Míra závažnosti:  
  (12/100)

SafeSearch. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Gabriel E. Hall - -   SafeSear.ch | Druh: Únosce prohlížeče

SafeSear.ch je vyhledávač, který bývá řazen do kategorie ‚prohlížečových únosců‘. Takové zařazení není bezdůvodné. Tento vyhledávač je schopen proniknout do všech vašich prohlížečů, odkud vás pak může přesměrovávat na různé předem určené internetové stránky. Děje se tak za účelem propagace stránek, které jsou cílem přesměrování, a navýšení počtu jejich návštěvníků. Na jaké stránky se uživatel tímto způsobem dostane lze ale odhadnout jen stěží. SafeSearch.net totiž funguje díky podpoře třetích stran. A právě třetí strany, nikoli samotní vývojáři SafeSearch.net, mohou nejsnadněji rozhodovat o tom, jaké stránky budou s pomocí tohoto vyhledávače propagovány. Proto je třeba pracovat s tímto vyhledávačem opatrně. Nedovolte mu, aby vás přesměroval na škodlivé weby, ze kterých se mohou šířit různé nebezpečné aplikace. SafeSearch vám také může bez vašeho svolení zablokovat přístup k některým internetovým zdrojům či zobrazovat nevyžádanou inzerci a vyskakovací okna s komerčním nebo pornografickým obsahem. Na pozoru se mějte i před jeho schopností aktualizovat se přes internet. Díky tomu může tento program uživatele sledovat či odcizit z jejich počítačů různé osobní informace. Pokud chcete svůj počítač opravdu zodpovědně chránit, měli byste se tohoto vyhledávače bez zbytečného otálení zbavit. K tomu je možné využít návod, který uvádíme o něco níže.

the picture of SafeSearch redirect virus

Jak se může safesear.ch dostat na můj počítač?

Vyhledávač SafeSearch nebudí podezření pouze tím, že bývá příčinou nežádoucích přesměrování a vyskakovacích oken s reklamou. Pochybné jsou i metody, které využívá ke svému šíření. Jednou z nich je tzv. ‚balíčkování‘ spjaté především s freewarovými a sharewarovými programy. Pokud chcete svůj počítač před programy podobnými viru SafeSearch ochránit, začněte věnovat pozornost tomu, jaké programy na počítači používáte. V rámci prevence proti SafeSearch se, prosím, vyhýbejte zejména stahování různých pochybných, nezákonných a očividně podezřelých aplikací. V případě, že se rozhodnete si některý program zdarma z internetu nainstalovat a domníváte se, že je to bezpečné, využijte alespoň Vlastní či Pokročilou variantu instalace. Následně sledujte každý krok instalačního procesu a odmítněte instalaci jakýchkoli dodatečných potenciálně nežádoucích programů, mezi kterými může být právě i SafeSearch. Zrušte především zaškrtnutí u všech nabídek na změnu domovské stránky a výchozího vyhledávače. Právě to by totiž mohlo snadno znamenat i instalaci vyhledávače SafeSearch. Jestliže se tomuto programu podaří do cílového systému dostat, může pozměnit nastavení počítače tak, aby se poté mohl spouštět při každém novém startu počítače. V případě, že byste se nežádoucímu přesměrování vašich prohlížečů, vyskakovacím oknům a podobným nepříjemným aktivitám spojeným s touto aplikací raději vyhnuli, odstraňte SafeSearch ze svého počítače.

Jak odstranit safesearch?

Při potížích s přesměrováním, vyskakovacími okny s reklamou a dalšími nepříjemnostmi spojenými s vyhledávačem SafeSearch není radno zbytečně otálet. Program by vás kromě nich mohl poměrně snadno přimět i ke stažení dalších, nebezpečnějších virů do počítače. Pokud chcete, aby byl váš počítač v bezpečí, jednejte ihned a nechte jej zkontrolovat aktualizovaným anti-spywarovým programem, případně postupujte podle návodu uvedeného níže.

Poškození způsobené viry můžete odstranit automaticky pomocí jednoho z těchto programů: Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner, Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes. Doporučujeme tyto aplikace, protože naleznou potenciálně nežádoucí programy a viry se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisejí.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro SafeSearch
obrázek pro SafeSearchobrázek pro SafeSearchobrázek pro SafeSearchobrázek pro SafeSearch

Návod na ruční odstranění hrozby SafeSearch:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstranit SafeSearch ze Windows systémů

  1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte