Super Optimizer. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Malware
12

Co je Super Optimizer?

Super Optimizer od Super PC Tools Ltd je program, který prohlašuje, že je schopen odstranit nepotřebné položky registru a škodlivé soubory, které snižují výkon systému. Uživatelé si jej mohou stáhnout prostřednictvím různých webových stránek třetích stran, kde je prezentován jako užitečný nástroj. Nicméně jsme zjistili, že se Super Optimizer také šíří prostřednictvím jiného softwaru. Z tohoto i jiných důvodů, byl již označen jako potenciálně nežádoucí program (PUP), adware a dokonce i scareware. Přestože vývojáři programu Super Optimizer tvrdí, že se jedná o seriózní nástroj pro optimalizaci PC, měli byste si jeho stažení dvakrát rozmyslet.

Poté, co jsme tento program otestovali na našich počítačích, zjistili jsme, že hned po instalaci do počítače, spustí virus Super Optimizer skenování registru. Vypadá to, že hledá zastaralé položky registru, které způsobují zpomalení systému. Ale ve skutečnosti zobrazuje úplný seznam položek registru a tvrdí, že jsou zastaralé a zbytečné. Většinou tento seznam zahrnuje pouze malou část špatných registrů, což znamená, že jejich odstranění jen těžko zlepší funkčnost vašeho počítače. Dále se snaží své oběti zastrašit a tak je přinutit k nákupu licencované verze tohoto programu. Také vás upozorňuje na vymyšlené položky registru a nevyžádané soubory. Například:

Upozornění!
1336 položek a nastavení zpomaluje váš počítač.
Chcete-li optimalizovat nastavení, opravit chyby a zrychlit počítač musíte Super Optimizer zaregistrovat.

Po předložení těchto a podobných upozornění, vám nabídne zakoupení plné verze. To ale nikdy nedělejte, pokud nechcete své peníze utrácet za nic. Proto vám doporučujeme této aplikaci nedůvěřovat a NIKDY za ni neplatit. Můžete ne jen ztratit své peníze, ale také prozradit své osobní údaje lidem, které neznáte. Pro rychlé odstranění tohoto programu, prosím, zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage.

AKTUALIZACE! Super Optimizer byl aktualizován v polovině srpna, 2015. Poté, co byl nainstalován, „provádí“ kontrolu systému a potom zobrazí zveličené výsledky skenování. Dále na ploše zobrazí zprávu „Chcete registrovat Super optimalizaci hned?“ a slibuje, že takto můžete optimalizovat výkon počítače. NENECHTE se napálit! Super Optimazer je třeba z počítače ihned odstranit!

Super Optimizer

Jak se může Super Optimizer objevit na mém počítači?

Vzhledem k tomu, že je Super Optimizer propagován jako legitimní aplikace, je možné jej stáhnout z různých webových stránek. Přesto se ve vašem počítači může objevit z ničeho nic. To proto, že se také šíří pomocí metody zvané svazování. Obvykle se skrývá v programech jako jsou manažeři stahování, tvůrci PDF a podobné. Pokud ve vašem počítači nechcete reklamy Super Optimizer, měli byste se vyhnout rychlé nebo doporučené možnosti instalace freewaru a sharewaru. Místo toho, si vyberte možnost pokročilé nebo vlastní instalace a věnujte pozornost každému kroku, aby bylo možné odmítnout instalaci Super Optimizeru a podobných nežádoucích aplikací. Mohou se objevit nabídky instalace různých rozšíření, doplňků a plug-inů, stejně tak jako nabídky pro změnu domovské stránky nebo výchozího vyhledávače. Tyto nabídky však nikdy nepřímejte, zejména při instalaci neznámého softwaru. Pokud jste již skenery Super Optimizeru ve vašem PC objevili, měli byste je ignorovat.

Jak odstranit Super Optimizer z počítače?

Protože Super Optimizer není virus nebo malware, pravděpodobně ho najdete ve složce přidat/odebrat program. Nicméně, je velmi pravděpodobné, že mu instalované položky v registru pomohou zůstat aktivní, i když je hlavní položka odebrána. Proto je vhodné program odstranit automaticky pomocí renomovaného anti-spywaru. Níže naleznete námi doporučené programy: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus nebo Malwarebytes Anti Malware. Pro manuální odstranění Super Optimizeru, postupujte takto:

  • Klepněte na Start → Ovládací panely → Programy a funkce (jste-li uživatel systému Windows XP, klikněte na Přidat/Odebrat program).
  • Tady, najděte program Super Optimizer.
  • Odinstalujte ho i další pochybné programy.
  • Klepnutím na tlačítko OK uložíte tyto změny.

Jste-li uživatel systému Windows 8, klepněte pravým tlačítkem do levého dolního rohu obrazovky. Jakmile se objeví menu Rychlý přístup, vyberte položku Ovládací panely a Odinstalovat program.

Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění Super Optimizer souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage se doporučuje pro odinstalování Super Optimizer. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.

Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Tiskové zmínky o Reimage
obrázek pro Super Optimizer
obrázek pro Super Optimizer
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: http://www.2-spyware.com/remove-super-optimizer.html

Návody na odstranění v dalších jazycích