Odstranit virus Tavanero.info - aktualizace Čvn 2017

Návod na odstranění viru Tavanero.info

Co je to Tavanero.info virus?

Proč je přesměrování na Tavanero.info nebezpečné?

Tavanero.info virus

Virus Tavanero.info je záludná počítačová aplikace, která používá počítač oběti pro generování příjmů pay-per-click. Jak to dělá? Po instalaci mění některá systémová nastavení, aby se stránka Tavanero.info objevovala v prohlížeči uživatele, aniž by ji zadal do adresního řádku. Tento „únosce“ prohlížeče přidává Tavanero.info jako domovskou stránku a stránku nové záložky. Tuto stránku také přidá do nastavení výchozího vyhledávače.

Kromě toho, že změní nastavení prohlížeče, přidá rozšíření a sledovací soubory cookies, také upraví zkratky Windows a přidá hodnotu tavanero(.)info/tavanero/tavanero.php do cílového pole prohlížečů Chrome, Mozilla Firefox a dalších. Tento „únosce“ ovlivňuje zkratky na pracovní ploše Windows, stejně jako ty, které se nacházejí v nabídce Start, a vždy, když se je uživatel pokusí otevřít, internetový prohlížeč automaticky okamžitě načte stránky Tavanero.info.

Chcete-li toto nepříjemné přesměrování zastavit, musíte virus Tavanero.info odstranit ze systému pomocí programu FortectIntego. Doporučujeme automatické odstranění, ale v případě, že nechcete tento program použít, můžete se pokusit virus odstranit ručně. Uvědomte si však, že takový způsob odstranění vyžaduje určité znalosti v oblasti výpočetní techniky. Pokud jste nezkušený uživatel PC, může být složité najít všechny změněné zkratky a ručně je vyčistit.

Tavanero.info spustí pochybný vyhledávač a očekává, že jej oběť bude používat. Na první pohled se vzdá v pořádku; nicméně, řádek „Google Custom Search“ ukazuje, že to NENÍ originální vyhledávač Google, ale jeho změněná verze. To znamená, že část výsledků vyhledávání bude sponzorována třetími stranami, a tyto výsledky nemusí být spolehlivé.

Tavanero.info virus

Prosím, dobře si rozmyslete, než na takový odkaz kliknete, protože vás mohou zavést na potenciálně nebezpečné webové stránky. V nejhorším případě, taková přesměrování mohou vést na škodlivé webové stránky plné sponzorovaného obsahu, škodlivých stahování a podobně.

Je samozřejmé, že byste se měli od takových stránek držet dál, pokud chcete, aby byl váš počítač rychlý, čistý a chráněný. Proto důrazně doporučujeme úplné odstranění Tavanero.info jakmile si všimnete, že se automaticky načítá do adresního řádku.

Způsoby distribuce, které mu umožňují dostat se do počítače nepozorovaně

Jak jsme se zmínili, „únosce“ Tavanero.info se může objevit, když uživatel nainstaluje jiný program zdarma, aniž by dával pozor na některé podstatné detaily. Pamatujte – bez ohledu na to, jaký program máte v úmyslu instalovat, nedělejte to ve spěchu. Po spuštění instalačního programu si přečtěte všechny informace, které poskytuje, a to bez přeskakování podmínek použití nebo ochrany soukromí.

Poté zvolte správnou možnost instalace. Spíše než nechat tu předem vybranou, zvolte buď vlastní nebo pokročilou a potom zrušte zaškrtnutí u všech návrhů k instalaci dalších programů, nástrojů pro vyhledávání, rozšíření a podobně. Pokračujte v instalaci a dokončete ji jako obvykle. Pamatujte na tyto tipy, když budete příště stahovat program zdarma.

Odinstalace „únosce“ prohlížeče Tavanero.info

Je důrazně doporučeno virus Tavanero.info odstranit automaticky, protože to není obyčejný virus přesměrování. Abyste se tohoto vyhledávače zbavili, nestačí jen odstranit pochybná rozšíření a programy ze systému. Může se stát, že přesměrování na Tavanero.info potrvá i po vyčištění zkratek prohlížeče; to proto, že „únosce“ změní klíče registru uvedené níže, které načtou tuto pochybnou stránku v prohlížeči Chrome okamžitě po dvojitém kliknutí na zástupce:

HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Policies\Google\Chrome\HomepageLocation;
HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Policies\Google\Chrome\RestoreOnStartupURLs\1.

Můžete použít základní pokyny pro odstranění „únosce“ prohlížeče uvedené níže a odstranit jej ručně, ale nezapomeňte zkontrolovat všechny zástupce v nabídce Start a na ploše a ve vlastnostech na kartě zástupce vymazat https://tavanero.info/tavanero/tavanero.php z cíle. Kompletní odstranění Tavanero.info může být provedeno pomocí anti-spywarového softwaru. Pokud žádný nemáte, můžete si nainstalovat jeden z těch, které doporučujeme:

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Tavanero.info

Odinstalování ze systému Windows

Prosím pečlivě si pročtěte pokyny uvedené níže a pamatujte, že byste měli hledat soubory, programy a změny související s Tavanero nebo Tavanero.info

Chcete-li Tavanero.info virus odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Tavanero.info virus (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit Tavanero.info ze Mac OS X systému

S největší pravděpodobností nenajdete žádné aplikace týkající se Tavanero.info, ale zkontrolovat nainstalované aplikace jen pro jistotu vás nebude nic stát. Nicméně, hlavním úkolem je upravit nastavení prohlížeče. Pokyny k tomu, jak to udělat jsou uvedeny níže.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Tavanero.info a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Kompletní pokyny jsou uvedené níže a také udělejte následující:

Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce Microsoft Edge, otevřete Vlastnosti a přejděte na kartu Zástupce a vymažte Tavanero.info URL z pole Cíl. Pro uložení změn klikněte na Použít a OK.

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Odstraňte Tavanero s pomocí těchto pokynů, a potom klepněte na zástupce Firefox pravým tlačítkem myši a přejděte na kartu Vlastnosti> Zástupce. Tady vymažte Tavanero.info URL z pole Cíl. Klepněte na tlačítko Použít a OK.

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Tavanero.info virus a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Tavanero.info virus odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Tavanero.info virus odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Postupujte podle následujících pokynů, a poté postupujte podle následujících jednoduchých kroků:

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce Chrome, otevřete Vlastnosti a přejděte na kartu Zástupce.

2. Vymažte Tavanero.info URL z pole Cíl a klepněte na Použít a OK.

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Tavanero.info virus kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Tavanero.info virus.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Tavanero.info virus následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění Tavanero.info virus kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Odeberte rozšíření a dalších komponenty související s Tavanero a pak postupujte podle těchto pokynů k vyčištění zástupce Safari:

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce Safari, otevřete jeho Vlastnosti a přejděte do sekce Zástupce.

2. Tady vymažte Tavanero.info URL z pole Cíl. Pro uložení změn klikněte na Použít a OK.

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Tavanero.info virus a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Tavanero.info rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích