Míra závažnosti:  
  (20/100)

Odstranit virus Tech Support Scam (Návod k odstranení viru) - aktualizace Led 2021

od Gabriel E. Hall - - | Druh: Adware

Co byste měli vědět o viru Tech Support Scam?

Tech Support Scam virus

S technologií, která se každý den vyvíjí, se stále více zapojujeme do virtuálního světa. Zločinci se toho naučili zneužívat a vymýšlejí mnoho způsobů, jak oklamat nic netušící oběti. Tisíce ne-li miliony lidí již naletělo přes telefon, nicméně Tech Support Scams posunují toto klamné podnikání na další úroveň. Tento typ podvodu vydírá uživatele prostřednictvím počítače i telefonu.

Zločinci zapojení do těchto podvodů obvykle využívají znalost lidské psychologie a pomocí sociálního inženýrství zapojí lidi do svých podvodných operací. Zaměřují se nejvíce na zranitelnost v bezpečnosti a zdraví nebo počítačích uživatelů. Podvodníci vymýšlejí falešné podniky nebo pracují pod jménem těch známých jako je například Microsoft.

Snaží se oklamat uživatele k zakoupení nepotřebných výrobků či služeb, které ani nemusí existovat. V případě, že existují, mohou být nefunkční, nebo dokonce nebezpečné pro PC. Takže pokud uvidíte oznámení, že váš systém je infikován malwarem nebo neočekávaně nastala nějaká jiná systémová porucha, před přijetím příslušného opatření pečlivě toto oznámení zkontrolujte.

Tech Support Scam virus

Jak Tech Support Scam funguje?

Již jsme hovořili o tom, že Tech Support Scam zahrnuje obě telefonní i počítačové technologie, ale zpočátku to všechno začíná s kybernetickou infekcí. Podvodníci z Tech Support používají technologii podobnou adwaru. Ten umožní viru proniknout do systému společně s jiným softwarem a začít vytvářet vyskakovací reklamy a další oznámení na stránkách, které navštívíte.

Takže vlastně neexistuje žádný způsob, jak zjistit, kterým webovým stránkám byste se měli vyhnout. Samozřejmě, že je doporučeno vyhnout se stinným a pochybným stránkám, ale pamatujte, že neexistují žádná záruka, že tyto pochybné reklamy nebudou vyskakovat i na vašich oblíbených zpravodajských stránkách nebo sociálních sítích.

Je obtížné určit, co přesně tyto reklamy tvrdí, protože existuje mnoho různých Tech Support Scam virů, které se v současné době šíří internetem a každý z nich může používat své vlastní triky. Podvodníci mohou předstírat, že jsou zástupci Windows Helpdesk, Windows Service Center, Microsoft Support nebo podobní údajně seriózní představitelé společnosti Microsoft.

Je však jisté, že tato oznámení mohou zahrnovat varování související s bezpečností o malwarové infekci nebo nabízet placenou vzdálenou technickou podporu při řešení problémů s počítačem. Tato oznámení vždy uvádějí telefonní číslo na které má uživatel zavolat, aby tuto službu získal nebo zakoupil. Bohužel, pokud by jste zkoušeli volat, byli byste okamžitě spojeni s podvodníkem místo vzdáleného odborného technika nebo zástupce společnosti Microsoft. V takovém případě byste měli hned zavěsit a zkontrolovat počítač pro malware odpovědný za generování těchto varovných hlášení.

Jak poznáte, že jste se stali terčem podvodníků?

Primárním a hlavním cílem podvodníků Tech Support je vyloudit z uživatelů peníze. Hlavním varovným signálem, že máte co dočinění s počítačovými zločinci je vytrvalý způsob komunikace. Podvodníci vás mohou žádat o vzdálený přístup k počítači aby mohli řešit problémy uvedené v falešných oznámeních.

Jakmile se připojí, imitují kontrolu systému a hlásí velké problémy ve vašem zařízení, i když ve skutečnosti může být zcela čistý. Podvodníci mohou také sami nainstalovat další malware, aby svá tvrzení podpořili. Po nahlášení problémů se systémem, bude na oběť kladen nátlak k nákupu „jediného“ řešení, které může uvedené problémy „opravit“.

Jak se tímto škodlivým softwarem můžete nakazit a jak se mu můžete vyhnout?

Podvodné Tech Support viry mohou infikovat počítače podobným způsobem jako jiné potenciálně nežádoucí programy. Mohou být nainstalovány spolu s dalšími programy zdarma a tiše vykonávat svou činnost na infikovaném počítači. Aby k tomu nedocházelo, neměli byste při instalaci nově staženého softwaru spěchat a vždy zvolit způsob pokročilé instalace.

Při instalaci zrušte zaškrtnutí podezřelých nebo nepotřebných komponent. Také buďte pozorní a procházejte internet bezpečně. Zdržte se návštěvy pochybných stránek a neklikejte na podezřelé odkazy a reklamy. To vám pomůže zůstat od této infekce co nejdále. Nicméně, možnost získání infekce úplně nezavrhujte a vybavite svůj systém s nástroji, které jsou schopny infekce najít a odstranit.

Co dělat, pokud jste byli nakaženi?

Za prvé, pokud jste právě byli infikováni virem Tech Support a začali si všímat varovných oznámení na uvedené číslo nevolejte. Nic neplaťte a neumožňujte počítačovým zločincům získat vzdálený přístup k počítači. Pokud je příliš pozdě a vy jste zločincům již dali své kontaktní údaje a volný přístup k počítači, může být ještě čas, aby se zabránilo dalším škodám. Pokud jsou zločinci stále připojeni k počítači, okamžitě spojení ukončete.

Zavřete aplikaci vzdáleného přístupu nebo restartujte počítač. Poté, co je počítač restartován, zkontrolujte ho pro malware, protože zločinci mohly nainstalovat keyloggery, trojské koně nebo červy, aby vás špehovali a v budoucnu mohli krást vaše data. Třetím krokem je změnit svá systémová hesla, všechny přihlašovací údaje pro sociální sítě a e-maily a hesla pro online bankovnictví.

Pokud jste zločincům dali i informace o vaší kreditní kartě, informujte o tom banku a ta vím sdělí další kroky, které je třeba přijmout k ochraně vašeho účtu. V případě, že podvodníci nyní znají vaše citlivé informace, jako je například SSN, poštovní adresa, datum narození, atd., měli byste se obrátit na FTC (Federální obchodní komisi) a informovat je o potenciální krádeži identity.

Také byste se měli ujistit, že virus byl zcela odstraněn z počítače a v budoucnu nebudete cílem podobných hrozeb. I přesto, že samotná infekce může být z infikovaného počítače odstraněna poměrně snadno, je třeba pro tento účel zaměstnat profesionální antivirové nástroje. Nikdy nevíte jaký další malware mohli podvodníci z Tech Support do vašeho počítače ještě dostat.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro Tech Support Scam virus
obrázek pro Tech Support Scam virusobrázek pro Tech Support Scam virusobrázek pro Tech Support Scam virus
obrázek pro Tech Support Scam virus

Návod na ruční odstranění viru Tech Support Scam:

Odstranit Tech Support Scam ze Windows systémů

Všimněte si, že virus v ovládacím panelu nebude označen jako Tech Support. Může se skrývat pod různými názvy, takže budete muset před jeho odebráním udělat malý průzkum. Pečlivě zkontrolujte všechny podezřelé programy a zkontrolujte jejich spolehlivost on-line.

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Tech Support Scam a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Tech Support Scam či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Tech Support Scam ze Mac OS X systému

I přesto, že se virus Tech Support obvykle zaměřuje na uživatele Windowsu, může být i váš Mac OS X v nebezpečí. Zkontrolujte software s podezřelými názvy v sekci „Aplikace“.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Tech Support Scam a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Tech Support Scam z Internet Explorer (IE)

Virus Tech Support obvykle funguje jako adware. Obvykle tyto programy mohou do vašeho prohlížeče nainstalovat další rozšíření. Měli byste najít podezřelé vypadající rozšíření a odstranit je.

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Tech Support Scam a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Tech Support Scam Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Tech Support Scam z Mozilla Firefox (FF)

Virus Tech Support může do prohlížeče vkládat své podvodné reklamy pomocí rozšíření. Neočekávejte však, že budou označeny jako „virus Tech Support“ a místo toho hledejte nově nainstalované rozšíření.

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Tech Support Scam a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Tech Support Scam. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Tech Support Scam z Google Chrome

Tech Support virus často instaluje do prohlížeče rozšíření, aby mohl generovat podvodné oznámení. Tato rozšíření byste měli najít a odstranit z vašeho prohlížeče. Pamatujte však, že nebudou označeny jako „Tech Support virus“, „Tech Support“ a podobně. Proto buďte pozorní a rozšíření, které jste nikdy předtím neviděli nebo sami nenainstalovali odstraňte.

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Tech Support Scam a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Tech Support Scam. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Tech Support Scam z Safari

I přesto, že Tech Support obvykle postihuje Windows a jeho prohlížeče, může se zaměřit i na váš prohlížeč Safari. Hrozbu nepodceňujte a zkontrolujte seznam rozšíření. Pokud uvidíte nějaké podezřelé rozšíření, ihned jej odinstalujte.

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Tech Support Scam, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Tech Support Scam dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Tech Support Scam rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích