Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit virus Tavanero.info - aktualizace Led 2021

od Olivia Morelli - - | Druh: Únosce prohlížeče

Proč je přesměrování na Tavanero.info nebezpečné?

Tavanero.info virus

Virus Tavanero.info je záludná počítačová aplikace, která používá počítač oběti pro generování příjmů pay-per-click. Jak to dělá? Po instalaci mění některá systémová nastavení, aby se stránka Tavanero.info objevovala v prohlížeči uživatele, aniž by ji zadal do adresního řádku. Tento „únosce“ prohlížeče přidává Tavanero.info jako domovskou stránku a stránku nové záložky. Tuto stránku také přidá do nastavení výchozího vyhledávače.

Kromě toho, že změní nastavení prohlížeče, přidá rozšíření a sledovací soubory cookies, také upraví zkratky Windows a přidá hodnotu tavanero(.)info/tavanero/tavanero.php do cílového pole prohlížečů Chrome, Mozilla Firefox a dalších. Tento „únosce“ ovlivňuje zkratky na pracovní ploše Windows, stejně jako ty, které se nacházejí v nabídce Start, a vždy, když se je uživatel pokusí otevřít, internetový prohlížeč automaticky okamžitě načte stránky Tavanero.info.

Chcete-li toto nepříjemné přesměrování zastavit, musíte virus Tavanero.info odstranit ze systému pomocí programu ReimageIntego. Doporučujeme automatické odstranění, ale v případě, že nechcete tento program použít, můžete se pokusit virus odstranit ručně. Uvědomte si však, že takový způsob odstranění vyžaduje určité znalosti v oblasti výpočetní techniky. Pokud jste nezkušený uživatel PC, může být složité najít všechny změněné zkratky a ručně je vyčistit.

Tavanero.info spustí pochybný vyhledávač a očekává, že jej oběť bude používat. Na první pohled se vzdá v pořádku; nicméně, řádek „Google Custom Search“ ukazuje, že to NENÍ originální vyhledávač Google, ale jeho změněná verze. To znamená, že část výsledků vyhledávání bude sponzorována třetími stranami, a tyto výsledky nemusí být spolehlivé.

Tavanero.info virusTavanero.info virus

Prosím, dobře si rozmyslete, než na takový odkaz kliknete, protože vás mohou zavést na potenciálně nebezpečné webové stránky. V nejhorším případě, taková přesměrování mohou vést na škodlivé webové stránky plné sponzorovaného obsahu, škodlivých stahování a podobně.

Je samozřejmé, že byste se měli od takových stránek držet dál, pokud chcete, aby byl váš počítač rychlý, čistý a chráněný. Proto důrazně doporučujeme úplné odstranění Tavanero.info jakmile si všimnete, že se automaticky načítá do adresního řádku.

Způsoby distribuce, které mu umožňují dostat se do počítače nepozorovaně

Jak jsme se zmínili, „únosce“ Tavanero.info se může objevit, když uživatel nainstaluje jiný program zdarma, aniž by dával pozor na některé podstatné detaily. Pamatujte – bez ohledu na to, jaký program máte v úmyslu instalovat, nedělejte to ve spěchu. Po spuštění instalačního programu si přečtěte všechny informace, které poskytuje, a to bez přeskakování podmínek použití nebo ochrany soukromí.

Poté zvolte správnou možnost instalace. Spíše než nechat tu předem vybranou, zvolte buď vlastní nebo pokročilou a potom zrušte zaškrtnutí u všech návrhů k instalaci dalších programů, nástrojů pro vyhledávání, rozšíření a podobně. Pokračujte v instalaci a dokončete ji jako obvykle. Pamatujte na tyto tipy, když budete příště stahovat program zdarma.

Odinstalace „únosce“ prohlížeče Tavanero.info

Je důrazně doporučeno virus Tavanero.info odstranit automaticky, protože to není obyčejný virus přesměrování. Abyste se tohoto vyhledávače zbavili, nestačí jen odstranit pochybná rozšíření a programy ze systému. Může se stát, že přesměrování na Tavanero.info potrvá i po vyčištění zkratek prohlížeče; to proto, že „únosce“ změní klíče registru uvedené níže, které načtou tuto pochybnou stránku v prohlížeči Chrome okamžitě po dvojitém kliknutí na zástupce:

HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Policies\Google\Chrome\HomepageLocation;
HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Policies\Google\Chrome\RestoreOnStartupURLs\1.

Můžete použít základní pokyny pro odstranění „únosce“ prohlížeče uvedené níže a odstranit jej ručně, ale nezapomeňte zkontrolovat všechny zástupce v nabídce Start a na ploše a ve vlastnostech na kartě zástupce vymazat https://tavanero.info/tavanero/tavanero.php z cíle. Kompletní odstranění Tavanero.info může být provedeno pomocí anti-spywarového softwaru. Pokud žádný nemáte, můžete si nainstalovat jeden z těch, které doporučujeme:

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Tavanero.info:

Odstranit Tavanero.info ze Windows systémů

Prosím pečlivě si pročtěte pokyny uvedené níže a pamatujte, že byste měli hledat soubory, programy a změny související s Tavanero nebo Tavanero.info

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Tavanero.info a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Tavanero.info či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'
 5. Odstraňte zástupce aplikace Tavanero.info ze seznamu Windows
  Klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce aplikace Mozilla Firefox a zvolte Properties. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu prohlížeče a zvolte 'Properties'
 6. Přejděte na záložku Shortcut a vyhledejte pole Target. Odstraňte škodlivé URL adresy související s vaším virem. Přejděte na záložku 'Shortcut' a zde odstraňte 'http://isearch.babylon.com...' a další podezřelé URL adresy

Opakujte kroky uvedené výše pro zástupce všech prohlížečů, včetně Internet Explorer a Google Chrome. Ujistěte se, že zkontrolujete všechna umístění těchto zástupců, jako jsou např. Plocha, Menu Start a Hlavní panel.

Odstranit Tavanero.info ze Mac OS X systému

S největší pravděpodobností nenajdete žádné aplikace týkající se Tavanero.info, ale zkontrolovat nainstalované aplikace jen pro jistotu vás nebude nic stát. Nicméně, hlavním úkolem je upravit nastavení prohlížeče. Pokyny k tomu, jak to udělat jsou uvedeny níže.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Tavanero.info a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Tavanero.info z Internet Explorer (IE)

Postupujte podle uvedených pokynů a vyčistit prohlížeč od složek, které patří Tavanero.info. Poté klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce IE, otevřete Vlastnosti a přejděte na kartu Zástupce. Tady odstraňte URL Tavanero.info z pole Cíl. Uložte změny klepnutím na tlačítko Použít a potom na OK.

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Tavanero.info a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Tavanero.info Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstraňte virus Tavanero.info z Microsoft Edge

Kompletní pokyny jsou uvedené níže a také udělejte následující:

Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce Microsoft Edge, otevřete Vlastnosti a přejděte na kartu Zástupce a vymažte Tavanero.info URL z pole Cíl. Pro uložení změn klikněte na Použít a OK.

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Tavanero.info z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Tavanero.info z Mozilla Firefox (FF)

Odstraňte Tavanero s pomocí těchto pokynů, a potom klepněte na zástupce Firefox pravým tlačítkem myši a přejděte na kartu Vlastnosti> Zástupce. Tady vymažte Tavanero.info URL z pole Cíl. Klepněte na tlačítko Použít a OK.

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Tavanero.info a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na tlačítko menu (v pravém horním rohu) a zvolte Options General.
 4. Zde odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte stránku, jíž dáváte přednost, případně klikněte na Restore to default.
 5. Klikněte na OK pro uložení změn. V záložce 'General' smažte škodlivé URL adresy z oddílu 'Home Page', případně klikněte na tlačítko 'Restore to Default'. Poté klikněte na 'OK' pro uložení změn
 6. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 7. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Tavanero.info. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Tavanero.info z Google Chrome

Postupujte podle následujících pokynů, a poté postupujte podle následujících jednoduchých kroků:

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce Chrome, otevřete Vlastnosti a přejděte na kartu Zástupce.

2. Vymažte Tavanero.info URL z pole Cíl a klepněte na Použít a OK.

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Tavanero.info a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Jestliže virus změnil vaši domovskou stránku a výchozí vyhledávač, změňte jejich nastavení zpět do původního stavu.
  Klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 4. Zde vyhledejte Open a specific page or set of pages pod možností On startup a poté klikněte na Set pages. Po rozkliknutí menu a následném kliknutí na 'Settings' zvolte 'Set pages'
 5. Nyní by se vám mělo zobrazit další okno. V něm odstraňte škodlivé vyhledávací stránky a zadejte tu, kterou chcete využívat jako svou domovskou stránku. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 6. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 7. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 8. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 9. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 10. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Tavanero.info. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Tavanero.info z Safari

Odeberte rozšíření a dalších komponenty související s Tavanero a pak postupujte podle těchto pokynů k vyčištění zástupce Safari:

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce Safari, otevřete jeho Vlastnosti a přejděte do sekce Zástupce.

2. Tady vymažte Tavanero.info URL z pole Cíl. Pro uložení změn klikněte na Použít a OK.

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Tavanero.info, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v jeho hlavní nabídce klikněte na Safari. Zvolte si již zobrazenou možnost Preferences a dále pokračujte zvolením General.
 4. Zde se zaměřte na políčko Homepage. Pokud došlo ke změně na Tavanero.info, nežádoucí odkaz odstraňte a zadejte místo něj doménu vyhledávače, který chcete používat pro svá vyhledávání. Pamatujte si, že odkaz je nutné uvést i s předponou 'http://'. V sekci 'General' odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte název domény, které dáváte přednost
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 6. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Tavanero.info dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-tavanero-info-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Tavanero.info virus