Míra závažnosti:  
  (6/100)

PCKeeper. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Malware
12

Co je to PCKeeper?

PCKeeper je program, který by vám měl pomoci odstranit různé chyby, špatné záznamy v registru a zbytečné soubory, které v systému zůstávají poté, co si instalujete a opět odinstalujete programy. Na internetu se ale vede celá řada diskusí, ve kterých se v souvislosti s tímto programem objevují i různé otázky a nejasnosti. Vývojáři této aplikace popisují PCKeeper jako účinný nástroj na optimalizaci výkonu a ochranu počítače. PCKeeper je kompatibilní se všemi verzemi OS Windows a výsledkem jeho působení by mělo být navýšení rychlosti vašeho počítače a ochrana před napadením malwarem. Ačkoli podobná tvrzení mohou znít slibně, měli byste vědět, že veškeré problémy, které tento program na počítači odhalí, opraví pouze v případě, že si zakoupíte jeho plnou verzi. Licence programu vás přitom přijde na $39,95. Ještě předtím, než zadáte platební údaje ze své kreditní karty a za program zaplatíte, se ale zamyslete, zde skutečně jde o dobrou investici. Na internetu se dá bez problémů objevit řada jiných programů stejného typu, které jsou narozdíl od PCKeeperu zdarma. Co se týče optimalizace výkonu počítače, měli byste vědět, že po odstranění několika stovek položek z registru nelze očekávat žádné výrazné zlepšení. K tomu by bylo zapotřebí odstranit z registru záznamy v řádech tisíců.

Odkud se může PCKeeper dostat na můj počítač?

Přestože PCKeeper NENÍ počítačový VIRUS, objevuje se na různých stránkách o stahování řada záporných hodnocení a negativních recenzí tohoto programu. Někteří uživatelé si stěžují na nežádoucí reklamy, jimiž je tento program obtěžuje, jiní tvrdí, že se jim na počítači objevil zničehonic. PCKeeper si samozřejmě můžete stáhnout sami přímo z jeho oficiálních stránek. Měli byste ale vědět, že se vám může objevit na počítači i po stažení některých programů z internetu zdarma. V takovém případě jde o výsledek distribuční metody známé jako ‚balíčkování‘. Balíčkování využívá toho, že se lidé často snaží nainstalovat si nové programy co nejrychleji. V případě, že si nepřejete, aby se podobným způsobem nainstaloval PCKeeper společně s nějakou aplikací zdarma i vám, měli byste stahování programů zdarma věnovat vždy zvýšenou pozornost. Je třeba volit si vždy ‚Vlastní‘ či ‚Pokročilou‘ verzi instalace, a to zejména při stahování programů, jako jsou aplikace pro tvorbu PDF, software pro streamované přehrávání videa, software pro záznam videa atd. Poté, co se tomuto nástroji pro optimalizaci podaří do vašeho počítače proniknout, začne provádět skenování systému a následně vám zobrazí své výsledky. V nich vás, jak asi tušíte, informuje o špatných záznamech v registru, o zbytečných souborech a o dalších položkách, které je údajně třeba odstranit. Jak už ale bylo zmíněno, odstranění těchto položek nemusí vést nutně i ke zrychlení vašeho počítače.

Jak odstranit PCKeeper z počítače?

Ačkoli tento program NENÍ VIRUS, jeho koupi vám nedoporučujeme. V případě, že byste PCKeeper z počítače rádi odstranili, vězte, že máte v podstatě dvě možnosti. Můžete provést skenování počítače s pomocí aplikace Reimage či Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus anebo postupovat podle návodu na ruční odstranění. Pokud se chcete pokusit odstranit PCKeeper z počítače ručně, postupujte následovně:

1. Klikněte na Start → Ovládací panely → Odinstalovat program.
2. V seznamu Přidat/Odebrat programy/Odinstalovat program vyhledejte PCKeeper.
3. Klikněte na možnost ‚Odinstalovat‘ a poté na OK pro uložení změn.

Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění PCKeeper souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage se doporučuje pro odinstalování PCKeeper. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.

Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Plumbytes Anti-Malware
Vyzkoušeli jsme, jak je Plumbytes Anti-Malware účinný při odstraňování PCKeeper (2015-01-25)
Malwarebytes Anti Malware
Vyzkoušeli jsme, jak je Malwarebytes Anti Malware účinný při odstraňování PCKeeper (2015-01-25)
Hitman Pro
Vyzkoušeli jsme, jak je Hitman Pro účinný při odstraňování PCKeeper (2015-01-25)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Vyzkoušeli jsme, jak je Webroot SecureAnywhere AntiVirus účinný při odstraňování PCKeeper (2015-01-25)
obrázek pro PCKeeper
obrázek pro PCKeeper
zdroj: http://www.2-spyware.com/remove-pckeeper.html

Návody na odstranění v dalších jazycích