Míra závažnosti:  
  (30/100)

Odstranit Pc Optimizer Pro (Návod k odstranení) - aktualizace Led 2021

od Jake Doevan - - | Druh: Malware

Co je PC Optimizer Pro?

Pc Optimizer Pro

PC Optimizer Pro je program typu rogue, který by měl údajně zvyšovat výkon počítače. Ve skutečnosti ale patří mezi malware. Tento virus se snaží působit jako legitimní program a bezpečností software, jehož cílem je chránit počítač. Jde však o zcela jinou aplikaci, která se pouze snaží připravit vás o určitou finanční částku.

Úzce souvisí také s dalším softwarem známým jako Fake Antivirus. V obou případech jde o podvodné aplikace a jejichž zakoupení by bylo zbytečnou chybou. Donutit uživatele k zakoupení zbytečné licence je přitom hlavním cílem těchto aplikací. Jak se snaží jej dosáhnout? Ihned po instalaci do systému spustí PC Optimizer Pro skenování systému, po kterém uživateli oznámí, že objevil viry v některých legitimních a důležitých souborech Windows.

Zároveň bude uživatele nabádat k jejich odstranění, které údajně sám provede poté, co si uživatel zakoupí jeho licenci/plnou verzi. Vy si program nekupujte. Šlo by o zbytečné vyhozené peníze. Všechna varování a upozornění programu PC Optimizer Pro jsou falešná. Mohou obsahovat například následující sdělení:

Attention
Suspicious software activity is detected by PC Optimizer Pro on your computer.
Please start system files scanning for details.

Warning!
Name: taskmgr.exe
Name: C:\WINDOWS\taskmgr.exe

Pc Optimizer Pro

Jak se mi může PC Optimizer Pro dostat do počítače?

Tento virus se šíří zpravidla prostřednictvím zavirovaných internetovách stránek či s pomocí trojanů, případně system exploitů. Nejlépe se před ním ochráníte tak, že se budete vyhýbat návštěvám ilegálních stránek a stáhnete si aktualizovaný anti-spyware, který vám pomůže zachytit všechny podezřelé programy ihned v okamžiku, kdy se vám budou snažit dostat do počítače.

Dejte si pozor i na vyskakovací okna nabízející skenování počítače zdarma či aktualizace pro některé programy. Poté, co se vám PC optimizer Pro dostane do počítače, se může pokusit jej zablokovat s odkazem na tezi, že je počítač zavirován. Kromě toho se může PC Optimizer Pro snažit pozměnit nastavení vašich prohlížečů, připojit se k internetu nebo na pozadí systému tiše blokovat spuštění legitimních antivirových a anti-spywarových programů.

Odstranit tuto aplikaci je bohužel poměrně složité. Nejste-li sběhlí počítačoví uživatelé s hlubšími znalostmi počítačových systémů, doporučujeme vzít si na pomoc s odstraněním tohoto viru nějaký antivirus.

Jak odstranit PC Optimizer Pro z počítače?

Domníváte-li se, že máte PC Optimizer Pro v počítači, spusťte úplné skenování systému aplikací ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner či Malwarebytes. Tyto programy odstraní z počítače všechny infikované a škodlivé soubory, které objeví. PC Optimizer Pro se můžete pokusit odinstalovat i ručně.

Riskujete ale, že se některým škůdcům podaří vaší pozornosti uniknout a na počítači setrvat. Postupovat můžete následovně:

 1. Klikněte na tlačítko 'Start' a zvolte 'Ovládací panely'.
 2. V sekci 'Programy' Klikněte na 'Odinstalovat program'.
 3. Ze seznamu vyberte 'PC Optimizer Pro' a potvrďte tlačítkem 'Odebrat/změnit'.
 4. Klikněte na 'Ano' a 'OK' pro uložení změn.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY (FAQ)

Otázka: Právě jsem na počítači objevil program PC Optimizer Pro a jsem si jistý, že jsem si nic takového nikdy neinstaloval. Může jít o virus, který se mi do počítače nainstaloval za mými zády?

Odpověď: PC Optimizer Pro je závažná klamavá aplikace, která má jediný cíl: vytáhnout z lidí peníze. Tato aplikace se šíří internetem stejným způsobem jako další podvodné, jí podobné programy´. Stejně jako ony se i PC Optimizer Pro objeví na obrazovce často nečekaně a aniž by si jej uživatel stahoval. Obvykle se dostane do počítače poté, co kliknete na určité vykakovací okno, případně jako příloha v balíčku s jiným softwarem, s pomocí trojanů nebo s využítím jiných nepoctivých metod.

Uživatelům, kteří právě PC Optimizer Pro objevili na počítači, doporučujeme bezodkladně zkontrolovat počítačový systém aktualizovaným anti-spywarovým programem. Ideálně dřív, než vám PC Optimizer Pro způsobí další zbytečné nepříjemnosti. Program PC Optimizer Pro doporučujeme odstraňovat automaticky, s pomocí příslušného antivirového softwaru.

Otázka: Ihned poté, co se mi PC Optimizer Pro objevil na počítači, mi začal kontrolovat můj počítačový systém. Našel v něm stovky různých hrozeb a chyb, které ale neodstraní, pokud si nekoupím plnou verzi tohoto programu. Co mám dělat?

Za program PC Optimizer Pro byste platit neměli. Jedná se škodlivý software, který pouze předstírá, že jde o užitečnou aplikaci. Pokud si přejete skutečně zkontrolovat, zda se vám v počítači neukrývají nějaké viry nebo hrozby, doporučujeme stáhnout si nějaký osvědčený a spolehlivý anti-spywarový program, např. ReimageIntego. PC Optimizer Pro je podvodná aplikace, která má pouze jediný cíl – vyloudit z vás peníze. Chraňte svůj počítač i svá data a odstraňte tento škodlivý program ze systému. 

Otázka: Pomozte. Můj počítač napadl program PC Optimizer Pro! Po vygooglení tohoto názvu jsem zjistil, že jde o škodlivý program. Bohužel ale nevím, jak jej odstranit. Můžete mi poskytnout nějaký podrobný návod na ostranění tohoto viru?

Odpověď: Ano, skutečně se vám do počítače dostal podezřelý program, jemuž byste nikdy neměli platit za jeho licenci/plnou verzi. PC Optimizer Pro a všechny jeho soubory můžete odstranit spolehlivým anti-spywarovým programem. My doporučujeme nainstalovat si ReimageIntego. Ať už si ale vyberete jakýkoli software, nezapomeňte jej před spuštěním kontroly aktualizovat. Anti-spywarový program pro vás vyhledá a odstraní všechny škodlivé aplikace a soubory, které se vám v počítači ukrývají.

Otázka: Byl jsem na internetu a najednou se mi na obrazovce objevilo velké upozornění, které mi nabídlo, že provede kontrolu mého počítače a vyhledá v něm potenciální hrozby, a já jsem odklikl souhlas. Program PC Optimizer Pro mi teď neustále zobrazuje vyskakovací okna s nabídkou zakoupit si jeho plnou verzi. Chtěl bych tento program odstranit, ale nemohu jej najít v seznamu programů..

Odpověď: Nechal jste se bohužel zmást hackery a nepoctivými metodami, které používají k šíření virů. V uvedeném případě doporučujeme provést úplné skenování systému aktualizovaným anti-spywarovým programem, který pro vás tento virus v počítači vyhledá a následně jej také odstraní. Můžete využít například program ReimageIntego.

Otázka: Můžete mi poradit? Je PC Optimizer Pro spolehlivý nebo škodlivý program? Rád bych jej využíl k vylepšení výkonu svého počítače a přemýšlím o zakoupení jeho plné verze.

Odpověď: Za plnou verzi PC Optimizer Pro, prosím, NIKDY neplaťte. Jedná se o falešnou aplikaci! Bez ohledu na sliby jejích vývojářů jde o zcela zbytečný a neúčinný program, jehož cílem je pouze vylákat z lidí peníze, případně i odcizit určité jejich informace. Chcete-li sami sebe i svůj počítač chránit, odstraňte tento virus ze svého počítače. To lze provést například s pomocí aplikace ReimageIntego.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Pc Optimizer Pro:

Odstranit Pc Optimizer Pro ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Pc Optimizer Pro a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Pc Optimizer Pro či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Pc Optimizer Pro ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Pc Optimizer Pro a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Pc Optimizer Pro z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Pc Optimizer Pro a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Pc Optimizer Pro Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Pc Optimizer Pro z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Pc Optimizer Pro z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Pc Optimizer Pro z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Pc Optimizer Pro a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Pc Optimizer Pro. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Pc Optimizer Pro z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Pc Optimizer Pro a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Pc Optimizer Pro. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Pc Optimizer Pro z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Pc Optimizer Pro, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Pc Optimizer Pro dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-pc-optimizer-pro.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Pc Optimizer Pro