Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit virus NavSmart.info (Instrukce k odstranení) - aktualizace Led 2021

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Únosce prohlížeče

Mohu použít NavSmart.info jako úvodní stránku?

NavSmart.info virus

Virus NavSmart.info může vypadat jako skvělý nástroj pro vyhledávání na webu. Vy byste se však měli držet od tohoto vyhledávače tak daleko, jak je to možné. Podle bezpečnostních expertů by měl být tento program přidán do kategorie „únosce“ prohlížeče, protože může zobrazovat pozměněné výsledky vyhledávání a pak vás přesměrovat na partnesrské internetové stránky.

Tato činnost se používá pro vydělávání peněz, které jsou shromažďovány výměnou za zvýšení návštěvnosti webových stránek. Pokud vaše domovská stránka nebo výchozí vyhledávač byl nedávno nahrazen touto pochybnou webovou stránku, je to jasným znamením, že byl váš počítač unesen NavSmart.information. V tomto případě je nutné se o počítač co nejdříve postarat. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je jej zkontrolovat pomocí spolehlivého anti-spywarového programu.

Tohoto „únosce“ prohlížeče jste si mohli nainstalovat, aniž by jste si to uvědomili, protože je aktivně propagován jako volitelná součást instalace manažerů stahování, tvůrců PDF, přehrávačů videí a podobného freewaru. Jakmile se dostane do systému, NavSmart.information mění úvodní stránku, výchozí vyhledávač a novou záložku.

Proto se oběť nemůže tomuto „únosci“ vyhnout, protože se zobrazuje pokaždé, když spustíte webový prohlížeč nebo otevřete novou kartu. Tato webová stránka je plná odkazů vedoucích na různá místa na internetu. Zatímco některé z těchto míst jsou rozhodně spolehlivé, některé z nich by nemusely být.

Na tyto zkratky není vhodné klikat, protože byste mohli být neočekávaně přesměrováni na zcela odlišné webové stránky. NavSmart.info přesměrování a podobné aktivity jsou určeny k přesměrování uživatele na konkrétní webové stránky, mějte však na paměti, že tato přesměrování vás mohou také donutit k návštěvě vysoce rizikových webových stránek. Totéž se může stát při používání webového vyhledávače, který najdete v horní části této stránky.

NavSmart.info virus

Podle našeho názoru je tato stránka nedůvěryhodná a neměli byste ji nikdy použít místo Googlu nebo jiného známého vyhledávače. Pokud jste ji právě objevili na svém webovém prohlížeči, měli byste NavSmart.info ihned odstranit z počítače. Můžete jej rychle najít a odstranit pomocí anti-spywarového programu, jako je ReimageIntego.

Jak se tento program šíří?

Mohly jste NavSmart.info umožnit „unést“ váš prohlížeč při instalaci počítačových programů, aniž byste věnovali pozornost jejich instalačnímu procesu. Bohužel, někteří uživatelé počítačů věří, že vše, co má při instalaci programu dělat je jen klikat na tlačítko „Další“.

To je naprosto špatně, protože při instalaci takových programů můžete snadno kontaminovat váš počítačový systém zbytečnými nebo dokonce potenciálně nežádoucími programy. Nyní bychom vám chtěli vysvětlit, jak se programy do počítače instalují správným způsobem.

Když spustíte instalační proces, nespěchejte. Je důrazně doporučeno pročíst si dokumenty, které poskytuje, hovoříme o zásadách ochrany osobních údajů a podmínky použití. Když je budete mít přečtené, zamyslete se jestli v textu nebyly žádné podezřelé výroky, které vás donutí váhat o spolehlivosti zvoleného programu.

Dále upravte nastavení instalace, aby se zabránilo vstupu NavSmart.information do počítače. Namísto ponechání předem vybrané volby (standardní nebo výchozí), přepněte výběr na pokročilou nebo vlastní. Poté uvidíte seznam dodatkových aplikací – jedná se pravděpodobně o potenciálně nežádoucích programy. Zrušte jejich označení a pokračujte v instalaci.

Jak odstranit NavSmart.info z prohlížeče?

Za účelem odstranění tohoto viru přesměrování z vašeho prohlížeče, je třeba odinstalovat všechny jeho komponenty z počítače. K tomu je třeba zkontrolovat několik míst, včetně nastavení prohlížeče a také seznamu nedávno nainstalovaných programů.

Podrobnější návod, jak odinstalovat tento potenciálně nežádoucí program najdete níže. Chcete-li dokončit odstranění NavSmart.information, zkontrolujte počítač pomocí důvěryhodného anti-spywarového softwaru a poté zkontrolujte, zda jste z něj odstranili všechny komponenty viru.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru NavSmart.info:

Odstranit NavSmart.info ze Windows systémů

Při pokusu o odstranění NavSmart z operačního systému Windows a pro zabránění jeho opětovného objevení v budoucnosti, byste měli odinstalovat všechny pochybné programy pomocí Přidat/Odebrat programy. Nezapomeňte, že se tohoto PUP nezbavíte odstraněním aplikace, která vás přiměla k instalaci tohoto „únosce“ prohlížeče.

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby NavSmart.info a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku NavSmart.info či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit NavSmart.info ze Mac OS X systému

Musíte najít všechny komponenty související s NavSmart.information. To je jediný způsob, jak tohoto „únosce“ prohlížeče odstranit a mít jistotu, že se po restartu systému nebude vracet.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte NavSmart.info a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit NavSmart.info z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte NavSmart.info a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby NavSmart.info Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit NavSmart.info z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte NavSmart.info a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby NavSmart.info. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit NavSmart.info z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte NavSmart.info a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby NavSmart.info. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit NavSmart.info z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte NavSmart.info, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace NavSmart.info dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu NavSmart.info rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích