Co je to OMNIBOX.EXE? Mám ho odstranit?

od Alice Woods - -

Obecné informace o OMNIBOX.EXE:

OMNIBOX.EXE je pochybný spustitelný soubor/program od společnosti SuperNet Technology Co., Ltd. Je kompatibilní s operačním systémem Windows. Zapamatujte si, že jde o značně nedůvěryhodnou aplikaci, která se vám může snadno dostat do počítače i bez vašeho svolení, či dokonce vědomí. Tato aplikace má verzi 1.0.0.0 a je úzce propojena s prohlížečovým únoscem Omniboxes.com. Vyhledávač Omniboxex.com začal být aktivně šířen po internetu hned v okamžiku, kdy byl vytvořen, o čemž se pravidelně přesvědčuje i náš team uživatelské podpory, který v souvislosti s tímto virem obdržel řádově již stovky stížnosti.

Otázky týkající se OMNIBOX.EXE

Soubor OMNIBOX.EXE se automaticky spouští ihned po startu počítače. Právě tento soubor má pak na svědomí změny v nastavení prohlížečů, které se projeví tak, že se napadenému uživateli objeví v prohlížeči na místě domovské stránky právě vyhledávač OmniBoxes. Pokud se stránka Omniboxex.com objeví v prohlížečích i vám, budete již vědět, že za změny vděčíte výše zmíněnému soboru běžícímu na pozadí vašeho systému. Jelikož uvedený program může být problematický z hlediska zabezpečení vašeho počítače, je třeba jej nepřehlížet, a naopak jej ihned po odhalení odstranit.

Jak se prohlížečovému únosci OMNIBOX.EXE vyhnout:

Spustitelný soubor OMNIBOX je v současné době považován za tzv. potenciálně nežádoucí program (či PUP, z anglického „potentially unwanted program“). Šíří se s pomocí záludné distribuční metody zvané balíčkování, při níž se do instalačních balíčků různých aplikací přidávají i někdy značně pochybné a nežádoucí přílohy zdarma. Stažení těchto příloh lze předejít zvýšenou opatrností při instalování nových programů. Hlavní pravidla, která je třeba dodržovat, abyste si namísto jednoho programu nenainstalovali do systému aplikací hned několik, jsou opatrná volba stránky, ze které si programy stahujete – stahujte si aplikace vždy z oficiálních, důvěryhodných a legitimních zdrojů. Kromě toho je třeba vybírat si při instalaci volně šiřitelných programů vždy možnost Vlastní či Pokročilé instalace. Při té pak musíte odmítnout stažení všech dodatečných aplikací a příloh.

Odstraňte tento nedůvěryhodný software ze svého systému:

Všimnete-li si, že se vám v prohlížečích odehrály podezřelé změny a místo vaší oblíbené úvodní stránky, v nově otevřených záložkách a na místě výchozího vyhledávače se vám objevila vyhledávací stránka OmniBoxes.com, vězte, že za změnami stojí právě OMNIBOX.EXE. Tento rouge byste si rozhodně neměli v počítači ponechávat, ani jej využívat ke svému vyhledávání. Mohl by vás totiž snadno přesměrovat na nežádoucí, či dokonce potenciálně nebezpečné internetové stránky. Doporučujeme odstranit tento soubor/virus ze systému s pomocí aplikace Reimage, případně jiného profesionálního nástroje na odstraňování spywaru.

výsledek - stav souboru
nebezpečný soubor
Doporučení Je-li váš počítač pomalý nebo máte problémy s nevyžádanou reklamou a přesměrováním na neznámé stránky, vřele vám doporučujeme otestovat váš počítač důvěryhodným anti-spywarovým programem. Proveďte některé z testů dostupných zdarma a zkontrolujte, zda máte v systému nevyžádané aplikace, které by mohly být za tyto problémy zodpovědné.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytnutých Anti-spywarových programů souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage je nástroj doporučený pro zjištění hrozeb a závadného softwaru ve vašem systému. Zkušební verze produktu vyhledá škodlivé aplikace ve vašem systému.
Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Malwarebytes
Malwarebytes

O autorovi

Alice Woods
Alice Woods

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: https://www.2-spyware.com/file-omnibox-exe.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Soubory
Software
Porovnávání