Právě se objevila nová vlna viru Cryptolocker!

A new wave of Cryptolocker has just showed up!Podle nejnovějších oznámení, bezpečnostní experti trvdí, že bysme měli očekávat novou vlnu viru Cryptolocker [Cryptolocker]. V tuto chvíli jste v největším ohrožení napadení touto hrozbou (nebo některou z jejich variant), pokud žijete v Austrálii nebo Evropě. Nicméně byste měli být opatrní při otevírání příloh emailu nebo klikání na vyskakovací reklamy, i když žijete v USA nebo na Dálném východě. Je možné, že hackeři při snaze se co nejvíce obohatit, budou šířit tento ransomware po celém světě.

Je známo, že většina prodejců bezpečnostních programů je již aktualizavala, tak aby byly schopné rozpoznat nové verze ransomwaru Cryptolocker, před jeho infiltrací. I přesto byste se měli vyhýbat emailům, které po vás chtějí stáhnout „důležité“ přílohy do počítače. Také byste se měli vyhýbat vyskakovacím reklamám při prohlížení internetu. Pokud se objeví upozornění, které vás informuje o chybějící aktualizaci a nabízí ji ke stažení zdarma, neměli byste ji stahovat. Vždy je bezpečnější navštivit oficiální internetové stránky programu a zjistit, které aktualizace vám schází.

Jaké jsou nejnovější verze viru Cryptolocker o kterých byste měli vědět?

První je nazýván Los Pollos Hermanos virus. Bez ohledu na to, jak jeho název zní, se zdá, že je to velmi sofistikovaná verze viru Cryptolocker, která je v současné době zaměřena na australany. Po infikování systému a zašifrování každého z předem určených souborů, tato hrozba vyžaduje zaplatit výkupné ve výši $450, což je mnohem větší částa, než která byla požadována jeho předchůdci. Navíc se zdá, že to tím nekončí. Pokud oběť odmítne zaplatit výkupné, virus Los Pollos Hermanos zvýší částku na $1000. Jak můžete vidět, jedná se o velmi nepříjemný malware s velmi humorným názvem.

Další hrozba, která je úzce spjata s virem Cryptolocker se nazývá BitCryptor. Objevila se teprve před několika dny a podle nejnovějších zpráv již infiltrovala několik stovek počítačů. Tento Ransomware se liší od těch, které byly testovány dříve, protože je schopen blokovat předem stanovené procesy ve správci úloh. Samozřejmě mezi procesy, které je tento virus navržen blokovat patří bezpečnostní programy, jako je například mbam, SpyHunter, roguekiller, atd. To může způsobovat problémy, když se snažíte ransomware ze systému odstranit. V tomto okamžiku, BitCryptor žádá zaplatit výkupné ve výši 216 euro, takže je zřejmé, že hlavní oblastí, kde se šíří je Evropa. Nicméně, jak jsme vás již varovali, každá z variant viru Cryptolocker může být změněna v souladu s potřebami hackerů..

Prosím, ujistěte se, že máte váš počítač dobře zálohovaný, aby se zabránilo neočekávané ztrátě důležitých souborů! Pokud ještě nemáte kopie vašich fotografií, hudebních souborů a jiných důležitých souborů, měli byste se podívat na tento příspěvek s návodem, jak je zálohovat: Proč musím zálohovat a jaké možnosti k tomu mám? Pokud jsou vaše soubory již zašifrované, měli byste zkusit některý z těchto nástrojů: R-Studio, Photorec nebo Kaspesky Ransomware Decryptor.

Nakonec, nezapomeňte nainstalovat výkonný bezpečnostní software, aby se zabránilo infiltraci malwaru, včetně viru Cryptolocker. V tomto konkrétním případě doporučujeme dva různé programy: SpyHunter a Webroot SecureAnywhere AntiVirus.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Přečtěte si v jiném jazyce