Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit přesměrování Mysearch123.com (Návod k odstranení viru)

Dobrý den. Chtěl jsem si v prohlížeči změnit úvodní stránku na Google, ale z nějakého důvodu mi to nejde. Používám Mozillu Firefox. V prohlížeči jsem obnovil původní nastavení pro domovskou stránku, ale poté, co jsem jej dnes otevřel znovu, se mi jako domovská stránka objevuje opět mysearch123.com. V čem je problém?

Co víme o mysearch123.com?

Mysearch123.com je prohlížečový únosce, který se vám může z ničeho nic objevit ve všech internetových prohlížečích a nutit vás tak k návštěvám webových stránek svých sponzorů/klientů. Proto si na něj dávejte pozor. Tento vyhledávač vám nikdy neposkytne spolehlivou službu. Vždy bude upřednostňovat zájmy svých platících inzerentů a bude vám zobrazovat především odkazy na jejich – jakkoli irelevantní – weby. Dále vám bude zobrazovat různé reklamy, sledovat vaši činnost na internetu, zatěžovat zdroje vašeho počítače atd. Pokud o podobné nepříjemnosti nestojíte, měli byste se viru mysearch123.com v ideálním případě zcela vyhnout. Jak? Především si vždy důkladně zkontrolujte každý freeware, který si do svého počítače stahujete. Tento virus se totiž šíří nejčastěji společně s nějakým freewarem či sharewarem, do jehož instalačního balíčku je vložen jako ‚volitelná příloha‘.

mysearch123.com browser hijacker

Virus mysearch123.com se v počítači nainstaluje do internetových prohlížečů, ve kterých pak začne páchat neplechu. Využívá a zatěžuje zdroje systému, proto si uživatel často všimne, že se mu oblíbený prohlížeč poněkud zpomalil. Dále se mu začnou objevovat na počítači různé pochybné aplikace, např. YoutubeAdBlocker, CouponDropDown, Linkey a další. Virus mysearch123.com se totiž snaží instalovat do systému další potenciálně nežádoucí programy. Může se také objevit na místě domovské stránky, výchozího vyhledávače či v každé nově otevřené záložce. Nutí vás tak, abyste jej začali využívat k vyhledávání na internetu a on vám mohl předkládat pozměněné výsledky vyhledávání plné placených (reklamních) odkazů. Rozkliknutí jeho výsledků vyhledávání vás může zavést i na značně pochybné/nebezpečné stránky třetích stran, proto si na ně dávejte raději pozor. Virus mysearch123.com ohrožuje rovněž vaše soukromí. S pomocí sledovacích cookies zaznamenává informace o tom, co a jak děláte na internetu. Zajímají ho zejména vaše oblíbené stránky, dotazy, které vyhledáváte, data, která zadáváte na určitých stránkách, kliknutí, IP adresy, umístění počítače a podobně. V zájmu ochrany vašeho počítače i vašeho soukromí vám proto doporučujeme mysearch123.com neprodleně odstranit. Toho lze nejsnáze docílit tím, že necháte celý svůj počítač zkontrolovat spolehlivým anti-spywarovým programem, např. ReimageIntego (kompatibilní s OS Windows) či Webroot SecureAnywhere AntiVirus (kombapitiblní s OS Windows a Mac OS X).

Jak se mi může mysearch123.com dostat do počítače?

Prohlížečový únosce Mysearch123.com se šíří internetem obvykle společně s nějakým softwarem zdarma. Jeho ‚nosičem‘ mohou být např. správci stahování, programy pro tvorbu PDF, přehrávače médií, oblíbené hry a podobně. Softrwarové balíčky tohoto typu (tedy programy šířené společně s nežádoucími přílohami) si můžete stáhnout i z důvěryhodných stránek jako download.com, soft32.com, cnet.com, softonic.com a mnoha dalších. Každý software, který si do počítače stahujete, si vždy důkladně zkontrolujte, a to bez ohledu na důvěryhodnost programu i zdroje, ze kterého si aplikaci stahujete. Jak? Vždy si vybírejte Vlastní či Pokročilou verzi instalace, která vám – narozdíl od instalace Rychlé/Základní – všechny nežádoucí přílohy daného freewaru odhalí a umožní odmítnout. V průběhu instalace si proto obzvláště pozorně čtěte zejména informace uvedené u všech zaškrtávacích políček.

Chcete se dozvědět, jak je možné program mysearch123.com z počítače odinstalovat? Pokud ano, pokračujte na další stránku. Připravili jsme pro vás podrobný návod na jeho odstranění.

Jak mohu tohoto prohlížečového únosce ze svého počítače odstranit?

Pokud už se virus mysearch123.com dostal až do vašich internetových prohlížečů, měli byste jej z počítače neprodleně odstranit. Můžete si zvolit, zda jej odstraníte sami, či zda to necháte udělat nějaký antivirový/antispywarový program. Obě cesty jsou možné. Odborníci na počítačovou bezpečnost ale doporučují využívat vždy raději automatizované řešení s pomocí bezpečnostního softwaru. Při ručním odstranění se mnozí uživatelé dopouštějí chyb a virus se jim často nepodaří odstranit celý či zcela správně. S automatickým odstraněním tohoto viru vám nejlépe pomůže nějaký spolehlivý anti-spywarový program. Několik konkrétních tipů uvádíme na konci článku. Kromě toho jsme pro vás připravili ale i podrobný návod, jak virus odstranit ručně.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění přesměrování Mysearch123.com:

Odstranit Mysearch123.com ze Windows systémů

  1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
  2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
  3. Odstranění hrozby Mysearch123.com a s ní spojených programů
    Zde vyhledejte položku Mysearch123.com či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
  4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'
  5. Odstraňte zástupce aplikace Mysearch123.com ze seznamu Windows
    Klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce aplikace Mozilla Firefox a zvolte Properties. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu prohlížeče a zvolte 'Properties'
  6. Přejděte na záložku Shortcut a vyhledejte pole Target. Odstraňte škodlivé URL adresy související s vaším virem. Přejděte na záložku 'Shortcut' a zde odstraňte 'http://isearch.babylon.com...' a další podezřelé URL adresy

Opakujte kroky uvedené výše pro zástupce všech prohlížečů, včetně Internet Explorer a Google Chrome. Ujistěte se, že zkontrolujete všechna umístění těchto zástupců, jako jsou např. Plocha, Menu Start a Hlavní panel.

Odstranit Mysearch123.com ze Mac OS X systému

  1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
  2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Mysearch123.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Mysearch123.com z Internet Explorer (IE)

  1. Odstraňte nebezpečné doplňky
    Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
  2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Mysearch123.com a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
  3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
    Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
  4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
  5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
    Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
  6. Zde zvolte Reset.
  7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Mysearch123.com Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstraňte přesměrování Mysearch123.com z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

  1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
  2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
  3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
  4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
  5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
  6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
  7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
  8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

  1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
  2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
  3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
  4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
  5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
  6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
    Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
    Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Mysearch123.com z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Mysearch123.com z Mozilla Firefox (FF)

  1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
    Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
  2. Zde vyberte Mysearch123.com a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
  3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
    Klikněte na tlačítko menu (v pravém horním rohu) a zvolte Options General.
  4. Zde odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte stránku, jíž dáváte přednost, případně klikněte na Restore to default.
  5. Klikněte na OK pro uložení změn. V záložce 'General' smažte škodlivé URL adresy z oddílu 'Home Page', případně klikněte na tlačítko 'Restore to Default'. Poté klikněte na 'OK' pro uložení změn
  6. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
    Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
  7. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Mysearch123.com. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Mysearch123.com z Google Chrome

  1. Odstraňte škodlivé pluginy
    Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
  2. Zde vyberte Mysearch123.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
  3. Jestliže virus změnil vaši domovskou stránku a výchozí vyhledávač, změňte jejich nastavení zpět do původního stavu.
    Klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
  4. Zde vyhledejte Open a specific page or set of pages pod možností On startup a poté klikněte na Set pages. Po rozkliknutí menu a následném kliknutí na 'Settings' zvolte 'Set pages'
  5. Nyní by se vám mělo zobrazit další okno. V něm odstraňte škodlivé vyhledávací stránky a zadejte tu, kterou chcete využívat jako svou domovskou stránku. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
  6. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
  7. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
  8. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
    V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
  9. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
  10. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Mysearch123.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Mysearch123.com z Safari

  1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
    Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
  2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Mysearch123.com, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
  3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
    Otevřete internetový prohlížeč Safari a v jeho hlavní nabídce klikněte na Safari. Zvolte si již zobrazenou možnost Preferences a dále pokračujte zvolením General.
  4. Zde se zaměřte na políčko Homepage. Pokud došlo ke změně na Mysearch123.com, nežádoucí odkaz odstraňte a zadejte místo něj doménu vyhledávače, který chcete používat pro svá vyhledávání. Pamatujte si, že odkaz je nutné uvést i s předponou 'http://'. V sekci 'General' odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte název domény, které dáváte přednost
  5. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
    Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
  6. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Mysearch123.com dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-mysearch123-com-redirect.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Mysearch123.com redirect