Odstranit reklamy Instant Support (Návod k odstranení) - aktualizace Led 2021

od Julie Splinters - - | Druh: Adware

Návod na odstranění reklam Instant Support

Co je to Reklamy Instant Support?

Co je to Instant Support a jedná se skutečně o virus?

Instant Support ads

Pokud jste si na svém prohlížeči všimli podezřelých reklam a neznámých procesů v seznamu procesů, měli byste vědět, že do vašeho systému pronikl virus InstantSupport. Dokonce i když jste si jisti, že jste jej nainstalovali, měli byste zkontrolovat počítač pro adware a podobné PUP, protože se aktivně šíří ve svazku s jiným softwarem.

Tato aplikace je označena jako adware a potenciálně nežádoucí program podle většiny odborníků v oblasti na počítačovou bezpečnost. Připravili jsme pro vás tento článek o panelu nástrojů Instant Support, abychom vám osvětlili, co je cílem tohoto programu a také poskytneme návod, jak ho z počítače odstranit.

Proč byste neměli věřit viru Instant Support?

Jak jsme již zmínili, tato aplikace se může do vašeho systému dostat snadno bez povšimnutí, a jakmile se tak stane, nainstaluje svá rozšíření do vašeho webového prohlížeče. Také nezáleží na tom, který internetový prohlížeč používáte – Google Chrome, Internet Explorer nebo Mozilla Firefox – tento adware ovlivní každý z nich.

Instant Support předstírá, že je prospěšný poskytovatel technické podpory, ale neměli byste spoléhat na popis této aplikace. Tato rozšíření vám budou posílat různé vyskakovací zprávy, které vám upozorní na stav vašeho počítače. Obvykle zní takto:

Naši Microsoft vyškolení technici jsou v pohotovosti a připraveni vám pomoci vyřešit všechny vaše problémy s PC a mnohem víc.

Kromě toho vám reklamy Instant Support nabídnou bezplatnou pomoc prostřednictvím těchto telefonních číslech: (888) 693-5841 nebo (866) 818-5310, ale nikdy byste na tato čísla neměli volat! V opačném případě budete nemile překvapeni až obdržíte příští účet za telefon. Zaměstnanci Instant Support s vámi budou mluvit o vašem počítači, ale měli byste vědět, že cena za minutu této podpory je mimořádně vysoká. Důrazně doporučujeme, abyste takové vyskakovací zprávy ignarovali.

Nezapomeňte, že můžete dostávat zavádějící vyskakovací zprávy, které nabízí podporu s PC nejen od programu Instant Support, ale i od kterékoliv jiného adwaru; pokud se chcete zbavit těchto nesmyslných přerušení, doporučujeme instalaci anti-malwarového programu ReimageIntego, který detekuje a odstraní InstantSupport a všechny další PUP nebo možné počítačové hrozby.

Instant Support ads

Distribuční metody programu Instant Support:

Instant Support adware se šíří s dalším freewarem a sharewarem. Pokud si z internetu čas od času stáhujete programy zdarma, musíte být mimořádně opatrní, protože si můžete spolu s nimi nainstalovat i svázaný softwarový balíček. Vývojáři tohoto PUP vás nebudou informovat o další aplikaci, kterou přidali do svého balíčku stahování a nebudete o ní vědět, pokud si to nezjistíte sami. V současné době, bylo zmíněno, že se Instant Support virus šíří ve svazku s programem PC Accelerate.

Chcete-li zjistit informace o volitelných položkách ke stažení, musíte zvolit správné nastavení instalace. Takže přeskočte tradiční ''standardní '', „základní“, „běžnou“ nebo „výchozí“ možnost instalace a zvolte ''pokročilou“ nebo „vlastní''. Tyto dvě možnosti vám umožní řídit proces stahování a vybrat programy, které chcete instalovat, a ty, které chcete přeskočit. Můžete odmítnout nechtěné aplikace tím, že u návrhů k jejich instalaci zrušíte zaškrtnutí. Nyní můžete pokračovat dále a dokončit proces instalace.

Způsoby odstranění programu Instant Support:

Virus Instant Support můžete odstranit s nebo bez pomoci anti-spywarového programu. Můžete ho také zkusit odstranit ručně. K tomu jsme poskytli návod k odebrání krok za krokem níže. Nicméně, pokud jste čerstvý uživatel počítače, může být docela náročný úkol najít všechny infekční soubory, které tento program může mít skryté hluboko v systému počítače.

Z tohoto důvodu důrazně doporučujeme používat profesionální bezpečnostní nástroj, který najde všechny skryté nevyžádané soubory a odstraní je. Nicméně, neměli byste zapomínat, že všechny antivirové programy potřebují pravidelnou aktualizaci. V opačném případě nemusí být schopen detekovat některé z nejnovějších verzí virů.

Obvykle sofistikované antivirové programy mají aktivovanou funkci automatické aktualizace. Pokud tomu tak není, měli byste ji hned aktivovat. Přesto, pokud je funkce aktivovaná, ale váš antivirus se zdá zastaralý, můžete automaticky aktualizovat virovou databázi, tím, že navštívíte oficiální webové stránky antivirového poskytovatele nebo najdete možnost aktualizace v samotné aplikaci. Aktualizovaný a plně funkční antivirový program se nejen postará o odstranění programu Instant Support, ale také vás chrání při prohlížení internetu v reálném čase.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění reklam Instant Support

Odstranit Instant Support ze Windows systémů

Při pokusu o odstranění malwaru Instant Support z vašeho počítače, byste měli hledat PC Accelerate, PC Accelerate Pro a podobné položky. Doporučujeme je také odinstalovat.

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Instant Support a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Instant Support či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Instant Support ze Mac OS X systému

Chcete-li zabránit znovuobjevení reklam Instant Support, měli byste také odstranit související součásti. Bylo potvrzeno, že jedena z nich je PC Accelerate (také známá jako PC Accelerate Pro).

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Instant Support a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Instant Support z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Instant Support a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Instant Support. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Instant Support z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Instant Support a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Instant Support. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Instant Support z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Instant Support, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Instant Support dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Instant Support rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích