Kromě toho software prohledá celý počítač a může tak najít i jiný malware, který se potenciálně skrývá ve vašem systému. Nicméně, pokud chcete Trotux.com odstranit ručně, přečtěte si pokyny uvedené pod tímto článkem, aby nedocházelo při eliminaci k chybám. Pokud narazíte při odstraňování Trotux na nějaké problémy, neváhejte nás kontaktovat a my se budeme snažit vám pomoci se tohoto otravného viru zbavit.

Jak opravit nastavení DNS?

Jak jsme již zmínili, tento „únosce“ prohlížeče se může pokusit změnit nastavení DNS. Pokud se chcete ujistit, že je nastavení v pořádku, postupujte takto hned po odstranění viru Trotux:

 1. Přejděte na „Ovládací panely“ -> „Síť a Internet“ -> „Centrum síťových připojení a sdílení“ -> „Změnit nastavení adaptéru“. Zde byste měli vidět aktivní připojení k Internetu.
 2. Pravým tlačítkem myši na tuto možnost klikněte a zvolte „Vlastnosti“.
 3. Najděte „Internet Protocol Version 4 (TCP / IPv4)“, vyberte jej a klikněte ještě jednou na „Vlastnosti“.
 4. Jakmile se okno „Vlastnosti“ otevře, ujistěte se, že jsou vybrány možnosti „Automaticky získat IP adresu“ a „Automaticky získat adresu serveru DNS!“. Jak jsme vás již varovali, Trotux se může pokusit tato nastavení změnit.
 5. Vyberte „OK“ pro uložení změn.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Trotux.com:

Odstranit Trotux.com ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Trotux.com a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Trotux.com či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Trotux.com ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Trotux.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Trotux.com z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Trotux.com a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Trotux.com Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Trotux.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Trotux.com a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Trotux.com. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Trotux.com z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Trotux.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Trotux.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Trotux.com z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Trotux.com, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Trotux.com dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Trotux.com rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích