Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit Mysites123.com (Návod k odstranení) - aktualizace Led 2021

od Jake Doevan - -   mysites123 redirect | Druh: Únosce prohlížeče

Mohu použít Mysites123.com jako domovskou stránku?

Podle bezpečnostních počítačových odborníků byste Mysites123.com používat jako domovskou stránku a výchozí vyhledávač NEMĚLI, neboť se jedná o „únosce“ prohlížeče, který uživatele přesměrovává na své přidružené webové stránky. Mimo jiné uživatele také sleduje pomocí doplňků prohlížeče a podobných komponent, které jsou obvykle do systému nainstalovány spolu s ním ve svazku. Pokud Mysites123.com již „unesl“ váš Google Chrome, Mozilla Firefox nebo jiný webový prohlížeč, znamená to, že jste nainstalovali související program manažer stahování, tvůrce PDF, software pro přehrávání videa nebo podobný program aniž byste věděli, že je využíván pro šíření tohoto „únosce“ prohlížeče. V takovém případě byste měli počítač zkontrolovat pomocí spolehlivého anti-spywarového programu a tyto programy ze systému odstranit.

Jaké hrozí nebezpečí po nastavení tohoto vyhledávače jako úvodní stránky nebo výchozího vyhledávače? Zde jsou nejznámější z nich:

 • Pozměněné výsledky vyhledávání. Jakmile se virus Mysites123.com stane úvodní stránkou nebo výchozím vyhledávačem, získává schopnost zobrazovat své výsledky vyhledávání. Dejte si pozor, protože většina z nich je vybrána podle vašich vyhledávacích relací, takže se dá říci, že jsou pozměněné. Jejich hlavním cílem je zvýšit návštěvnost webových stránek, které za to platí vývojářům mysites123.
 • Otravné vyskakovací reklamy nebo obchodní oznámení. Předtím než si tohoto „únosce“ prohlížeče necháte v počítači, si uvědomte, že se pokusí vás „bombardovat“ svou vyskakovací reklamou. Není žádným překvapením, že tyto vyskakovací oznámení zlákají uživatele, aby na ně kliknul – většinou se jedná o zprávy o prodejích, slevách, a podobně.
 • Přesměrování na neznámé webové stránky. „Únos“ stránkou Mysites123.com může vést k přesměrování na neznámé webové stránky. Většina z nich se snaží zvýšit svou popularitu, neexistuje však žádná záruka, že jsou všechny neškodné. Ti, kteří nechtějí skončit na pochybných stránkách, které se snaží své oběti přimět k instalaci malwaru by se měli od tohoto vyhledávače držet co nejdále.
 • Nemožnost odstranění ze systému. Stejně jako stovky dalších „únosců“ prohlížeče, Mysites123 používá různé techniky pro zabránění jeho eliminace ze systému. Je zřejmé, že se tak děje proto, aby oběť tento vyhledávač používala co nejdéle. Pokud není neposkytnuta žádná možnost odinstalace, měli byste spustit kontrolu celého systému pomocí spolehlivého anti-spywarového programu a přesměrování Mysites123.com odstranit. Doporučujeme k tomu využít program ReimageIntego.

Mysites123.com hijacker website snapshot

Jak zabráním Mysites123.com „unést“ můj systém?

Virus Mysites123 se může na vašem počítači objevit, pokud máte tendenci nedbale instalovat programy zdarma. Známky toho, že stahujete a instalujete programy špatně:

 1. Stahujete programy, aniž byste věnovali pozornost tomu, zda je poskytovaný odkaz ke stažení považován za důvěryhodný.
 2. Přeskakujete a nečtete podmínky použití a Zásady ochrany osobních údajů.
 3. Dáváte přednost „doporučené“ a „základní“ možnosti instalace.

Pamatujte, že pokud instalujete nové programy pozorně, můžete se instalaci „únosce“ Mysites123.com a dalšího spywaru vyhnout. Je nutné číst podmínky použití a Zásady ochrany osobních údajů; také je nutné si vybrat buď možnost „vlastní“ nebo „pokročilé“ instalace, aby bylo možné vidět seznam všech volitelných aplikací, které je možné nainstalovat spolu se zvoleným programem. Návrhy těchto volitelných aplikací je nutné zrušit a nainstalovat pouze preferovanou aplikaci. V případě, že „únosce“ Mysites123.com v systému už máte, na straně 2 se dočtete o metodách jeho odstranění.

Odstranění tohoto „únosce“ prohlížeče – mohu to udělat sám?

Mysites123.com je vyhledávač, který je propagovaný jako užitečný nástroj určený pro vyhledávání. Nicméně, po jeho vyzkoušení je zřejmé, že může v počítači způsobit nepříjemnosti. Pokud byl váš počítač tímto „únoscem“ prohlížeče již ovlivněn, měli byste ho přestat používat a pokusit se ho zbavit. Dobrou zprávou je, že odstranění Mysites123.com není složitý proces. K tomu můžete využít pokyny pro odstranění, které jsme poskytli níže nebo nainstalovat jeden z nástrojů pro odstranění, které naleznete také níže. Nebojte se odstranit Mysites123.com sami! Pokud si myslíte, že nemáte dostatek znalostí k odstranění tohoto „únosce“ prohlížeče, doporučujeme vyzkoušet naše doporučené anti-spywarové programy a zbavit se jej automaticky.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Mysites123.com:

Odstranit Mysites123.com ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Mysites123.com a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Mysites123.com či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Mysites123.com ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Mysites123.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Mysites123.com z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Mysites123.com z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Mysites123.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Mysites123.com a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Mysites123.com. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Mysites123.com z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Mysites123.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Mysites123.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Mysites123.com z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Mysites123.com, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Mysites123.com dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Mysites123.com rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích