Odstranit virus Search.chill-tab.com (Návod k odstranení viru) - aktualizace Dub 2018

Návod na odstranění viru Search.chill-tab.com

Co je to Search.chill-tab.com virus?

Chill tab je únosce prohlížeče, který způsobuje falešné reklamy a nežádoucí přesměrování

Virus Search.chill-tab.com

Virus Chill Tab se stal vážně otravným pro uživatele systému Mac. Když jste nakaženi, můžete si všimnout falešného vyskakovacího okna, které říká „Skenování pro aktualizace prohlížeče“. Podle obětí se tato reklama zobrazuje pokaždé, když spustíte prohlížeč Safari, Chrome nebo jiný webový prohlížeč. Chill Tab může také přiřadit hxxp://Search.chill-tab.com/ jako výchozí nastavení při spuštění a vyhledávání bez vašeho souhlasu.

Rozšíření Chill-Tab bylo zaznamenáno v červenci 2017. Od té doby se šíří pomocí různých komponent, včetně „MacSearch“, „hkijingy.me“, „updates.ijnewhb.com“ cdn.macapproduct.com“ a další. Ujistěte se, že je vyloučíte ze systému, abyste zabránili dalšímu nepřijatelnému chování v počítači.

Únosci prohlížeče jsou programy navržené tak, aby webové prohlížeče oběti často otevíraly určitou webovou stránku. V tomto případě je to Search.chill-tab.com. Představuje typicky vypadající vyhledávač, ačkoli slouží sponzorovaným výsledkům vždy, když se pokusíte vyhledat nějaké informace online.

Reklamy začleněné do výsledků vyhledávání obsahují odkazy na externí webové stránky s pravidly ochrany osobních údajů, které se mohou lišit od podmínek Chill Tab. Některé z těchto webových stránek mohou být extrémně nebezpečné a vyzývají vás k instalaci pluginů, aktualizací softwaru nebo jiných podezřelých softwarových produktů, aby jste získali přístup k určitému obsahu. Jiné klamavé stránky vás mohou požádat o zadání vaší e-mailové adresy jen, aby vám později mohli poslat spam.

Každé úspěšné přesměrování na externí webové stránky, které spolupracují s vývojářem tohoto podezřelého únosce prohlížeče, generuje výnosy za platbu za proklik. Je smutné, že jediným, kdo z něj těží, je autor tohoto únosce prohlížeče. Chcete-li virus Chill tab odstranit z vašeho prohlížeče, musíte najít a smazat tento pochybný doplňek.

Pokud nejste odhodláni bojovat s tímto potenciálně nežádoucím programem ručně, možná budete chtít použít nástroj jako je FortectIntego. Přesně zkontroluje celý systém a odstraní vše, co souvisí se spywarem/malwarem. Podrobný návod, jak odinstalovat tohoto únosce ručně můžete najít níže.

Únosce prohlížeče Search.chill-tab.comSearch.chill-tab.com je pochybný webový vyhledávač, který sleduje vyhledávání uživatelů a integruje sponzorované odkazy do výsledků vyhledávání.

Známky infekce

Pokud jste nakaženi tímto únoscem, těžko spustíte prohlížení bez tohoto upozornění:

Skenování aktualizací prohlížeče

Poté, jakmile skončí skenování, zobrazí se toto upozornění:

Váš prohlížeč je nyní aktuální! Pokračujte kliknutím.

V tuto chvíli se únosce pokusí nainstalovat rozšíření Chill Tab, které by mělo být zablokováno prohlížečem Safari, protože není oficiálním rozšířením od Applu. NEVĚŘTE těmto upozorněním a ignorujete je, protože můžete skončit s dalším virem v počítači!

Zabraňte instalaci únosců prohlížeče pomocí tohoto jednoduchého triku

Existuje pouze jeden způsob, jak si udržet únosce prohlížeče a další potenciálně nežádoucí programy od těla. Při používání počítače musíte být opatrní, zejména při procházení Internetu. Určitě má hodně co nabídnout, a to také zahrnuje nebezpečný obsah.

Buďte ve střehu při instalaci programů stažených z Internetu. Je velmi důležité neinstalovat software pomocí přednastavených instalačních nastavení, protože jsou navrženy tak, aby na váš systém byly umístěny volitelné součásti. Ve skutečnosti to často přináší výnosy za platbu za instalaci. Tyto doplňky můžete snadno zrušit, když zvolíte Vlastní nebo Pokročilý způsob instalace.

Nabídky k instalaci únosců prohlížečů mohou také přicházet v podobě vyskakovacích reklam. Pokud si jich všímáte na obrazovce každý den, pravděpodobně budete muset svůj systém zkontrolovat pro software typu adware. Je to další člen skupiny potenciálně nežádoucích programů.

Odstraňte vyhledávací virus Search.chill-tab.com

Podle našich odborníků se rozšíření Chill Tab šíří pouze mezi operačními systémy Mac. Pokud je váš systém infikován, měli byste vědět, že odstranění lze provést buď ručně nebo automaticky.

Ačkoli je možnost automatického odebrání vždy lepší volbou, můžete odstranit virus přesměrování prohlížeče bez speciálního softwaru. Jen to zabere více času a vyžaduje trpělivost. Aktuální verze programu je Chill tab 1.0.

Pro úspěšné odstranění Search.chill-tab.com, musíte postupovat podle pokynů uvedených pod článkem. Vysvětlují, jak odstranit všechny součásti spojené s tímto prohlížečem únosce.

Vždy doporučujeme uživatelům PC smazat programy typu spyware ručně; nicméně by to mělo být provedeno s důkladným systémovým skenem. Chcete-li jej provést, budete potřebovat spolehlivý anti-spyware nebo software proti malwaru.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Search.chill-tab.com

Odstranit Search.chill-tab.com ze Mac OS X systému

Chcete-li odstranit virus Chill-tab z Macu, ujistěte se, že se zbavíte všech součástí souvisejících s tímto únoscem. Hledejte položky MacSearch, hkijingy.me, updates.ijnewhb.com, cdn.macapproduct.com a podobné položky, které se vám zdají neznáme.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Search.chill-tab.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odinstalování ze systému Windows

V případě, že se tento potenciálně nežádoucí program objevil ve vašem operačním systému Windows, vyhledejte jeho komponenty pomocí ovládacího panelu. Musíte najít programy, které vypadají podezřelé, nebo ty, které si nepamatujete, že byste nainstalovali, vyberte je a klikněte na Odinstalovat. 

Chcete-li Search.chill-tab.com virus odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Search.chill-tab.com virus (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Chcete-li odstranit Search.chill-tab.com z Chromu, přejděte na stránku chrome://extensions. Jednoduše zadejte tuto adresu do adresního řádku a stiskněte klávesu Enter. Zde odstraňte rozšíření Chill Tab NewTab.

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Search.chill-tab.com virus kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Search.chill-tab.com virus.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Search.chill-tab.com virus následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění Search.chill-tab.com virus kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Chcete-li Chill Tab odstranit z prohlížeče Safari, musíte tento prohlížeč obnovit. To je nejjednodušší způsob, jak se tohoto únosce zbavit. Můžete také přejít na seznam rozšíření a odstranit ty, které se vám zdají neznámé. Nezapomeňte odstranit MacSearch, hkijingy.me, updates.ijnewhb.com, cdn.macapproduct.com a podobné položky.

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Search.chill-tab.com virus a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Odstraňte rozšíření Chill Tab NewTab z prohlížeče Firefox, abyste zabránili nepříjemnému přesměrování na Search.chill-tab.

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Search.chill-tab.com virus a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Search.chill-tab.com virus odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Search.chill-tab.com virus odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Search.chill-tab.com rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích