Odstranit virus Redshitline (Návod pro jednoduché odstranění)

Návod na odstranění viru Redshitline

Co je to Redshitline virus?

Jak Redshitline virus funguje?

Redshitline ransomware je nový počítačový virus, který spadá do kategorie ransomware. Tyto viry jsou v dnešní době velmi populární, protože kybernetičtí zločinci si všimli, že mnoho uživatelů dostane strach při pomyšlení, že ztratí své osobní soubory navždy. Nicméně, pokud nevíte, co ransomware virus je a jak funguje, doporučujeme, abyste si přečetli níže uvedené informace.

Redshitline virus se chová stejně jako jakýkoli jiný ransomware. Abychom byli přesní, šíří se stejně jako Locky ransomware. Stejně jako tento mimořádně úspěšný počítačový virus, Redshitline ransomware přijde na e-mail oběti v podobě bezpečného Word dokumentu. Tento dokument obsahuje škodlivý kód, který se aktivuje v případě, že jsou v aplikaci Word povolena makra. Potom tento kód stáhne soubor Redshitline a spustí jej. Pak Redshitline malware prohledá počítač a zašifruje osobní soubory oběti, včetně dokumentů, prezentací, hudby, video souborů, archivů, stručně řečeno – všechno. Po zašifrování všech souborů, virus přidá k jejich názvu příponu .IDB[random symbols][email protected]. Šifrování se provádí pomocí šifrovacího algoritmu RSA-2048, který je složitý a je téměř nemožné jej dešifrovat. V důsledku toho se soubory oběti stanou nepřístupné. Poté virus nabídne možnost koupit je zpět. Změní tapetu plochy v žádost o výkupné, další žádosti o výkupné (s nazvaném How to decrypt your files.text) také zanechá ve složkách zašifrovaných souborů. Zpráva na ploše odpovídá informaci z žádosti o výkupné ve složkách – virus uvádí, že soubory byly zašifrovány, ale v případě, že je oběť chce získat zpět musí jeden ze zašifrovaných souborů odeslat na poskytnutou e-mailovou adresu ([email protected]. Pokud tento e-mail nefunguje, zločinci příkazují e-mail odeslat na [email protected].)

Tento ransomware neuvádí kolik peněz chce výměnou za dešifrovací klíč. To znamená, že podvodníci jsou buď připraveni smlouvat nebo pro každou oběť určí jinou částku. Předtím, než se rozhodnete zaplatit, byste si měli uvědomit několik věcí. Za prvé, neexistuje žádná záruka, že vám tito počítačoví zločinci opravdu poskytnou dešifrovací klíč. Proto, riskujete ztrátu svých souborů I peněz. Druhá věc, kterou je třeba si pamatovat je, že posílání peněz kybertetickým zločincům je podporujete v pokračování trestné činnosti. Pokud nemáte v plánu platit, měli byste Redshitline ransomware odstranit pomocí programu FortectIntego nebo jiného anti-malwarového řešení.

Jak se před ransomwarem chránit?

Ransomware je v poslední době na vzestupu, slyšíme o nové variantě ransomwaru každý týden. Buďte opatrní, existuje mnoho nebezpečných virů, které se nedávno objevily – Locky, KeRanger, Maktub Locker, Alpha Crypt, a mnoho dalších.

 • Běžně jsou přímo zaslány obětem prostřednictvím e-mailu, a přicházejí ve formě přílohy v podobě bezpečného souboru. Bezohledu na to jak moc jste zvědaví, klíč k bezpečnosti je ignorovat e-maily, které pocházejí od neznámých odesílatelů. Mějte na paměti, že kybernetičtí zločinci často předstírají, že jsou oficiálními partnery známých společností; nenaleťte jim!
 • Ransomware lze stáhnout do počítače, pokud uživatel nedávno neúmyslně nainstaloval trojského koně. Aby se takové hrozbě zabránilo, je vhodné do počítače nainstalovat spolehlivý anti-malwarový program, neboť tyto škodlivé počítačové viry obvykle vstupí do systému nenápadně, zatímco předstírají, že jsou nějaký bezpečný program nebo soubor. Spustí škodlivé procesy na pozadí, proto je těžké je zaznamenat.
 • Vyhýbejte se návštěvám vysoce rizikových webových stránek. Snažte se vyhýbat otravným vyskakovacím reklamám a banerům, snaží se uživatele přimět na ně kliknout a pak ho přesměrovat na podvodné webové stránky. Pokud si těchto reklam všimnete vždy, když prochlížíte internet, měli byste počítač zkotrolovat pomocí programu FortectIntego nebo jiného spolehlivého anti-malwaru.
 • Namísto otevírání souborů stažených z internetu, je uložte do počítače. Tak dáte bezpečnostnímu softwaru čas na kontrolu spolehlivosti souboru.
 • Pravidelně zálohujte důležité soubory na externí disk. Praktikováním této metody udržujete důležitá data v bezpečí v případě, že se některému ransomwaru podaří proniknout do systému počítače. Udržujte záložní disk odpojen od počítače!

Pokud jste byli infikováni virem How to decrypt your files.txt, ale předtím jste si nevytvořili záložní kopie souborů, můžete s tím teď sotva něco udělat. Počítačoví odborníci se snaží vytvořit dešifrovací nástroj, nicméně zatím se jim to nepodařilo.

Odstranění viru Redshitline

Jak již bylo zmíněno, nejlepší způsob, jak odstranit virus Redshitline je nechat profesionální nástroj pro odstranění malwaru to udělat za vás. Ten může detekovat a odstranit všechny komponenty takového viru; netřeba říkat, že je těžké to provést ručně. Nicméně, pokud si myslíte, že jste dost zkušení, abyste Redshitline odstranili ručně, měli byste postupovat podle pokynů uvedených níže. Neváhejte nám poslat svůj dotaz, pokud při odstraňování malwaru Redshitline narazíte na jakýkoli problém.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Redshitline

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte Redshitline pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Redshitline. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění Redshitline proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Redshitline a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích