Míra závažnosti:  
  (10/100)

Reklamy Daugava. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

Jake Doe - - | Druh: Adware
12

Má smysl stahovat si program Daugava?

Náš názor zní, že Daugava za pozornost nestojí. Po stažení tohoto prohlížečového rozšíření do počítače vás může nemile překvapit množství reklam, které se vám v systému po stažení Daugavy objeví. Uživatelé, kteří si tento program stáhnou, jeho reklamní sdělení zpravidla očekávají. Netuší ale, že jim budou vystaveni tak často. Reklamy Daugava vás mohou vyrušovat nejen při nakupování on-line, ale např. i při čtení zpráv či při odpočinkovém surfování po vlnách internetu. V případě, že o to nestojíte, si aplikaci Daugava rozhodně nestahujte. Daugava svým uživatelům sice slibuje úsporu peněz, avšak pro toto tvrzení neexistují žádné záruky. Cílem reklam Daugava není ušetřit vaše peníze, nýbrž zvýšit návštěvnost určitých internetových stránek. Ví se také, že poslední verze tohoto softwaru, Daugava 2.0.0.701, vás může prostřednictvím jedné ze svých reklam přesměrovat na internetové stránky, které jsou považovány za nebezpečné. K softwaru Daugava, stejně jako k veškerým jeho upozorněním a reklamám, proto doporučujeme přistupovat obezřetně. V zájmu co nejúčinnější ochrany počítače proti virům doporučujeme Daugavu ze systému raději zcela odsranit.

Vývojáři této aplikace se snaží tento svůj produkt po internetu aktivně šířit. Využívají k tomu distribuční metodu zvanou balíčkování. Ta spočívá ve spojování vícero programů do jednoho instalačního balíčku. Daugavu si tak můžete nevědomky stáhnout společně s nějakým freewarem či sharewarem, k němuž bude přiložena jako jeho volitelná (a skrytá) příloha zdarma. Kromě toho pro vás máme ještě jedno varování – tento potenciálně nežádoucí program může začít sledovat vaši aktivitu na internetu. Daugava 2.0.0.701 se, stejně jako řada dalších prohlížečových rozšíření, zajímá zejména o ne-osobně identifikovatelné informace. Může jít např. o vyhledávané termíny, nejčastěji navštěvované stránky, informace, které na svých oblíbených stránkách zadáváte, IP adresu či umístění počítače a o další podobné podrobnosti. Přestože se o informace osobní povahy, doporučujeme jejich soukromou povahu bránit. Pokud je vám představa právě popsaného sledování jakkoli nepříjemná, nebojte se Daugavu ze svého systému bez váhání odstranit. K tomu doporučujeme využít anti-spywarovu program Reimage. SpyHunter je spolehlivý software, který pro vás (nejen) tento virus vyhledá a odstraní automaticky.

Daugava ads and deals on commercial ads

Jak se Daugava šíří?

Jak už bylo naznačeno výše, adware Daugava se šíří internetem dvěma různými způsoby. Můžete si jej stáhnout a nainstalovat sami, anebo vám proklouzne do počítače tajně a za vašimi zády. To druhé se mu podaří v případě, že si budete instalovat nový freeware/shareware, ale nebudete postupovat dostatečně pozorně a nevšimnete si, že dotyčný freeware obsahuje i určité přílohy – v tomto případě konkrétně program Daugava. Nechtěné instalaci podobných potenciálně nežádoucích či adwarových programů můžete zabránit tím, že si při stahování freewaru (programů zdarma) budete vždy volit možnost Pokročilé/Vlastní instalace a celý proces instalace budete také pozorně sledovat. Jestliže v jeho průběhu narazíte na informace o podezřelých přílohách, navrhovaných změnách v nastavení či dodatečných aplikacích, musíte je před dokončením instalace odmítnout. Především doporučujeme vyhýbat se pochybným instalátorům třetích stran či různým správcům stahování. Právě s takovým softwarem se potenciálně nežádoucí programy šíří nejčastěji.

Jak odstranit virus Daugava:

Ačkoli tisíce uživatelů označují software Daugava slovem virus, odborníci na počítačovou bezpečnost se v tomto případě přiklánějí spíše k pojmům adware či potenciálně nežádoucí program. Důležité ale je, že bez ohledu na kategorizaci tohoto parazita jej lze z počítače odstranit s pomocí jakéhokoli spolehlivého anti-spywarového programu. Nikdy nezapomínejte, že před každým spuštěním anti-virového či anti-spywarového programu je také třeba aktualizovat jeho databázi virů/hrozeb. Software Daugava 2.0.0.70 lze ale odstranit – a to poměrně snadno – i svépomocí, ručně. Stačí postupovat přesně podle návodu, který uvádímě níže. Odstranění tohoto parazita vám pomůže chránit počítač před nežádoucím přesměrováním na neznámé stránky, před zavádějící a klamavou reklamou či před sledováním vašich on-line aktivit.

Hrozbu Daugava můžete automaticky odstranit s pomocí jednoho z těchto programů: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Doporučujeme vám tyto aplikace, neboť dokáží snadno odstranit potenciálně nežádoucí programy a viry, a navíc i všechny soubory a záznamy v registru, které s nimi souvisejí.

Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění reklamy Daugava souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X

Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage se doporučuje pro odinstalování reklamy Daugava. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.

Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Plumbytes Anti-Malware
Vyzkoušeli jsme, jak je Plumbytes Anti-Malware účinný při odstraňování reklamy Daugava (2016-01-19)
Malwarebytes Anti Malware
Vyzkoušeli jsme, jak je Malwarebytes Anti Malware účinný při odstraňování reklamy Daugava (2016-01-19)
Hitman Pro
Vyzkoušeli jsme, jak je Hitman Pro účinný při odstraňování reklamy Daugava (2016-01-19)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Vyzkoušeli jsme, jak je Webroot SecureAnywhere AntiVirus účinný při odstraňování reklamy Daugava (2016-01-19)
Rychlé menu: Návod na ruční odstranění reklam Daugava
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstranit Daugava ze Windows 7 / Vista / XP systémů

 • Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs).
Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').

Odstranit Daugava ze Windows 10 / Windows 8 systémů

 • Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program.
Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'. Odstranění hrozby Daugava a s ní spojených programů
 • Zde vyhledejte položku Daugava či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 • Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn.
Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstranit Daugava ze Mac OS X systému

Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications

Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'

Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Daugava a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash

Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'
Reimage je nástroj pro detekci malwaru. Pro odstranění infekci budete muset zakoupit plnou verzi. Více informací o Reimage.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstranit Daugava z Internet Explorer (IE)

Odstraňte nebezpečné doplňky
 • Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons.
Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 • Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Daugava a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable:
Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable' V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
 • Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 • Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn.
Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
 • Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 • Zde zvolte Reset.
 • V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Daugava
Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstraňte reklamy Daugava z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):
 • Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 • Klepněte na Settings pro další možnosti.
 • Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data.
Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 • Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear.
Vyberte tlačítko 'Clear'
 • Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager.
Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 • Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 • Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky.
Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details'Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 • Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task.
Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 • Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 • Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete.
Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 • Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator.
Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 • Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter: Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Daugava z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstranit Daugava z Mozilla Firefox (FF)

Odstraňte nebezpečná rozšíření
 • Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions.
Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 • Zde vyberte Daugava a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek.
Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
 • Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information.
Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 • Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Daugava.
Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstranit Daugava z Google Chrome

Odstraňte škodlivé pluginy
 • Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions.
Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 • Zde vyberte Daugava a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše.
Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 • Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines.
V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 • V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu.
Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X' Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
 • V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 • Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings.
V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 • Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Daugava.
Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstranit Daugava z Safari

Odstraňte nebezpečná rozšíření
 • Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences.
Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 • Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Daugava, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall.
Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky Obnovit původní nastavení aplikace Safari
 • Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari...
Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 • Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Daugava dokončeno, klikněte na tlačítko Reset.
Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'
Reimage je nástroj pro detekci malwaru. Pro odstranění infekci budete muset zakoupit plnou verzi. Více informací o Reimage.
Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Daugava rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus nebo Malwarebytes Anti Malware.
Jake Doe
Jake Doe - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Návody na odstranění v dalších jazycích