Co je to omiga-plus.exe? Mám ho odstranit?

od Jake Doevan - -

Omiga-plus.exe je podezřelý soubor, který může být také nazýván primární spustitelný soubor „únosce“ Omiga Plus [Omiga Plus]. Takže, pokud jste si tohoto souboru všimli ve správci úloh, měli byste se také podívat po „únosci“ prohlížeče a dalších 13 souborech, které po sobě v systému obvykle zanechává. Jakmile jsou všechny tyto soubory naistalovány, Omiga Plus začne blokovat typické vyhledávače, jako je Google, Yahoo a Bing. Kromě toho „unese“ prohlížeč (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, atd) a začne zobrazovat reklamy ve výsledcích vyhledávání oběti.

Na tyto reklamy si dejte si pozor. Mohou být plné podezřelých odkazů, bannerových reklam a dalšího obsahu, který se může pokusit vás přesměrovat na podezřelé webové stránky. Mimo jiné, stejně jako spousta podobných PUPs (potenciálně nežádoucích programů), může virus Omiga Plus začít shromažďovat osobně neidentifikovatelné údaje ve vašem počítači. Obvykle shromažďuje údaje jako jsou: hledané výrazy, nejčastěji navštěvované webové stránky (data, která při jejich návštěvě zadáváte), IP adresu počítače, jeho umístění a podobné. NENECHÁVEJTE si programy se schopností shromažďovat tyto údaje v počítači, nemůžete vědět kdo je získá.

Omiga-plus.exe a všechny jeho komponenty obvykle zaberou asi 5,75 MB (6032875 bajtů) paměti počítače. Soubor se šíří hlavně ve Spojených státech, ale zaznamenali ho také v Brazílii a Německu. Najdete ho ve složce C:\Program Files\Omiga Plus. Nicméně, nás nepřekvapí, pokud soubor nenajdete. Vývojáři tohoto souboru se aktivně snaží jej chránit a zabránit jeho eliminaci. V tomto případě, byste měli spustit skenování celého systému pomocí aktualizovaného anti-spywaru a automaticky Omiga-plus.exe a další komponenty odstranit. K tomu můžete použít Reimage, Malwarebytes Malwarebytes nebo jiný renomovaný anti-spyware.

výsledek - stav souboru
nebezpečný soubor
Doporučení Je-li váš počítač pomalý nebo máte problémy s nevyžádanou reklamou a přesměrováním na neznámé stránky, vřele vám doporučujeme otestovat váš počítač důvěryhodným anti-spywarovým programem. Proveďte některé z testů dostupných zdarma a zkontrolujte, zda máte v systému nevyžádané aplikace, které by mohly být za tyto problémy zodpovědné.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytnutých Anti-spywarových programů souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage je nástroj doporučený pro zjištění hrozeb a závadného softwaru ve vašem systému. Zkušební verze produktu vyhledá škodlivé aplikace ve vašem systému.
Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Malwarebytes
Malwarebytes

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: https://www.2-spyware.com/file-omiga-plus-exe.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Software
Porovnávání