Co je to omigaplus.exe? Mám ho odstranit?

omigaplus.exe je škodlivý soubor, který byste si ve vašem počítači neměli nechávat. Přestože vypadá neškodný, může tento spustitelný soubor způsobit různé problémy. Například podezřelou činnost webových prohlížečů (IE, Mozilla, Google Chrome) během prohlížení internetu nebo se v počítači můžou dokonce objevit jiné neznámé programy. Obvykle tento soubor najdete ve správci úloh. Pokud jste ho právě objevili, musíte jej ukončit a zkontrolovat počítač s aktualizovaným anti-spywarem, protože je známo, že omigaplus.exe souvisí s „únosci“ prohlížeče!

Podobně jako omiga-plus.exe [omiga-plus.exe], omigaplus.exe patří k potenciálně nežádoucímu programu (PUP), který je také známý jako „únosce“ prohlížeče. Tento program se nazývá Omiga Plus [Omiga Plus]. Někdy je však tento soubor také používán programem isearch.omiga-plus.com [isearch.omiga-plus.com], který pochází ze stejné rodiny jako Omiga Plus. Prosím, nenechávejte si tyto aplikace na vašem PC, protože nemají nic společného s renomovanými vyhledávači, jako je Google, Yahoo nebo Bing! Navíc, pokud se používají pro procházení internetu, může Omiga Plus zobrazovat změněné výsledky vyhledávání, které vám mohou přesměrovat na nezabezpečené webové stránky. Kromě toho, stejně jako jakýkoli jiný „únosce“ prohlížeče, může tato aplikace začít shromažďovat údaje, které se vztahují k vašim návykům prohlížení. Obvykle takové viry shromažďují informace o nejčastěji navštívených webových stránkách, údaje, které se do nich při jejich návštěvě zadávají, IP adresu nebo umístění počítače. Tyto údaje mouhou vypadat jako osobně neidentifikovatelné, není však zaručeno, že virus Omiga Plus nezačne shromažďovat i jiné typy informací. Chcete-li se před tímto virem chránit, musíte soubor omigaplus.exe a veškeré komponenty, které k tomuto „únosci“ prohlížeče patří odstranit.

Soubor omigaplus.exe a další podezřelé soubory si z Internetu můžete stáhnout ve svazku s jinými programy, takže hlavní věc, kterou musíte mít na paměti, je pozorně sledovat proces instalace freewaru, sharewaru nebo jiného typu softwaru. Prosím, ujistěte se, že jste při instalaci programů na vašem PC vybrali vlastní nebo pokročilou možnost instalace namísto rychlého nebo doporučeného způsobu instalace. Potom byste neměli zapomenout zrušit zaškrtnutí všech předem zaškrtnutých políček, které tvrdí, že chcete nainstalovat Omiga Plus nebo změnit svou úvodní stránku na isearch.omiga-plus.com. Pokud si myslíte, že je příliš pozdě a virus je již ve vašem PC, musíte počítač zkontrolovat jedním z těchto programů a odstranit podezřelé programy, které se v něm skrývají: FortectIntego,SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích
Software
Porovnávání