Co je to svchost.exe?

od Jake Doevan - -
svchost.exe

Co je soubor svchost.exe?

svchost.exe je jedním z nejznámějších systémových procesů, který je legitimní a bezpečný. Patří Microsoftu Windows a je zodpovědný za procesy prováděné z knihoven DLL. Několik příkladů tohoto procesu můžete najít v sekci Ovládací panely -> Služby, tak se nelekejte, když objevíte 10 nebo 14 identických procesů běžících v Ovládacích panelech. Nicméně, jeden proces svchost může obsahovat více služeb Windows, ve snaze minimalizovat spotřebu systémových prostředků.

Ale i přesto si můžete všimnout, že svchost.exe využije v počítači hodně procesor. V takovém případě byste měli zakázat službu, která se k tomuto procesu vztahuje. K tomu, postupujte takto:

  1. Otevřete Správce úloh klepnutím na Ctlr+Alt+Del najednou.
  2. Přejděte na záložku „Procesy“ a vyberte „Zobrazit procesy všech uživatelů.“
  3. Pravým tlačítkem myši klikněte na proces svchost.exe, který jak můžete vidět způsobuje vysoké využití CPU a vyberte „Přejít ke službě“.
  4. Zde byste měli věnovat pozornost službám, které jsou zvýrazněny. Jsou to ty, které běží v rámci procesu svchost.exe.
  5. Chcete-li službu zastavit, klepněte na ní pravým tlačítkem myši a zvolte „Zastavit“.

Mějte na paměti, že byste nikdy neměli tento zásadní systémový proces odebrat z počítače. Je důležitý pro bezpečný a stabilní chod počítačového systému.

Jaká nebezpečí jsou spojena s procesem svchost.exe?

Musíme vás upozornit, že různí paraziti se snaží ukrývat pod názvy legitimních systémových souborů. Svchost.exe není výjimkou. Pokud jste si všimli vysokého využití procesem Svchost.exe, měli byste se podívat na jeho název blíž. Ve většině případů škodlivé varianty tohoto souboru mají chybu pravopisu v názvu, například svchosts.exe, scvhost.exe, scvhosts.exe, svchostc.exe, xsvchost.exe a podobně. Kromě toho si můžete všimnout škodlivé verze procesu svchost.exe při skenování počítače pomocí spolehlivého anti-spywarového programu. Chcete-li virus najít, můžete použít program Reimage nebo SpyHunterCombo Cleaner.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Reimage je nástroj doporučený pro zjištění hrozeb a závadného softwaru ve vašem systému. Zkušební verze produktu vyhledá škodlivé aplikace ve vašem systému.

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/file-svchost-exe.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Soubory
Software
Porovnávání