Odstranit virus PremierOpinion (Instrukce zdarma) / Kroky pro odstranění viru

Návod na odstranění viru PremierOpinion

Co je to PremierOpinion virus?

Premier Opinion – potenciálně nežádoucí program, který má špatnou pověst, protože sleduje vaše data

pochybná aplikace Premier Opinion

Premier Opinion, také známý jako PUA: Win32 / PremierOpinion a vyvinutý společností VoiceFive Inc., sice tvrdí, že je součástí online trhu, ale má pochybnou pověst. Podle různých zdrojů může, ale nemusí program zobrazovat rušivé reklamy, vše závisí na verzi nainstalované aplikace. Cílem viru Premier Opinion většinou je sledovat návyky uživatelů související s prohlížením internetu, shromažďovat osobní údaje a zahltit plochu pochybnými průzkumy a nabídkami. Tyto aktivity jsou nejen nepříjemné, ale mohou být také potenciálně nebezpečné, protože odhalením citlivých dat vývojářům tohoto programu riskujete, že vaše údaje skončí v rukou hackerů.

Název Premier Opinion
Také známý jako PUA:Win32/PremierOpinion
Vývojář VoiceFive Inc.
Typ Potenciálně nežádoucí program (PUP)
Hlavní příznaky Četné reklamy a průzkumy, které se objevují při používání ovlivněného webového prohlížeče, odkazy v textových zprávách, dotazníky
Aktivity na pozadí Sledování dat. Aplikace se zajímá o to, co si uživatelé prohlížejí na internetu, demografické informace a využití aplikací
Postižené operační systémy Windows OS, Mac OS X
Odstranění Odinstalujte doplněk PremierOpinion, spusťte FortectIntego a zbavte se všeho, co po sobě zanechal

Lidé, kteří stojí za virem Premier Opinion, se snaží motivovat své členy tím, že slibují příležitost vydělat peníze nebo jiné materiální výhody. Zdá se však, že tento program je pouze další aplikací typu adware, která na oplátku může sotva poskytnout cokoli užitečného. Všechny výhody jsou nasměrovány k vývojářům.

Podle skupiny Microsoft Security Intelligence je Premier Opinion potenciálně nežádoucím programem, který lze stáhnout z různých webových stránek třetích stran, jako jsou www.permissionresearch.com a www.opinionsquare.com. Bylo zjištěno, že jeho distribuce je nejpopulárnější v Číně, Spojených státech, Francii, Velké Británii a Španělsku.

Potenciálně nežádoucí programy, jako je Premier Opinion, jsou navíc schopny s sebou přinést další obsah třetích stran. Stejní odborníci společnosti Microsoft zjistili, že tato aplikace typu adware může také nainstalovat Internet Download Manager, NVIDIA Virtual Audio 1.2.40, HTML5 Video Player 1.2.5 a další produkty třetích stran.

Jakmile se mu podaří dostat do systému, program Premier Opinion upraví všechny internetové prohlížeče (Internet Explorer, Mozilla Firefox a Google Chrome) bez souhlasu uživatele. Buďte opatrní, protože tento program může také změnit vaši domovskou stránku nebo adresu URL nové karty a způsobit další změny v aplikacích vašeho webového prohlížeče.

Premier Opinion PUPPremier Opinion je virus typu adware, který využívá své funkce k zobrazování průzkumů a reklam ve webových prohlížečích uživatelů.

Poté jsou relace procházení oběti zaplaveny reklamami Premier Opinion, které jsou obvykle plné nabídek k účasti na průzkumech. Ve skutečnosti se kliknutím na některou z jeho reklam ocitnete na podezřelých webech, které se používají k šíření pochybných programů, jako jsou například únosci prohlížeče, adware nebo dokonce nebezpečné viry.

Možná jste si nevšimli, že reklamy pocházejí přímo od společnosti Premier Opinion a jejích webových stránek, později se však u těchto reklam mohou objevit texty, které na tento adware poukazují. Reklamy mohou vypadat takto:

 • „Ads by PremierOpinion“;
 • „Powered by PremierOpinion“;
 • „Brought to you by PremierOpinion“;
 • „Ads powered by PremierOpinion“;
 • „Advertisements by PremierOpinion“.

Pokud chcete tato přesměrování zastavit, spusťte úplnou kontrolu systému pomocí programu FortectIntego. Aplikace vám pomůže znovu zkontrolovat systém a zjistit, zda je infikován. Kromě toho můžete provést odstranění Premier Opinion z operačního systému Mac nebo Windows ručně pomocí níže uvedeného průvodce. Tyto pokyny jsou také vhodné pro webové prohlížeče.

Lidé jsou navíc ochotni odinstalovat Premier Opinion nejen kvůli jeho reklamám, nabídkám průzkumu a podobným vyskakovacím oknům, které tento PUP zobrazuje na všech nákupních webech, které navštívíte. Zdá se, že tento program může také způsobit mnohem větší škody, které mohou vést k nebezpečným problémům souvisejícím s ochranou soukromí. Kromě toho, pokud si pečlivě přečtete zásady ochrany osobních údajů, adware Premier Opinion může provádět následující akce:

Jakmile souhlasíte s účastí v tomto programu, můžeme vás informovat o možnostech průzkumu prostřednictvím e-mailu, vyskakovacích oken, americké pošty a dalších prostředků. Pokud se rozhodnete zúčastnit se průzkumu, požadujeme, abyste poskytli úplné a přesné informace o sobě a své domácnosti.

Upozorňujeme, že za žádných okolností nedoporučujeme poskytovat vaše osobní údaje. Z výše uvedených důvodů nedoporučujeme instalaci této pochybné aplikace ani její další používání, pokud jste tak již učinili. Místo toho byste Premier Opinion měli odstranit, abyste se vyhnuli dalším problémům.

Premier Opinion virus

Vývojáři Premier Opinion navíc souhlasí s tím, že mohou být shromažďovány různé informace o uživateli. To může zahrnovat nejen IP adresu, typ prohlížeče, geografické umístění osoby, ale společnost může také vidět jméno a příjmení uživatele, e-mailovou adresu, číslo mobilního telefonu a podobné soukromé informace:

Můžeme shromažďovat osobní údaje o vás, pokud nám takové informace dobrovolně poskytnete, například prostřednictvím našich webových stránek. Můžeme shromažďovat tyto informace přímo od vás nebo je můžeme obdržet od třetí strany, která jedná v našem zastoupení nebo která na nás jinak odkazuje. Například nám můžete poskytnout osobní údaje, když odešlete online formulář nebo s námi jinak komunikujete prostřednictvím našich webových stránek. Tyto informace mohou zahrnovat vaše jméno, adresu, telefonní číslo a e-mailovou adresu, mezi jinými typy informací, včetně jakýchkoli osobních údajů, které nám poskytnete ve zprávě.

Adware přichází v balíčku s běžným softwarem

Pokud vás zajímá, jak se do počítače nainstalují potenciálně nežádoucí programy, odpověď je jednoduchá – možná jste bez přemýšlení nainstalovali program zdarma z Internetu. PUP cestují v takzvaných softwarových balíčcích, což je populární marketingová technika, kterou využívá mnoho vývojářů adwaru.

Tato metoda je založena na přesvědčení, že při instalaci softwaru si uživatel vybere nastavení Rychlé nebo Doporučené instalace a nebude moci odmítnout instalaci potenciálně nežádoucího programu. Jinými slovy, přeskočí mnoho kroků procesu instalace, včetně toho, který obsahuje předem označené pole umožňující infiltraci adwaru.

Chcete-li tomu zabránit, měli byste zvolit Vlastní nebo Pokročilou možnost a nainstalovat profesionální bezpečnostní software. Pomůže vám zkontrolovat zda soubory neobsahují škodlivé programy před stažením a ochrání váš počítač před různými hrozbami. Doporučujeme také neinstalovat konvertory PDF, aplikace pro streamování videa nebo správce stahování, protože s největší pravděpodobností budou obsahovat PUP.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit virus Premier Opinion

Podle odborníků na BedyNet.ru můžete rychle dokončit odebrání Premier Opinion, pokud se rozhodnete to udělat automaticky. Tuto metodu doporučujeme, protože PUP obsahují mnoho rozšíření a doplňků prohlížeče, které mohou být těžko identifikovatelné. Pokud se chcete úspěšně zbavit nepříjemných průzkumů a reklam, musíte je všechny odinstalovat.

Míra detekce viru Premier Opinion

Nejlepší možností by proto bylo odstranit Premier Opinion pomocí výkonného antivirového softwaru. Kroky uvedené v tomto článku však můžete použít k ruční opravě vašeho počítačového systému. Budete muset odstranit prvky související s adwarem z počítače a poté webové prohlížeče resetovat.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru PremierOpinion

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li vyčistit operační systém Windows, postupujte podle pokynů níže a odeberte všechna podezřelá rozšíření a doplňky prohlížeče.

Chcete-li PremierOpinion virus odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s PremierOpinion virus (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit PremierOpinion ze Mac OS X systému

Chcete-li odinstalovat PremierOpinion z MacOS, postupujte dle tohoto návodu.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte PremierOpinion a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Vyčistěte Mozilla Firefox od podezřelého obsahu provedením následujících kroků:

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s PremierOpinion virus a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo PremierOpinion virus odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být PremierOpinion virus odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Opravte Chrome odinstalováním prvků, které souvisejí s virem.

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s PremierOpinion virus kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například PremierOpinion virus.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s PremierOpinion virus následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění PremierOpinion virus kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s PremierOpinion virus a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu PremierOpinion rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích