Odstranit únosce Istartpageing.com (Návod pro jednoduché odstranění)

Návod na odstranění přesměrovávače Istartpageing.com

Co je to Prohlížečový únosce Istartpageing.com?

Do jaké kategorie programů patří Istartpageing.com?

Istartpageing.com se řadí do skupiny ‚prohlížečových únosců‘. Do počítače se vám může dostat v okamžiku, kdy si stáhnete a nainstalujete určitý program nabízený na internetu zdarma. Náš tým odborníků na bezpečnost se rozhodl podívat se této aplikaci na zoubek a zjistil o ní zajímavé informace, které vám osvětlí, proč byste si ji měli ze svého počítače co nejrychleji smazat. Web Istartpageing.com se snaží prezentovat jako důvěryhodná sránka pro vyhledávání, který svým uživatelům poskytne ty nejlepší výsledky od velkých vyhledávačů jako Google, Bing a Yahoo. Podobným slibům však nelze nikdy příliš věřit. Ve skutečnosti jde o prohlížečového únosce, který vám bude zobrazovat především sponzorované odkazy, s jejichž pomocí se vás pak pokusí přesměrovat na předem určené stránky svých klientů. Pokud o to nestojíte, měli byste se viru Istartpageing.com raději vyhnout!

Istartpageing.com se šíří většinou s pomocí stahování zdarma, zpravidla s programy pro přehrávání médií, pro tvorbu PDF, pro stahování a podobně. Ihned po instalaci do systému začne tento prohlížečový únosce propagovat stránky svých klientů a nutit uživatele k návštěvě předem určených domén. Právě s tímto cílem se vám může objevit jako nová domovská stránka či výchozí vyhledávač v prohlížeči Google Chrome, Mozilla Firefox nebo v Internet Exploreru. Ihned poté vám může začít zobrazovat své poupravené výsledky vyhledávání plné placených odkazů a reklam. Zapamatujte si, že jeho vývojáři jsou placeni za to, že na stránky svých klientů přesměrují co nejvíce uživatelů a zvýší tak jejich ranking.

Používání vyhledávače Istartpageing.com může mít za následek několik různých nepříjemností. Největším nebezpečím je samozřejmě možnost přesměrování na škodlivé stránky, na kterých vám může hrozit napadení virem či malwarem. Z uvedených důvodů NEDOPORUČUJEME vyhledávač používat ani klikat na odkazy, který vám nabídne jako odpověď na vámi vyhledávaný dotaz. A protože v případě ponechání tohoto programu v počítači riskujete zpřístupnění vašich osobních informací podezřelým třetím stranám, doporučujeme jej ze systému odstranit. Zmíněný prohlížečový únosce vám může nainstalovat do prohlížečů sledovací cookies a dlouhodobě shromaždovat různé osobně neidentifikovatelné informace o vašem pohybu po internetu. Ihned poté, co se vám v prohlížečích objeví, se proto doporučuje tuto aplikaci ze systému spolehlivě odstranit. K tomu doporučujeme využít program ReimageIntego, případně jiný důvěryhodný anti-spywarový nástroj.

an example of the main page that belongs to Istartpageing.com browser hijacker

Jak se prohlížečoví únosci dostávají do počítačů?

Přestože na první pohled se může Istartpageing zdát poměrně nápomocný, pamatujte si, že většina stránek, které propaguje, má komerční cíle, či usiluje dokonce o šíření počítačových virů. Istartpageing vám může také zpomalit prohlížeč či počítač a oslabit jeho zabezpečení. Je třeba si uvědomit, že ne všechny aplikace, které si lze stahovat zdarma, jsou spolehlivé a bezpečné.

Jak se vám může Istartpageing.com dostat do počítače? Odpověď je velice jednoduchá. Dokáže to společně s určitými programy zdarma, s nimiž si jej můžete stáhnout do počítače jako jejich více či méně skrytou přílohu zdarma. Na podobné balíčky několika programů spojených do jedné instalace lze natrefit na stránkách jako download.com, soft32.com, softonic.com, cnet.com apod. Každý freeware, který se rozhodnete si do počítače nainstalovat, byste si proto měli pečlivě zkontrolovat. Přečtěte si jeho Licenční ujednání s koncovým uživatelem, Zásady ochrany osobních údajů a zjistěte si o něm i další dostupné informace. Poté si zvolte Pokročilou/Vlastní variantu instalace a v jejím průběhu zrušte zaškrtnutí u jakýchkoli podezřelých formulací, mezi nimiž může být i souhlas s nastavením právě stránky Istartpageing jakožto nové domovské stránky a výchozího vyhledávače.

Jak napravit potíže způsobené v počítači virem Istartpageing.com:

Objeví-li se vám v prohlížeči (IE, Mozilla či Google Chrome) stránka Istartpageing.com, odstraňte ji ze svých prohlížečů i z počítače dřív, než vás začne přesměrovávat na pochybné stránky či než vám způsobí jiné nepříjemnosti, například tyto:

 • Enormní množství komerčních upozornění, reklam Istartpageing, odkazů z textu, bannerů a podobných záležitostí;
 • Pozměněné a zcela irelevantní výsledky vyhledávání;
 • Sledování vaší aktivity v prohlížeči/na internetu, byť tento vyhledávač sbírá pouze osobně neidentifikovatelné informace;

V případě, že se výše uvedených problémů raději vyvarujete, využijte níže uvedený návod a se jeho pmocí virus Istartpageing ze svého systému odstraňte. Našim uživatelům doporučujeme zvolit si možnost automatického odstranění, která zaručí, že budou odstraněny skutečně všechny součásti tohoto nepříjemného a nevítaného návštěvníka.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění přesměrovávače Istartpageing.com

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li Prohlížečový únosce Istartpageing.com odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Prohlížečový únosce Istartpageing.com (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit Istartpageing.com ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Istartpageing.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstraňte "únosce" Istartpageing.com z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Istartpageing.com z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Prohlížečový únosce Istartpageing.com a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Prohlížečový únosce Istartpageing.com odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Prohlížečový únosce Istartpageing.com odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Odstranit Istartpageing.com z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Istartpageing.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Istartpageing.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Istartpageing.com z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Istartpageing.com, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Istartpageing.com dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Istartpageing.com rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích