Odborníci na bezpečnost varují před novým výskytem viru Delta Homes!

Security experts warn about reappearance of Delta Homes virus!Vyhledávač Delta-homes.com vytvořený původně pro účely generování zisku z reklamy v nedávné době obnovil svoji činnost. Podle posledních zpráv pronikl již do tisíců přístrojů v Rusku, Turecku, Dánsku, Polsku a ve Spojených státech. Kdo přesně je za něj zodpovědný se bohužel stále nepodařilo zjistit. Věří se, že tato hrozba má původ v Rusku a jejím tvůrcem jsou hackeři, kteří ji využívají ke změně nastavení v prohlížečích obětí a k přesměrování uživatelů na určité kýžené webové stránky. Abyste se viru Delta Homes a problémům, které zpravidla způsobuje, vyhnuli, ujistěte se, prosím, že máte v počítači nainstalovaný aktualizovaný antispywarový program.

Tento program považovaný za prohlížečového únosce se objevil poprvé v polovině roku 2013. Stejně jako jeho současná verze byl i tehdy program šířen většinou s pomocí různých freewarů jako např. nechvalně známých Babylon Toolbar, Softonic, Any.Do, BeeLine Reader a jiných aplikací zdarma. Obnovil svou činnost v počátcích roku 2014, poté, co hackeři vylepšili jeho rootkitové vlastnosti, které umocnily schopnost viru skrývat se v operačním systému a předejít tak odstranění.

Po instalaci do systému se Delta-homes.com pokusí změnit nastavení systému a zablokovat domovskou stránku a výchozí vyhledávač. V důsledku toho je oběť viru nucena zapomenout na Google, Bing, Yahoo a další vyhledávače. Oběť navíc začne být bombardována upravenými výsledky vyhledávání a různými reklamami, plnými zpravidla různých odkazů.´Pokud některá z těchto aktivit viru uživatele obelstí, bude oběť přesměrována na partnerské webové stránky viru. Po jednotlivých kliknutích tak hackeři přesměrovávají lidi na určité stránky a zvyšují tím jejich page rank/prodeje.

Zdá se, že asi čtyřicet procent počítačových uživatelů zasažených novou verzí viru Delta-Homes.com žije v Rusku. Zní to poměrně nezvykle, zejména když víte, ze které země tento virus pochází.

Pokud si myslíte, že váš systém je tímto prohlížečovým únoscem napadem, neměli byste to ingorovat. Virus by vás totiž mohl snadno přesměrovat na stránky zaplněné malwarem. Pro odstranění této hrozby byste měli provést skenování svého počítače anti-spywarem a poté obnovit původní nastavení každého ze svých prohlížečů. Pro informace o tom, které programy jsou vytvořeny tak, že dokáží Delta-Homes.com odstranit, a jak můžete obnovit nastavení prohlížečů, klikněte na následující odkaz:

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Přečtěte si v jiném jazyce
Software
Porovnávání