Odstranit virus Android Police

Návod na odstranění viru Android Police

Co je to Policejní virus pro Android?

Co je to Policejní virus pro Android?

Policejní virus pro Android (či také Androidový virus) je škodlivá aplikace, jež byla na internetu zaznamenána poprvé v květnu 2014. V nedávné době došlo k její aktualizaci a zdá se, že v okamžiku vzniku tohoto textu je tento virus na internetu stále aktivně rozšiřován. Někteří lidé považují tento virus za variaci viru FBI, nicméně je zde jeden zásadní rozdíl. Zatímco ransomwarový virus FBI napadá počítače a notebooky, Policejní virus pro Android napadá pouze mobilní zařízení s Androidem. Odborníci na počítačovou bezpečnost jej považují za méně závažný problém.

Policejní virus pro Android je úzce spjat s Trojanem Koler.A BKA. K jejich aktivaci dochází zpravidla poté, co se do telefonu nainstaluje škodlivá aplikace, napříkad ze zavirovaných internetových stránek, portálů pro sdílení souborů, po kliknutí na aktualizace pro přehrávač médií, při návštěvách stránek pro dospělé nebo po kliknutí na škodlivý odkaz. Po aktivaci Trojanu dojde k zablokování mobilního přístroje. Uživateli se zobrazí varování, které tvrdí, že se dopustil závažné trestné činnosti, v jejímž důsledku mu bude mobilní telefon zablokován. Varování policejního viru pro Android může vypadat např. takto:

ATTENTION!
Your phone has been blocked up for safety reasons listed below.
All the actions performed on this phone are fixed.
All your files are encrypted.
CONDUCTED AUDIO AND VIDEO.

Obsah zprávy je vždy přizpůsoben lokalitě, v níž se uživatel (a jeho přístroj) nachází. Tyto informace virus získá s pomocí GPS, případně wifi dat na vašem Androidu. Zpráva se dokáže objevit v několika různých jazycích. Často se snaží vypadat jako zpráva od národních bezpečnostních složek či od GVU (Gesellschaft zur Verfolgung von Urheberrechtsverletzungen), což je organizace, která bojuje proti porušování autorských práv. Oběti tohoto viru jsou zpravidla obviněny z nezákonného stahování, za něž od nich virus (pod hlavičkou národních bezpečnostních složek) požaduje pokutu, která se v případě amerických obětí pohybuje zhruba ve výši 300 dolarů. Většina obětí o uhrazení této částky vážně zapřemýšlí. Pamatujte si, že jde o podvod! Podobná upozornění ani výhružky nemají s orgány státní správy nic společného! Uhrazením této částky nejen naprosto zbytečně přijdete o své peníze, ale zároveň i odhalíte údaje z vašich kreditních karet internetovým podvodníkům, které jejich úspěch pouze povzbudí k další ilegální činnosti.

Jak se mi může Policejní virus pro Andorid dostat do telefonu?

Metod, které internetoví podvodníci k šíření virů tohoto typu využívají, je nespočet. Škůdci jako Policejní virus pro Android se šíří často např. z internetových stránek s pornografickým či ilegálním obahem. Na těchto webech se často setkáte s pochybným obsahem, například s falešnými výzvami k aktualizaci softwaru nebo škodlivými odkazy, jejichž rozkliknutí může aktivovat Trojan a vést k zavlečení Policejního viru pro Android do vašeho přístroje. Průzkum, který jsme provedli, odhalil, že Policejní virus pro Android se vám může dostat do počítače také společně s nějakou mobilní aplikací obsahující škodlivý kód. Na takovou aplikaci pravděpodobně nenarazíte v nabídce Google Obchod Play. Pokud si ale své mobilní aplikace stahujete i z jiných, neověřených a pochybných zdrojů, má u vás tento virus šanci. Z výše uvedených důvodů důrazně doporučujeme, abyste při návštěvě pochybných stránek NIKDY neklikali na podezřele vyhlížející odkazy, upozornění či reklamy. Mobilní aplikace doporučujeme stahovat pouze ze spolehlivých a ověřených zdrojů. Kromě toho si nainstalujte účinný a spolehlivý anti-spywarový program a nezapomínejte jej pravidelně aktualizovat.

Jak odstranit Policejní virus pro Android?

Máte-li podezření, že se vám v chytrém telefonu ukrývá Policejní virus pro Android, doporučujeme zkontrolovat vaše mobilní zařízení programem BullGuard Mobile Security. Tato aplikace dokáže v mobilních zařízeních spolehlivě vyhledat a odstranit škodlivé soubory, malware i utajené součásti virů. Viry tohoto typu ale mohou mít schopnost antivirový software zablokovat, čímž se samozřejmě snaží předejít svému odstranění. Pokud právě řešíte problém tohoto typu, restartujte před spuštěním programu BullGuard Mobile Security svůj smartphone a spusťte jej v Nouzovém režimu:

  1. Na několik vteřin podržte tlačítko pro spuštění/vypnutí telefonu. Objeví se nabídka. Zvolte možnost Vypnout.
  2. V dialogovém okně, které vám nabídne i možnost restartovat přístroj v Nouzovém režimu, si tuto variantu zvolte a stiskněte OK.

Pokud tento pokus selže, pouze svůj smartphone vypněte a znovu zapněte. Ihned poté, co se přístroj spustí, zkuste stisknout a držet kombinaci tlačítek Menu, Snížit hlasitost, Zvýšit hlasitost, případně Snížit hlasitost, Zvýšit hlasitost. Tato kombinace by rovněž měla spustit Nouzový režim.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích