Odstranit virus Tech Support Scam (Návod k odstranení viru) - aktualizace Úno 2019

Návod na odstranění viru Tech Support Scam

Co je to Tech Support Scam virus?

Co byste měli vědět o viru Tech Support Scam?

Tech Support Scam virus

S technologií, která se každý den vyvíjí, se stále více zapojujeme do virtuálního světa. Zločinci se toho naučili zneužívat a vymýšlejí mnoho způsobů, jak oklamat nic netušící oběti. Tisíce ne-li miliony lidí již naletělo přes telefon, nicméně Tech Support Scams posunují toto klamné podnikání na další úroveň. Tento typ podvodu vydírá uživatele prostřednictvím počítače i telefonu.

Zločinci zapojení do těchto podvodů obvykle využívají znalost lidské psychologie a pomocí sociálního inženýrství zapojí lidi do svých podvodných operací. Zaměřují se nejvíce na zranitelnost v bezpečnosti a zdraví nebo počítačích uživatelů. Podvodníci vymýšlejí falešné podniky nebo pracují pod jménem těch známých jako je například Microsoft.

Snaží se oklamat uživatele k zakoupení nepotřebných výrobků či služeb, které ani nemusí existovat. V případě, že existují, mohou být nefunkční, nebo dokonce nebezpečné pro PC. Takže pokud uvidíte oznámení, že váš systém je infikován malwarem nebo neočekávaně nastala nějaká jiná systémová porucha, před přijetím příslušného opatření pečlivě toto oznámení zkontrolujte.

Tech Support Scam virus

Jak Tech Support Scam funguje?

Již jsme hovořili o tom, že Tech Support Scam zahrnuje obě telefonní i počítačové technologie, ale zpočátku to všechno začíná s kybernetickou infekcí. Podvodníci z Tech Support používají technologii podobnou adwaru. Ten umožní viru proniknout do systému společně s jiným softwarem a začít vytvářet vyskakovací reklamy a další oznámení na stránkách, které navštívíte.

Takže vlastně neexistuje žádný způsob, jak zjistit, kterým webovým stránkám byste se měli vyhnout. Samozřejmě, že je doporučeno vyhnout se stinným a pochybným stránkám, ale pamatujte, že neexistují žádná záruka, že tyto pochybné reklamy nebudou vyskakovat i na vašich oblíbených zpravodajských stránkách nebo sociálních sítích.

Je obtížné určit, co přesně tyto reklamy tvrdí, protože existuje mnoho různých Tech Support Scam virů, které se v současné době šíří internetem a každý z nich může používat své vlastní triky. Podvodníci mohou předstírat, že jsou zástupci Windows Helpdesk, Windows Service Center, Microsoft Support nebo podobní údajně seriózní představitelé společnosti Microsoft.

Je však jisté, že tato oznámení mohou zahrnovat varování související s bezpečností o malwarové infekci nebo nabízet placenou vzdálenou technickou podporu při řešení problémů s počítačem. Tato oznámení vždy uvádějí telefonní číslo na které má uživatel zavolat, aby tuto službu získal nebo zakoupil. Bohužel, pokud by jste zkoušeli volat, byli byste okamžitě spojeni s podvodníkem místo vzdáleného odborného technika nebo zástupce společnosti Microsoft. V takovém případě byste měli hned zavěsit a zkontrolovat počítač pro malware odpovědný za generování těchto varovných hlášení.

Jak poznáte, že jste se stali terčem podvodníků?

Primárním a hlavním cílem podvodníků Tech Support je vyloudit z uživatelů peníze. Hlavním varovným signálem, že máte co dočinění s počítačovými zločinci je vytrvalý způsob komunikace. Podvodníci vás mohou žádat o vzdálený přístup k počítači aby mohli řešit problémy uvedené v falešných oznámeních.

Jakmile se připojí, imitují kontrolu systému a hlásí velké problémy ve vašem zařízení, i když ve skutečnosti může být zcela čistý. Podvodníci mohou také sami nainstalovat další malware, aby svá tvrzení podpořili. Po nahlášení problémů se systémem, bude na oběť kladen nátlak k nákupu „jediného“ řešení, které může uvedené problémy „opravit“.

Jak se tímto škodlivým softwarem můžete nakazit a jak se mu můžete vyhnout?

Podvodné Tech Support viry mohou infikovat počítače podobným způsobem jako jiné potenciálně nežádoucí programy. Mohou být nainstalovány spolu s dalšími programy zdarma a tiše vykonávat svou činnost na infikovaném počítači. Aby k tomu nedocházelo, neměli byste při instalaci nově staženého softwaru spěchat a vždy zvolit způsob pokročilé instalace.

Při instalaci zrušte zaškrtnutí podezřelých nebo nepotřebných komponent. Také buďte pozorní a procházejte internet bezpečně. Zdržte se návštěvy pochybných stránek a neklikejte na podezřelé odkazy a reklamy. To vám pomůže zůstat od této infekce co nejdále. Nicméně, možnost získání infekce úplně nezavrhujte a vybavite svůj systém s nástroji, které jsou schopny infekce najít a odstranit.

Co dělat, pokud jste byli nakaženi?

Za prvé, pokud jste právě byli infikováni virem Tech Support a začali si všímat varovných oznámení na uvedené číslo nevolejte. Nic neplaťte a neumožňujte počítačovým zločincům získat vzdálený přístup k počítači. Pokud je příliš pozdě a vy jste zločincům již dali své kontaktní údaje a volný přístup k počítači, může být ještě čas, aby se zabránilo dalším škodám. Pokud jsou zločinci stále připojeni k počítači, okamžitě spojení ukončete.

Zavřete aplikaci vzdáleného přístupu nebo restartujte počítač. Poté, co je počítač restartován, zkontrolujte ho pro malware, protože zločinci mohly nainstalovat keyloggery, trojské koně nebo červy, aby vás špehovali a v budoucnu mohli krást vaše data. Třetím krokem je změnit svá systémová hesla, všechny přihlašovací údaje pro sociální sítě a e-maily a hesla pro online bankovnictví.

Pokud jste zločincům dali i informace o vaší kreditní kartě, informujte o tom banku a ta vím sdělí další kroky, které je třeba přijmout k ochraně vašeho účtu. V případě, že podvodníci nyní znají vaše citlivé informace, jako je například SSN, poštovní adresa, datum narození, atd., měli byste se obrátit na FTC (Federální obchodní komisi) a informovat je o potenciální krádeži identity.

Také byste se měli ujistit, že virus byl zcela odstraněn z počítače a v budoucnu nebudete cílem podobných hrozeb. I přesto, že samotná infekce může být z infikovaného počítače odstraněna poměrně snadno, je třeba pro tento účel zaměstnat profesionální antivirové nástroje. Nikdy nevíte jaký další malware mohli podvodníci z Tech Support do vašeho počítače ještě dostat.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Tech Support Scam

Odinstalování ze systému Windows

Všimněte si, že virus v ovládacím panelu nebude označen jako Tech Support. Může se skrývat pod různými názvy, takže budete muset před jeho odebráním udělat malý průzkum. Pečlivě zkontrolujte všechny podezřelé programy a zkontrolujte jejich spolehlivost on-line.

Chcete-li Tech Support Scam virus odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Tech Support Scam virus (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit Tech Support Scam ze Mac OS X systému

I přesto, že se virus Tech Support obvykle zaměřuje na uživatele Windowsu, může být i váš Mac OS X v nebezpečí. Zkontrolujte software s podezřelými názvy v sekci „Aplikace“.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Tech Support Scam a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Virus Tech Support může do prohlížeče vkládat své podvodné reklamy pomocí rozšíření. Neočekávejte však, že budou označeny jako „virus Tech Support“ a místo toho hledejte nově nainstalované rozšíření.

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Tech Support Scam virus a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Tech Support Scam virus odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Tech Support Scam virus odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Tech Support virus často instaluje do prohlížeče rozšíření, aby mohl generovat podvodné oznámení. Tato rozšíření byste měli najít a odstranit z vašeho prohlížeče. Pamatujte však, že nebudou označeny jako „Tech Support virus“, „Tech Support“ a podobně. Proto buďte pozorní a rozšíření, které jste nikdy předtím neviděli nebo sami nenainstalovali odstraňte.

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Tech Support Scam virus kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Tech Support Scam virus.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Tech Support Scam virus následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění Tech Support Scam virus kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

I přesto, že Tech Support obvykle postihuje Windows a jeho prohlížeče, může se zaměřit i na váš prohlížeč Safari. Hrozbu nepodceňujte a zkontrolujte seznam rozšíření. Pokud uvidíte nějaké podezřelé rozšíření, ihned jej odinstalujte.

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Tech Support Scam virus a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Tech Support Scam rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích