Proč byste se měli vyhýbat Delta Search a dalším podvodným vyhledávačům

Why you should avoid Delta Search and other fake search enginesAni dnes si většina uživatelů internetu stále ještě NENÍ vědoma toho, že existují tisíce vyhledávačů, které mohou na jejich počítačích způsobit vážné škody. Tito internetoví podvodníci obvykle umísťují mezi své výsledky vyhledávání stránky odlišné od těch, které vám nabídnou důvěryhodné vyhledávače typu Google, Yahoo nebo Bing. Na ty nejvyšší pozice ve výsledcích pak umísťují stránky podezřelé a pochybné. Mohou tak jednoduše přesměrovat lidi na domény, které prodávají neužitečné výrobky, nabízejí nechtěné služby nebo, v nejhorším případě, šíří malware.

Je také důležité zde zmínit, že vyhledávače tohoto typu využívají k pronikání do cílových počítačů pochybné strategie a následně ovlivňují všechny internetové prohlížeče, které jsou v počítači nainstalovány. Spoléhají se většinou na prohlížečové přesměrovávače, které dokáží infiltrovat počítač s pomocí slabin v zabezpečení a následně pozměnit nastavení počítače podle svých potřeb. Další oblíbená metoda šíření, jíž se zde rovněž využívá, je založena na freewaru a sharewaru. Ty mívají často v seznamu svých příloh různé falešné vyhledávače. Proto buďte, prosím, velmi opatrní, když takové programy stahujete a instalujete.

Jedním z pochybných vyhledávačů tohoto typu je Delta Search. I tento program je šířen s pomocí zmíněných nečestných metod a následně nastaven, aby uživateli zobrazoval výsledky vyhledávání plné nekvalitních odkazů. Tomuto vyhledávači jsme se rozhodli věnovat zvýšenou pozornost. Tvůrci této aplikace se totiž rozhodli využít poměrně záludnou strategii k tomu, aby uživatele přesvědčili, že jde o legitimní a důvěryhodný program. Výrobci scamu začali zanechávat komentáře na různých diskusních fórech, na nichž se důvěryhodnost tohoto softwaru řeší, a snaží se přesvědčit uživatele, že Delta Search náleží důvěryhodné společnosti. Nejenže se zde o Delta Search vyjadřují jako o legitimním programu, ale zanechávají v těchto diskusích také svou e-mailovou adresu, na které by měli lidé nalézt pomoc při potížích s odinstalováním tohoto programu z počítače. To se samozřejmě zpravidla nedaří.

Důrazně doporučujeme veškerým komentářům zaslaným pravděpodobně zástupci Delta Search nedůvěřovat. Bez ohledu na to, co se v nich tvrdí, je tato falešná stránka pro vyhledávání navržena pouze za účelem přesměrování nevědomých internetových uživatelů na potenciálně škodlivé stránky. Pokud se chcete při pohybu po intenetu cítit bezpečně, měli byste používat dobře známé vyhledávače.

O autorovi
Alice Woods
Alice Woods

Rád uživatele poučí o prevenci před viry...

Kontaktujte Alice Woods
O společnosti Esolutions

Přečtěte si v jiném jazyce
Software
Porovnávání