Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit reklamy SushiLeads (Chrome, Firefox, IE, Edge) - aktualizováno Led 2021

od Jake Doevan - -   sushileads | Druh: Adware

Program Sushi Leads se řadí mezi potenciálně nežádoucí aplikace (tzv. PUP, z anglického ‚potentially unwanted program‘), proto si na něj dávejte pozor. Jestliže se vám na počítači objeví jeho reklamy, znamená to, že se programu podařilo nainstalovat do vašeho systému. I vy sami nejspíš intuitivně tušíte, že podobné programy nemají na vašem počítači co dělat. Dokázali byste ale říct proč?

Čím je PUP SushiLeads nebezpečený?

Software SushiLeads (jehož vývojářem je společnost SushiLeads PPC) by měl uživatelům pomoci s vyhledáváním profesionálních služeb za nejvýhodnější ceny v jejich okolí. Alespoň to tedy tvrdí jeho oficiální internetové stránky.

CO DĚLÁME:

Zdarma poskytovaná aplikace Sushi vám pomůže vyhledat nejlepší profesionály ze sféry služeb ve vašem okolí a porovnávat jejich cenové nabídky.

Tyto sliby jsou ale bohužel nepravdivé. Podezření budí už samotný název softwaru, který očividně nijak nesouvisí se službou, kterou má program nabízet. Ví se také, že Sushi Leads propaguje programy třetích stran, čímž se řadí mezi tzv. adware. Program Sushi Leads je de facto dalším klonem programů jako PastaLeads, DonutQuotes, PastaQuotes a jiných. Jejich hlavním cílem a funkcí je propagace softwaru a internetových stránek třetích stran. Finanční odměny za tuto reklamu pak zakládají zisk vývojářů této aplikace. Sushi Leads vám tak namísto slibované služby přinese především značné množství reklam plných odkazů na internetové stránky třetích stran. Pokud se vám na obrazovce objeví reklamy označené nápisly jako ‚Ads by SushiLeads,‘ ‚SushiLeads deals,‘ ‚brought to you by SushiLeads‚ či ‚SushiLeads ads‚, dejte si na ně pozor. Odkazy na těchto reklamách vás mohou velice snadno zavést na nějaké nedůvěryhodné či nebezpečné internetové stránky. Některé z cílových stránek vás mohou nutit k vyplnění průzkumu, ke stažení aplikace zdarma, k aktualizaci stávajícího softwaru či dokonce vyžádat si na vás osobní informace. Nikdy si NEINSTALUJTE neznámé aplikace z nedůvěryhodných zdrojů a NEODHALUJTE na podobných stránkách ani svá osobní data. V budoucnu byste toho mohli litovat.

SushiLeads hijacks computers in an indirect way and shows SushiLeads ads

Možná vás překvapí i následující fakt – potenciálně nežádoucí aplikace SushiLeads si potají zaznamenává údaje o vašich návycích při pohybu po internetu. S využitím sledovacích cookies, které vám nainstaluje do internetových prohlížečů (Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer či Safari), může soustavně zaznamenává dotazy, které vyhledáváte, vaše oblíbené stránky, data, která na nich zadáváte, kliknutí, IP adresu či umístění počítače, e-mailovou adresu a další podobné informace. Vše pak odesílá na vzdálené servery. Z výše uvedených důvodů doporučujeme tento program z počítače odstranit. Odstraněním tohoto parazita předejdete všem nepříjemným důsledkům, které s sebou přináší, včetně jeho vtíravých reklam. My doporučujeme vzít si na pomoc spolehlivý antivirový či anti-spywarový software, např. ReimageIntego (Windows OS) či Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Mac OS X). Obě uvedené apliakce vám pomohou v počítačovém systému vyhledat a poté i bezpečně odstranit spyware a malware.

Jak se mi může program SushiLeads dostat do prohlížečů?

Potenciálně nebezpečné programy – aplikaci SushiLeads nevyjímaje – se šíří internetem zpravidla jako přílohy programů zdarma, se kterými si je můžete stáhnout v jednom společném instalačním balíčku, a to i s poměrně známých internetových zdrojů (download.com, soft32.com a podobně). Že se program šíří právě tímto způsobem naznačuje i jeho oficiální internetová stránka:

Widget Sushi-Leads si můžete stáhnout přímo anebo nepřímo, společně s nějakým sofwarem či prohlížečovým rozšířením třetích stran. Nejčastěji se Sushi-Leads šíří společně s aplikacemi a lištami, které si můžete z internetu stahovat zdarma. To umožňuje vývojářům nabízet svůj sofware zdarma.

Tzv. ‚balíčkování‘, tedy společné šíření několika různých programů v jediném instalačním balíčku, využívají zejména vývojáři potenciálně nežádoucích programů. Při každé instalaci programu staženého z internetu zdarma si vždy pečlivě zkontrolujte, zda se vám společně s ním neinstalují do systému i nějaké nežádoucí přílohy. Doporučujeme vyhýbat se zejména bezhlavému a unáhlenému klikání na tlačítko Další. Naopak si pozorně a pomalu projděte veškeré informace, které vám o sobě program sděluje, přečtěte si jeho Licenční smlouvu s koncovým uživatelem a Zásady na ochranu osobních údajů a pokuste se odhalit všechny ‚dodatečné přílohy‘, které stahovaný software ukrývá. Objevíte je ale zpravidla pouze v případě, že si místo Rychlé/Základní instalace zvolíte instalaci Vlastní/Pokročilou. Ta vám umožní nežádoucí přílohy nejen objevit, ale také zamítnout. Už je pozdě a vy jste správný postup nestihli? Nevadí. Pokračujte na další stránku.

Jak tento adware odstranit?

Virus SushiLeads můžete odstranit ručně nebo automaticky. Obě cesty vás dovedou k témuž cíli, s jediným rozdílem – zatímco při svépomocném odstranění (ručně) smažete pouze tohoto parazita, automatická varianta (bezpečnostní software) pro vás vyhledá a odstraní kromě tohoto softwaru i VŠECHNY ostatní případné hrozby v systému. Můžete sáhnout např. po některé z aplikací, které doporučujeme v dalším textu. Pro uživatele, kteří se rozhodnou odstranit tento potenciálně nežádoucí program ručně, jsme připravili podrobný návod.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro reklamy SushiLeads
obrázek pro reklamy SushiLeads

Návod na ruční odstranění reklam SushiLeads:

Odstranit SushiLeads ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby SushiLeads a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku SushiLeads či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit SushiLeads ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte SushiLeads a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit SushiLeads z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte SushiLeads a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby SushiLeads Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstraňte reklamy SushiLeads z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být SushiLeads z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit SushiLeads z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte SushiLeads a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby SushiLeads. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit SushiLeads z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte SushiLeads a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby SushiLeads. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit SushiLeads z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte SushiLeads, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace SushiLeads dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-ads-by-sushileads.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Ads by SushiLeads