Míra závažnosti:  
  (99/100)

Redshitline virus. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Olivia Morelli - - | Druh: Programy kradoucí data

Jak Redshitline virus funguje?

Redshitline ransomware je nový počítačový virus, který spadá do kategorie ransomware. Tyto viry jsou v dnešní době velmi populární, protože kybernetičtí zločinci si všimli, že mnoho uživatelů dostane strach při pomyšlení, že ztratí své osobní soubory navždy. Nicméně, pokud nevíte, co ransomware virus je a jak funguje, doporučujeme, abyste si přečetli níže uvedené informace.

Redshitline virus se chová stejně jako jakýkoli jiný ransomware. Abychom byli přesní, šíří se stejně jako Locky ransomware. Stejně jako tento mimořádně úspěšný počítačový virus, Redshitline ransomware přijde na e-mail oběti v podobě bezpečného Word dokumentu. Tento dokument obsahuje škodlivý kód, který se aktivuje v případě, že jsou v aplikaci Word povolena makra. Potom tento kód stáhne soubor Redshitline a spustí jej. Pak Redshitline malware prohledá počítač a zašifruje osobní soubory oběti, včetně dokumentů, prezentací, hudby, video souborů, archivů, stručně řečeno – všechno. Po zašifrování všech souborů, virus přidá k jejich názvu příponu .IDB[random symbols].redshitline@india.com.xtbl. Šifrování se provádí pomocí šifrovacího algoritmu RSA-2048, který je složitý a je téměř nemožné jej dešifrovat. V důsledku toho se soubory oběti stanou nepřístupné. Poté virus nabídne možnost koupit je zpět. Změní tapetu plochy v žádost o výkupné, další žádosti o výkupné (s nazvaném How to decrypt your files.text) také zanechá ve složkách zašifrovaných souborů. Zpráva na ploše odpovídá informaci z žádosti o výkupné ve složkách – virus uvádí, že soubory byly zašifrovány, ale v případě, že je oběť chce získat zpět musí jeden ze zašifrovaných souborů odeslat na poskytnutou e-mailovou adresu (redshitline@india.com. Pokud tento e-mail nefunguje, zločinci příkazují e-mail odeslat na redshitline@aol.com.)

Redshitline virus

Tento ransomware neuvádí kolik peněz chce výměnou za dešifrovací klíč. To znamená, že podvodníci jsou buď připraveni smlouvat nebo pro každou oběť určí jinou částku. Předtím, než se rozhodnete zaplatit, byste si měli uvědomit několik věcí. Za prvé, neexistuje žádná záruka, že vám tito počítačoví zločinci opravdu poskytnou dešifrovací klíč. Proto, riskujete ztrátu svých souborů I peněz. Druhá věc, kterou je třeba si pamatovat je, že posílání peněz kybertetickým zločincům je podporujete v pokračování trestné činnosti. Pokud nemáte v plánu platit, měli byste Redshitline ransomware odstranit pomocí programu Reimage nebo jiného anti-malwarového řešení.

Jak se před ransomwarem chránit?

Ransomware je v poslední době na vzestupu, slyšíme o nové variantě ransomwaru každý týden. Buďte opatrní, existuje mnoho nebezpečných virů, které se nedávno objevily – Locky, KeRanger, Maktub Locker, Alpha Crypt, a mnoho dalších.

 • Běžně jsou přímo zaslány obětem prostřednictvím e-mailu, a přicházejí ve formě přílohy v podobě bezpečného souboru. Bezohledu na to jak moc jste zvědaví, klíč k bezpečnosti je ignorovat e-maily, které pocházejí od neznámých odesílatelů. Mějte na paměti, že kybernetičtí zločinci často předstírají, že jsou oficiálními partnery známých společností; nenaleťte jim!
 • Ransomware lze stáhnout do počítače, pokud uživatel nedávno neúmyslně nainstaloval trojského koně. Aby se takové hrozbě zabránilo, je vhodné do počítače nainstalovat spolehlivý anti-malwarový program, neboť tyto škodlivé počítačové viry obvykle vstupí do systému nenápadně, zatímco předstírají, že jsou nějaký bezpečný program nebo soubor. Spustí škodlivé procesy na pozadí, proto je těžké je zaznamenat.
 • Vyhýbejte se návštěvám vysoce rizikových webových stránek. Snažte se vyhýbat otravným vyskakovacím reklamám a banerům, snaží se uživatele přimět na ně kliknout a pak ho přesměrovat na podvodné webové stránky. Pokud si těchto reklam všimnete vždy, když prochlížíte internet, měli byste počítač zkotrolovat pomocí programu Reimage nebo jiného spolehlivého anti-malwaru.
 • Namísto otevírání souborů stažených z internetu, je uložte do počítače. Tak dáte bezpečnostnímu softwaru čas na kontrolu spolehlivosti souboru.
 • Pravidelně zálohujte důležité soubory na externí disk. Praktikováním této metody udržujete důležitá data v bezpečí v případě, že se některému ransomwaru podaří proniknout do systému počítače. Udržujte záložní disk odpojen od počítače!

Pokud jste byli infikováni virem How to decrypt your files.txt, ale předtím jste si nevytvořili záložní kopie souborů, můžete s tím teď sotva něco udělat. Počítačoví odborníci se snaží vytvořit dešifrovací nástroj, nicméně zatím se jim to nepodařilo.

Odstranění viru Redshitline

Jak již bylo zmíněno, nejlepší způsob, jak odstranit virus Redshitline je nechat profesionální nástroj pro odstranění malwaru to udělat za vás. Ten může detekovat a odstranit všechny komponenty takového viru; netřeba říkat, že je těžké to provést ručně. Nicméně, pokud si myslíte, že jste dost zkušení, abyste Redshitline odstranili ručně, měli byste postupovat podle pokynů uvedených níže. Neváhejte nám poslat svůj dotaz, pokud při odstraňování malwaru Redshitline narazíte na jakýkoli problém.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění viru Redshitline:

Odstraňte Redshitline pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Redshitline

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Redshitline.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Redshitline pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Redshitline. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění Redshitline proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Redshitline a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner nebo Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-redshitline-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích