Míra závažnosti:  
  (11/100)

Odstranit virus Search.chill-tab.com (Návod k odstranení viru) - aktualizace Úno 2021

od Olivia Morelli - - | Druh: Únosce prohlížeče

Chill tab je únosce prohlížeče, který způsobuje falešné reklamy a nežádoucí přesměrování

Virus Search.chill-tab.com

Virus Chill Tab se stal vážně otravným pro uživatele systému Mac. Když jste nakaženi, můžete si všimnout falešného vyskakovacího okna, které říká „Skenování pro aktualizace prohlížeče“. Podle obětí se tato reklama zobrazuje pokaždé, když spustíte prohlížeč Safari, Chrome nebo jiný webový prohlížeč. Chill Tab může také přiřadit hxxp://Search.chill-tab.com/ jako výchozí nastavení při spuštění a vyhledávání bez vašeho souhlasu.

Rozšíření Chill-Tab bylo zaznamenáno v červenci 2017. Od té doby se šíří pomocí různých komponent, včetně „MacSearch“, „hkijingy.me“, „updates.ijnewhb.com“ cdn.macapproduct.com“ a další. Ujistěte se, že je vyloučíte ze systému, abyste zabránili dalšímu nepřijatelnému chování v počítači.

Únosci prohlížeče jsou programy navržené tak, aby webové prohlížeče oběti často otevíraly určitou webovou stránku. V tomto případě je to Search.chill-tab.com. Představuje typicky vypadající vyhledávač, ačkoli slouží sponzorovaným výsledkům vždy, když se pokusíte vyhledat nějaké informace online.

Reklamy začleněné do výsledků vyhledávání obsahují odkazy na externí webové stránky s pravidly ochrany osobních údajů, které se mohou lišit od podmínek Chill Tab. Některé z těchto webových stránek mohou být extrémně nebezpečné a vyzývají vás k instalaci pluginů, aktualizací softwaru nebo jiných podezřelých softwarových produktů, aby jste získali přístup k určitému obsahu. Jiné klamavé stránky vás mohou požádat o zadání vaší e-mailové adresy jen, aby vám později mohli poslat spam.

Každé úspěšné přesměrování na externí webové stránky, které spolupracují s vývojářem tohoto podezřelého únosce prohlížeče, generuje výnosy za platbu za proklik. Je smutné, že jediným, kdo z něj těží, je autor tohoto únosce prohlížeče. Chcete-li virus Chill tab odstranit z vašeho prohlížeče, musíte najít a smazat tento pochybný doplňek.

Pokud nejste odhodláni bojovat s tímto potenciálně nežádoucím programem ručně, možná budete chtít použít nástroj jako je ReimageIntego. Přesně zkontroluje celý systém a odstraní vše, co souvisí se spywarem/malwarem. Podrobný návod, jak odinstalovat tohoto únosce ručně můžete najít níže.

Únosce prohlížeče Search.chill-tab.comSearch.chill-tab.com je pochybný webový vyhledávač, který sleduje vyhledávání uživatelů a integruje sponzorované odkazy do výsledků vyhledávání.

Známky infekce

Pokud jste nakaženi tímto únoscem, těžko spustíte prohlížení bez tohoto upozornění:

Skenování aktualizací prohlížeče

Poté, jakmile skončí skenování, zobrazí se toto upozornění:

Váš prohlížeč je nyní aktuální! Pokračujte kliknutím.

V tuto chvíli se únosce pokusí nainstalovat rozšíření Chill Tab, které by mělo být zablokováno prohlížečem Safari, protože není oficiálním rozšířením od Applu. NEVĚŘTE těmto upozorněním a ignorujete je, protože můžete skončit s dalším virem v počítači!

Zabraňte instalaci únosců prohlížeče pomocí tohoto jednoduchého triku

Existuje pouze jeden způsob, jak si udržet únosce prohlížeče a další potenciálně nežádoucí programy od těla. Při používání počítače musíte být opatrní, zejména při procházení Internetu. Určitě má hodně co nabídnout, a to také zahrnuje nebezpečný obsah.

Buďte ve střehu při instalaci programů stažených z Internetu. Je velmi důležité neinstalovat software pomocí přednastavených instalačních nastavení, protože jsou navrženy tak, aby na váš systém byly umístěny volitelné součásti. Ve skutečnosti to často přináší výnosy za platbu za instalaci. Tyto doplňky můžete snadno zrušit, když zvolíte Vlastní nebo Pokročilý způsob instalace.

Nabídky k instalaci únosců prohlížečů mohou také přicházet v podobě vyskakovacích reklam. Pokud si jich všímáte na obrazovce každý den, pravděpodobně budete muset svůj systém zkontrolovat pro software typu adware. Je to další člen skupiny potenciálně nežádoucích programů.

Odstraňte vyhledávací virus Search.chill-tab.com

Podle našich odborníků se rozšíření Chill Tab šíří pouze mezi operačními systémy Mac. Pokud je váš systém infikován, měli byste vědět, že odstranění lze provést buď ručně nebo automaticky.

Ačkoli je možnost automatického odebrání vždy lepší volbou, můžete odstranit virus přesměrování prohlížeče bez speciálního softwaru. Jen to zabere více času a vyžaduje trpělivost. Aktuální verze programu je Chill tab 1.0.

Pro úspěšné odstranění Search.chill-tab.com, musíte postupovat podle pokynů uvedených pod článkem. Vysvětlují, jak odstranit všechny součásti spojené s tímto prohlížečem únosce.

Vždy doporučujeme uživatelům PC smazat programy typu spyware ručně; nicméně by to mělo být provedeno s důkladným systémovým skenem. Chcete-li jej provést, budete potřebovat spolehlivý anti-spyware nebo software proti malwaru.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Search.chill-tab.com:

Odstranit Search.chill-tab.com ze Mac OS X systému

Chcete-li odstranit virus Chill-tab z Macu, ujistěte se, že se zbavíte všech součástí souvisejících s tímto únoscem. Hledejte položky MacSearch, hkijingy.me, updates.ijnewhb.com, cdn.macapproduct.com a podobné položky, které se vám zdají neznáme.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Search.chill-tab.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Search.chill-tab.com ze Windows systémů

V případě, že se tento potenciálně nežádoucí program objevil ve vašem operačním systému Windows, vyhledejte jeho komponenty pomocí ovládacího panelu. Musíte najít programy, které vypadají podezřelé, nebo ty, které si nepamatujete, že byste nainstalovali, vyberte je a klikněte na Odinstalovat. 

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Search.chill-tab.com a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Search.chill-tab.com či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Search.chill-tab.com z Google Chrome

Chcete-li odstranit Search.chill-tab.com z Chromu, přejděte na stránku chrome://extensions. Jednoduše zadejte tuto adresu do adresního řádku a stiskněte klávesu Enter. Zde odstraňte rozšíření Chill Tab NewTab.

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Search.chill-tab.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Search.chill-tab.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Search.chill-tab.com z Safari

Chcete-li Chill Tab odstranit z prohlížeče Safari, musíte tento prohlížeč obnovit. To je nejjednodušší způsob, jak se tohoto únosce zbavit. Můžete také přejít na seznam rozšíření a odstranit ty, které se vám zdají neznámé. Nezapomeňte odstranit MacSearch, hkijingy.me, updates.ijnewhb.com, cdn.macapproduct.com a podobné položky.

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Search.chill-tab.com, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Search.chill-tab.com dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Search.chill-tab.com z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Search.chill-tab.com a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Search.chill-tab.com Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstraňte virus Search.chill-tab.com z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Search.chill-tab.com z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Search.chill-tab.com z Mozilla Firefox (FF)

Odstraňte rozšíření Chill Tab NewTab z prohlížeče Firefox, abyste zabránili nepříjemnému přesměrování na Search.chill-tab.

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Search.chill-tab.com a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Search.chill-tab.com. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Search.chill-tab.com rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích