Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit virus PremierOpinion (Instrukce zdarma) / Kroky pro odstranění viru

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Adware

Premier Opinion – potenciálně nežádoucí program, který má špatnou pověst, protože sleduje vaše data

pochybná aplikace Premier Opinion

Premier Opinion, také známý jako PUA: Win32 / PremierOpinion a vyvinutý společností VoiceFive Inc., sice tvrdí, že je součástí online trhu, ale má pochybnou pověst. Podle různých zdrojů může, ale nemusí program zobrazovat rušivé reklamy, vše závisí na verzi nainstalované aplikace. Cílem viru Premier Opinion většinou je sledovat návyky uživatelů související s prohlížením internetu, shromažďovat osobní údaje a zahltit plochu pochybnými průzkumy a nabídkami. Tyto aktivity jsou nejen nepříjemné, ale mohou být také potenciálně nebezpečné, protože odhalením citlivých dat vývojářům tohoto programu riskujete, že vaše údaje skončí v rukou hackerů.

Název Premier Opinion
Také známý jako PUA:Win32/PremierOpinion
Vývojář VoiceFive Inc.
Typ Potenciálně nežádoucí program (PUP)
Hlavní příznaky Četné reklamy a průzkumy, které se objevují při používání ovlivněného webového prohlížeče, odkazy v textových zprávách, dotazníky
Aktivity na pozadí Sledování dat. Aplikace se zajímá o to, co si uživatelé prohlížejí na internetu, demografické informace a využití aplikací
Postižené operační systémy Windows OS, Mac OS X
Odstranění Odinstalujte doplněk PremierOpinion, spusťte ReimageIntego a zbavte se všeho, co po sobě zanechal

Lidé, kteří stojí za virem Premier Opinion, se snaží motivovat své členy tím, že slibují příležitost vydělat peníze nebo jiné materiální výhody. Zdá se však, že tento program je pouze další aplikací typu adware, která na oplátku může sotva poskytnout cokoli užitečného. Všechny výhody jsou nasměrovány k vývojářům.

Podle skupiny Microsoft Security Intelligence je Premier Opinion potenciálně nežádoucím programem, který lze stáhnout z různých webových stránek třetích stran, jako jsou www.permissionresearch.com a www.opinionsquare.com. Bylo zjištěno, že jeho distribuce je nejpopulárnější v Číně, Spojených státech, Francii, Velké Británii a Španělsku.

Potenciálně nežádoucí programy, jako je Premier Opinion, jsou navíc schopny s sebou přinést další obsah třetích stran. Stejní odborníci společnosti Microsoft zjistili, že tato aplikace typu adware může také nainstalovat Internet Download Manager, NVIDIA Virtual Audio 1.2.40, HTML5 Video Player 1.2.5 a další produkty třetích stran.

Jakmile se mu podaří dostat do systému, program Premier Opinion upraví všechny internetové prohlížeče (Internet Explorer, Mozilla Firefox a Google Chrome) bez souhlasu uživatele. Buďte opatrní, protože tento program může také změnit vaši domovskou stránku nebo adresu URL nové karty a způsobit další změny v aplikacích vašeho webového prohlížeče.

Premier Opinion PUPPremier Opinion je virus typu adware, který využívá své funkce k zobrazování průzkumů a reklam ve webových prohlížečích uživatelů.

Poté jsou relace procházení oběti zaplaveny reklamami Premier Opinion, které jsou obvykle plné nabídek k účasti na průzkumech. Ve skutečnosti se kliknutím na některou z jeho reklam ocitnete na podezřelých webech, které se používají k šíření pochybných programů, jako jsou například únosci prohlížeče, adware nebo dokonce nebezpečné viry.

Možná jste si nevšimli, že reklamy pocházejí přímo od společnosti Premier Opinion a jejích webových stránek, později se však u těchto reklam mohou objevit texty, které na tento adware poukazují. Reklamy mohou vypadat takto:

 • „Ads by PremierOpinion“;
 • „Powered by PremierOpinion“;
 • „Brought to you by PremierOpinion“;
 • „Ads powered by PremierOpinion“;
 • „Advertisements by PremierOpinion“.

Pokud chcete tato přesměrování zastavit, spusťte úplnou kontrolu systému pomocí programu ReimageIntego. Aplikace vám pomůže znovu zkontrolovat systém a zjistit, zda je infikován. Kromě toho můžete provést odstranění Premier Opinion z operačního systému Mac nebo Windows ručně pomocí níže uvedeného průvodce. Tyto pokyny jsou také vhodné pro webové prohlížeče.

Lidé jsou navíc ochotni odinstalovat Premier Opinion nejen kvůli jeho reklamám, nabídkám průzkumu a podobným vyskakovacím oknům, které tento PUP zobrazuje na všech nákupních webech, které navštívíte. Zdá se, že tento program může také způsobit mnohem větší škody, které mohou vést k nebezpečným problémům souvisejícím s ochranou soukromí. Kromě toho, pokud si pečlivě přečtete zásady ochrany osobních údajů, adware Premier Opinion může provádět následující akce:

Jakmile souhlasíte s účastí v tomto programu, můžeme vás informovat o možnostech průzkumu prostřednictvím e-mailu, vyskakovacích oken, americké pošty a dalších prostředků. Pokud se rozhodnete zúčastnit se průzkumu, požadujeme, abyste poskytli úplné a přesné informace o sobě a své domácnosti.

Upozorňujeme, že za žádných okolností nedoporučujeme poskytovat vaše osobní údaje. Z výše uvedených důvodů nedoporučujeme instalaci této pochybné aplikace ani její další používání, pokud jste tak již učinili. Místo toho byste Premier Opinion měli odstranit, abyste se vyhnuli dalším problémům.

Premier Opinion virus

Vývojáři Premier Opinion navíc souhlasí s tím, že mohou být shromažďovány různé informace o uživateli. To může zahrnovat nejen IP adresu, typ prohlížeče, geografické umístění osoby, ale společnost může také vidět jméno a příjmení uživatele, e-mailovou adresu, číslo mobilního telefonu a podobné soukromé informace:

Můžeme shromažďovat osobní údaje o vás, pokud nám takové informace dobrovolně poskytnete, například prostřednictvím našich webových stránek. Můžeme shromažďovat tyto informace přímo od vás nebo je můžeme obdržet od třetí strany, která jedná v našem zastoupení nebo která na nás jinak odkazuje. Například nám můžete poskytnout osobní údaje, když odešlete online formulář nebo s námi jinak komunikujete prostřednictvím našich webových stránek. Tyto informace mohou zahrnovat vaše jméno, adresu, telefonní číslo a e-mailovou adresu, mezi jinými typy informací, včetně jakýchkoli osobních údajů, které nám poskytnete ve zprávě.

Adware přichází v balíčku s běžným softwarem

Pokud vás zajímá, jak se do počítače nainstalují potenciálně nežádoucí programy, odpověď je jednoduchá – možná jste bez přemýšlení nainstalovali program zdarma z Internetu. PUP cestují v takzvaných softwarových balíčcích, což je populární marketingová technika, kterou využívá mnoho vývojářů adwaru.

Tato metoda je založena na přesvědčení, že při instalaci softwaru si uživatel vybere nastavení Rychlé nebo Doporučené instalace a nebude moci odmítnout instalaci potenciálně nežádoucího programu. Jinými slovy, přeskočí mnoho kroků procesu instalace, včetně toho, který obsahuje předem označené pole umožňující infiltraci adwaru.

Chcete-li tomu zabránit, měli byste zvolit Vlastní nebo Pokročilou možnost a nainstalovat profesionální bezpečnostní software. Pomůže vám zkontrolovat zda soubory neobsahují škodlivé programy před stažením a ochrání váš počítač před různými hrozbami. Doporučujeme také neinstalovat konvertory PDF, aplikace pro streamování videa nebo správce stahování, protože s největší pravděpodobností budou obsahovat PUP.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit virus Premier Opinion

Podle odborníků na BedyNet.ru můžete rychle dokončit odebrání Premier Opinion, pokud se rozhodnete to udělat automaticky. Tuto metodu doporučujeme, protože PUP obsahují mnoho rozšíření a doplňků prohlížeče, které mohou být těžko identifikovatelné. Pokud se chcete úspěšně zbavit nepříjemných průzkumů a reklam, musíte je všechny odinstalovat.

Míra detekce viru Premier Opinion

Nejlepší možností by proto bylo odstranit Premier Opinion pomocí výkonného antivirového softwaru. Kroky uvedené v tomto článku však můžete použít k ruční opravě vašeho počítačového systému. Budete muset odstranit prvky související s adwarem z počítače a poté webové prohlížeče resetovat. 

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru PremierOpinion:

Odstranit PremierOpinion ze Windows systémů

Chcete-li vyčistit operační systém Windows, postupujte podle pokynů níže a odeberte všechna podezřelá rozšíření a doplňky prohlížeče.

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby PremierOpinion a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku PremierOpinion či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit PremierOpinion ze Mac OS X systému

Chcete-li odinstalovat PremierOpinion z MacOS, postupujte dle tohoto návodu.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte PremierOpinion a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit PremierOpinion z Internet Explorer (IE)

Pokud adware v prohlížeči Explorer zanechal pochybná rozšíření nebo doplňky, můžete tyto objekty snadno odstranit pomocí následujících pokynů:

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte PremierOpinion a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby PremierOpinion Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstraňte virus PremierOpinion z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být PremierOpinion z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit PremierOpinion z Mozilla Firefox (FF)

Vyčistěte Mozilla Firefox od podezřelého obsahu provedením následujících kroků:

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte PremierOpinion a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby PremierOpinion. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit PremierOpinion z Google Chrome

Opravte Chrome odinstalováním prvků, které souvisejí s virem.

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte PremierOpinion a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby PremierOpinion. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit PremierOpinion z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte PremierOpinion, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace PremierOpinion dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-premieropinion-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na PremierOpinion virus